Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czytnik e booków

12357

Komentarz

  • A usmiechajcie sie ile chcecie :D
  • @Maciejka całym szczęściem ten egzemplarz nie jest mój tylko mego brachola
  • Przesylka do Polski moze sporo kosztowac, uprzedzam. Albo trzebaby bylo czekac, az ktos ze znajomych do Polski bedzie jechal i juz z kraju wysle.
  • No ja myśle nad takim mykiem aby podjechać do najblizsego MM albo Saturna po zachodniej stronie odry i nabyć
  • Mam znajomych Opus co raz w mc przyjeżdżają do Poznania na dni skupienia. Mogę ich prosić o zakup i transport.

    Zapytam mamy czy chcą i czy to zalatwi z nimi
  • na razie nie mam budżetu. I nie zanosi się abym miał. Nawet nie mam budżetu na własnoręczną naprawę własnego lapka.
  • Mój szwagier od dziś przez miesiąc jest w Berlinie. Pewnie w międzyczasie będzie do Poznania przyjeżdżał-mogę podpytać, czy by nie kupił.
  • jakiś czas mój kindle spał.
    Teraz go chciałam naładować i NIC.
    Bateria nie przyjmuje prądu...
    Miał ktoś tak?
  • @agga a czym próbowałaś naładowąc?przez kompa czy ładowarką do smartfona?
  • jakiej firmy, trochę mało parametrów


    Prestigio MultiReader 3664
    Pytam, bo nie bardzo wiem na jakie parametry zwracać uwagę przy kupowaniu, a cena mnie zadowala.
  • @Ewasz 250 PLN to więcej niż za Kidle Classic za Odrą. Trochę kiepska rozdzielczość. Reszta OK.
  • @Gregorius wyczytałem, że można zamówić Kindle w niemieckim amazonie (w cenie dla Niemców) i zażyczyć sobie odbiór w jednym z punktów handlowych na terenie Niemiec - np. w sklepiku przy stacji benzynowej na autostradzie, gdzieś blisko granicy, albo w jakimś przygranicznym mieście. Serwis Amazona w takim przypadku normalnie działa, ale serwis w amazon.de - czyli wszystko po niemiecku, ewentualnie po angielsku. Jesli kogoś nie odstrasza ewentualna rozmowa telefoniczna z serwisem w tych językach, to można kupować. Ja mógłbym załatwić odbiór sprzętu w Niemczech, ale niemieckim serwis sprawia, że się waham.
    Ale Kindle 6 na 59 EUR kusi...
  • edytowano wrzesień 2014
    Ja sie wlasnie przekonalam, ze amazon.de bez przeszkod wysyla do Polski. Zamowilam synowi budzik, przez przypadek jako adres default byl krakowski adres mojej siostry.... Zorientowalam sie dopiero wtedy, jak siostra sie mnie spytala po co jej budzik dzieciecy kupilam. Wysylka cos ponad 7 euro kosztowala, wiec nie az tak drogojak myslalam.
  • @Maciejka sam amazon.de wskazuje, że czytników nie wysyła poza niemcy

  • dzięki uprzejmośći szanownej koleżanki @Maciejka mój tato stał się właścicielem classic 7th :D no i był na weekend. Macałam :D gdyby nie brak podświetlania mogłabym go pomylić z PW! jest bardzo fajny :D
  • Dobra, ale ja ie potrzebuje wifi, za to potrzebuję

    dobry wyświetlacz
    PDF reflow
    epub,mobi,RTF, whatever
    Mozliwość TTS
  • Dlatego Onyx ma też swoich wiernych fanów.
  • @Turturek Onyxy potrafi epub+mobi+whatever?
  • Ja sprzedam chętnie o taki czytnik http://www.redcoon.pl/B285076-Onyx-Boox-X60_Czytniki-e-book?refId=ceneo. Mało używany, z etui. Jest spoko, ale leży u mnie i się kurzy...
  • edytowano październik 2014
    .
  • edytowano październik 2014
    Onyx ma PDF reflow, czyta RTF i wiele innych, ma androida zatem wszystko można napisać nawet program do czytania mobi.

    Co do "ukrytej wady" przypominam, że wiele e-booków jest darmowych czego nie można powiedzieć o książkach, część płatnych zaś nie posiada blokady DRM zatem można je przenosić pomiędzy czytnikami. Do tego dochodzi jeszcze jeden myk. Rejestrujesz wszystkie czytniki w rodzinie na jednym koncie i każdy ma dostęp do całej biblioteki. Oczywiście wymaga to współpracy, ale jest nie do osiągnięcia przy zwykłych książkach.

    Natomiast główna wadą e-booków jest to, że ciężko jest się podetrzeć nieciekawą książką.
    Podziękowali 1Monira
  • w jakim formacie?
    jak epub to mój nie czyta
    tylko mobi i pdfy
  • trzeba ściągnąć ebooka na dysk i wgrać kablem
    ja mam wersję z wifi (touch) ale z reklamami więc nie korzystam z kupowania online
  • @AB - są jakieś programy do konwersji z epuba na mobi.
  • Jestem zupełną ignorantką w temacie. Kupuję czytnik. I co dalej? Co z książkami? Samemu trzeba skanować i przegrywać na czytnik? Czy się kupuje te książki? Ale czy to taniej niż papierowe? Jak z dostępem? Jakie wydania?
  • edytowano listopad 2015
  • Byłem sceptyczny. Kupiłem. Rewelacyjne rozwiązanie do czytania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.