Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sprzęt AGD - wszelkie rady mile widziane.

124

Komentarz

  • Kuchenke i zmywarke kupował w ole ole. Jeszcze kupowaliśmy w euro.
  • W internecie euro ma wiekszy wybor. Ole ole to ta sama firma co euro, ale ceny mogą być niższe.
  • ja kupowałam w kilka razy w neo 24
    i dawno temu w sklepie zadowolenie

    Neo24 bardzo polecam, tylko nigdy nie korzystaliśmy z opcji zabrania starego sprzętu.
  • Aniu, ważne, dowiedz się czy wniesienie i zniesienie jest gratis. Bo może być tak, źe owszem zabierają sprzęt za darmo, ale płacisz za noszenie. I dopytaj kiedy zabierają stary sprzęt, bo przy pralce czekaliśmy 2 tyg z zabraniem - w avansie( a zmywarkę zwbrali od razu- media expert).
  • Myśmy mieli dobre doświadczenia z rtveuroagd http://www.euro.com.pl/?gclid=CIWM4JHPxcwCFTUz0wodUHUEWA&gclsrc=aw.ds
    i oleole -http://www.oleole.pl/?gclid=CMqu1Z3PxcwCFVYo0wod-SkIjw , tu chyba były najlepsze ceny.
    Z braniem sprzętu, to się pytali, czy brać, czy nie (trzeba od razu, przed zamówieniem jeszcze zapytać) - wydaje mi się, że od jakiegos czasu to jest już usługa "w pakiecie".
    Brali od razu, nic nie zimowało nam na balkonie.
  • mają obowiązek zabrać za darmo, ale niektórzy sobie życzą zanoszenie więc warto dopytać ( kupowaliśmy kilka mies temu)
  • @Bea, nasza suszarka bez cudów, za to miała tę super cechę, że przyniósł nam ją Aniołek ;), w grudniu ponad dwa lata temu (konkretną kwotę przyniósł, więc poszukiwania były krótkie).
    Suszy bez zarzutu, ani pół awarii, a suszymy dużo - bo mamy tylko piece elektryczne jako "suszarkę", a przerób prania duży. Idę sprawdzić model.
    Ten:AEG T65270AC (LVT65270AC)
    http://www.ceneo.pl/14061688#tab=click_scroll
    Tylko wtedy była za max. 1000 - 1200 zł
  • @Bea, chwilę temu zdechła nasza 9.letnia pralka maxx7 Bosch, co służyła nam wiernie i wytrwale oraz przeprowadzała się z nami i w jej miejsce snanęła młodsza siostra, tyle że z większym bębnem, bo na 9kg.
    Suszarkę od kilku lat eksploatujemy też boscha, jest ok.

    Ze sklepów internetowych testowaliśmy Oleole, wszystko, jak należy. Kupowaliśmy też w Neonet, zamawiając przez net, z odbiorem własnym w pobliskim sklepie - też ok.
  • @Jadwiga - niektórzy mają dzieci, co szybko zadbają o pigięcie i porysowanie także po widocznej stronie. Więc też im większej różnicy nie robi ;-)
  • Kupilibyśmy na Kasprzaka w euroagd mikrofalówkę. Była uszkodzona, tylny wierzchołek wgnieciony. Służy nam z 15-16 lat, 5 przeprowadzek. Jakoś specjalnie o nią nie dbamy.
  • @Ania D. neo media expert i
    Bea jaka klasa a+ czy wiecej?
  • @Bea teraz ceny spadaja
  • mój mąz kiedyś liczył oszczędność prądu między klasą A a A++ przy pralce

    różnica w cenie była 200 zł a różnica w zużyciu prądu na 1 praniu 6 (sześć) groszy. czyli, te 200 zł zwróci się po kilkudziesięciu latach jak pralka już dawno na wysypisku będzie leżeć:-)))

