Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sprzęt AGD - wszelkie rady mile widziane.

245

Komentarz

  • hmmm... może mężowi z kieszeni wyszedł?
  • Nie mogłam w to uwierzyć...
  • Upne sobie, może jeszcze ktoś coś dorzuci od siebie.
  • Teraz kazdy sprzęt AGD tak produkują żeby się zaraz po gwarancji wykonczył. 
    Zgadzam sie całkowicie z Wandą. 
    Lepiej kupic sprzet używanyz NIemiec np. niz wywalac kase na nowy AGD z tej niższej półki.
    WIem o czym mówie, bo my do nowego domu kupowalismy 4 lata temu AGD. Prawie wszystko juz bylo naprawiane ( zmywarka-dwa razy  ; piekarnik ; pralka )
    Moi sąsiedzi kupili do pensjonatu używaną zmywarke przemysłową- w 15 minut naczynia umyte  i  czego tu jeszcze chciec. 


  • warto przedłużyć sobie gwarancję do 5 lat, niedużo kosztuje a nas zabezpiecza w razie czego

  • a indukcja podobno niezbyt zdrowa jest bo to pole magnetyczne
  • My też Boscha zmywarka, jesteśmy zadowoleni. Jedyny minus to taki, że najkrótszy program nie jest wcale najoszczędniejszy, na to będę kieeeeeedyś przy zmianie na pewno zwracać uwagę :) (chociaż ten krótki czasem niedomywał)
  • niby tak ale kuchenka pracuje najwięcej i ciągle przy niej się stoi, nie wiem też jak takie pole wpływa na jedzenie
  • Trzeba ale uwazac skad sie uzywane kupuje, bo w niektorych rejonach woda jest tak twarda, ze najlepszy sprzet szybko sie zuzywa.
  • Ja z tych sprzętów co Paweł u góry wypisał jestem raczej zadowolona, nic się na razie nie zepsuło (ale to dopiero półtora roku) tylko z piekarnika z jednej rzeczy jestem niezadowolona, a mianowicie, nie da się go zostawić uchylonego tak na kilka cm, od razu sam się zamyka i to dość mocno, strasznie mnie to wkurza.

    Zmywarkę mamy bez koszyczka na sztućce tylko z dodatkową szufladą na samej górze, nie mam porównania, ale podoba mi się to rozwiązanie, zawsze to jakaś oszczędność miejsca a poza tym sztućce układam sobie na górze już rodzajami (widelce koło widelców itp) i jak wyjmuję to nie muszę ich sortować.
  • Nasza pralka oszczędzająca wodę, mocno niszczy ubrania.
    Słyszałem że to już tak jest. Im mniej wody tym ciuchy bardziej o siebie trą i się psują.
    Więc co to za oszczędność, ja się pytam ?
  • mamy ospę w domu, najmłodszy - 9 miesięcy - chodzi bez pieluch i na to wszystko zepsuła się nam  pralka, MASAKRA normalnie. Zastanawiamy się jakiej firmy kupić nową. Poprzednią Candy mieliśmy 12 lat. Podobno teraz już trudno o pralkę, która wytrzyma dłużej niż okres gwarancji. Możecie jakąś nieawaryjna polecić? albo podpowiedzieć na co zwracać uwagę przy wyborze. Proszę serdecznie, bo pranie ręczne i suszenie nieodwirowanych ubrań w deszcz dobija. Zwłaszcza przy tej ospie.
  • kiedyś widziałam nawet w jakimś wątku kawałek o pralkach, ale teraz nie mogę odnaleźć
  • @Elunia wielkie dzięki za pomoc
  • Mam doświadczenie z dwoma Whirpoolami, zero awarii, nawet przy korzystaniu przez najemców. Jeden 3 lata, drugi 10.
  • Mieliśmy pralkę i lodówkę whirpoola, kupione w jednym czasie. Padły po 6 latach odstępie 2 tygodni. Za to piekarnik elektryczny i płyta gazowa whirpoola działają bez problemu chyba 10 już rok.
  • ja mam zapasową butlę na gaz i nawet jak w jednej się skończy podłączam drugą i dalej gotuję
  • @PawełOdOli , jesteś w stanie podać model tej zmywarki?
  • @MartynaN, my mamy taką zmywarkę (do zabudowy):

    tylko nasz model to nie SMI58N85EU tylko SMI58N95EU ale nie umiem go w necie znaleźć i nie wiem czym się różni bo wygląda i ma funkcje identyczne; może to błąd
  • @OlaodPawla my też mamy Aristona hotpointa i się da, hmmm. Nasz trochę starszy jedynie :D.
  • Bierzemy aristona.
    Czy teleskopowe prowadnice robią różnicę?
  • Robią! Ogromną :)
    Kup z prowadnicami, będziesz zadowolona!
    Możesz sobie wysunąć całą blachę i Ci nie wypadnie z pieca, możesz sobie lekko blachę fru - na zewnątrz jednym ruchem, nie musisz sięgać do pieca i parzyć się o grzałki.
    Nobla powinien dostać ten, kto prowadnice wymyślił w piekarnikach :D
  • edytowano kwiecień 2014
    A ja szukam spryskiwacza do oliwy coby ładnie rozpylał na mgiełkę.
  • Spryskiwacz by mi się też przydał.

    Jakie Twój maz ma przygody z Aristonem???

  • Napisz co Wam sie dzieje z Aristonem, bo mam piec i lodówkę , póki co ( tfu tfu :P ) jedyne przygody to mam ja - latający ze ściera :)) bo lodówka jest z polyskiem i tr paluchy odcisniete na niej wmurwiaja mnie na maxa :((
    Dobrze, ze choć kuchenka jest w macie
  • @AleksandraB, ja mam taki spryskiwacz z Lidla http://fanlidla.pl/gazetka/2013.08.05.kuchnia/11357,Spryskiwacz,do,oleju,octu

    I nie polecam. Też mi się marzyła mgiełka oliwy/oleju np. na zapiekanych ziemniakach, czy po prostu na patelni. Ale... Pierwszy spryskiwacz, który kupiliśmy w Lidlu, musieliśmy wymienić, bo był popsuty. A ten, na który wymieniliśmy, też nie jest super. Marna jakość. Myślę, że długo nie posłuży, zacina się mechanizm pryskający i raz pryska mgiełką, a raz małym strumieniem oliwy.

  • Od ogółu do szczegółu.

    Teraz czekam na wasze opinie nt. ogrzewaczy przepływowych wody, montowancyh pod zlewem, oraz samych zlewów.

    Czy te pseudogranity to dobry pomysł?

    Czy są jakieś tajniki doboru kranu?
  • Olej najlepiej kupić w sprayu nazywa się Oli Oli - są 4 rodzaje nie wiem ile kosztuje bo ja go kiedyś dostałam ale jest bardzo wydajny i starcza na kilka miesięcy. Baardzo polecam
  • upne sobie. Pomóżcie ludzie, no!
  • ja mam taki pseudogranit i sprawdza się :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.