  • Przymierzamy się do zakupu suszarki mechanicznej i w związku z tym "urodziło" się mnóstwo pytań. Po pierwsze czy to prawda, że wysuszonych rzeczy nie trzeba prasować? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Czy powinna posiadać jakieś dodatkowe funkcje? Jakie suszarki posiadacie/polecacie?
  • Eee, zawyżone wymagania:) pranie wyjęte zsuszarki w porównaniu z praniem zdjetym ze sznura jest wyprasowane:) i tego się trzymam:) ponadto jest mieciutkie,milutkie i pachnące. Ja prasuje te rzeczy,których nie wkładam do suszarki- koszule, obrusy, jakieś eleganckie ciuchy. Trzeba zwrócić uwagę na to,aby nie susxyc na początku nowych rzeczy,bo się kurczą, albo od razu kupić rozm większy, dotyczy też skarpetek. Bardzo lubię swoją suszarke,a mam zwykłą, bo ye 5-6 lat temu tym bardzo mały wybór- ariston. Polecał, dla mnie suszarka porównywalna z funkcjonalnością ze zmywarka.
  • My mamy 2w1 od paru dni (dwa sprzęty by się nie zmieściły fizycznie) i jestem baaaardzo zadowolona. Jeszcze tylko nie wyczaiłam, ile tego prania muszę zostawić na suszenie w bębnie, żeby właśnie nie było pogniecione (pranie mam do 8kg, a suszenie do 5). Ale się uczę ;)
  • @Tymka, a napiszesz jaką dokładnie masz tę pralko-suszarkę?
  • Pewnie nie wszystkie nowe się kurczą ale skąd wiadomo które?:) dla pewności wszystkie nowe po dwóch pierwszych praniach nie suszę.
  • Tez jestem ciekawa tej pralko-suszarki. Nasza 8 letnia pralka też jest na wykończeniu.
  • "pole elektromagnetyczne wytwarza mnóstwo rzeczy, nawet codziennego użytku. "

    Niezupełnie. Aby wytworzyć pole do podgrzania garnka trzeba ogromnej mocy, to nie telefon, to jakby odpalić mikrofalówkę przy otwartych drzwiczkach.

    Tylko dlatego kupiliśmy niedawno ceramiczną AEG, chociaż zużywa dużo więcej prądu.
  • candy gvw45 385twc - my to cudo mamy od tygodnia i na razie jest bardzo super. Suche wszystko, wbrew niektórym opiniom, że z pralko-suszarki suchego nie wyciągniesz ;)
  • ja tylko dorzuce ze polecam beko pralke. mamy my, tesciowa, siostra. bezawaryjne a na stronie jest lista modeli na ktore daja gratis gwarancje 5LETNIA.MY wlasnie z tej listy wybralismy taki standart.. mamy juz 5 lat bez zadnych awarii.. obaczym jak sie skonczy gwarancja ale jestem dobrej mysli.. tego pustego prania nie robie. calgonu nie uzywamy wiec wlasciwie powinna sie zepsuc-mamy twarda wode.. a dziala
  • @Bea chcesz postawic 1 na 2,
  • Bea ale bralas pod uwage ze czasami wsad prania moze byc mniejszy przy suszeniu.ilosc wody zuzywanej wody sie liczy?
  • edytowano maj 2016
    @Bea https://mediamarkt.pl/agd/pralka-hotpoint-ariston-wmd-843bs-eu?gclid=CKzJq9WQ_cwCFWF5cgodr3AMBQ

    nasz pralka. Dobijamy już drugą sztukę. W obu to samo. Do końca gwarancji na pewno wymiana łożysk a w zasadzie całego zestawu piorącego bo jest zintegrowany. I znowu hula co najmniej 1,5 roku. I to jedyna "awaria". Dobrze nam się współpracuje, bęben przepastny. Brałam najtańszą z takim wsadem. I tak nie liczę że starczy na długie lata.

    Suszarka
    http://www.euro.com.pl/suszarki/indesit-idc-75b-eu.bhtml?from=ceneo&p=1099.00&cr=0
    Suszy pięknie tylko niestety trzeba jej pilnować bo nie ma automatyki. Tzn ustawiasz na czas, jest podany orientacyjny (faktycznie taki jak podaje producent) i nastawiam trochę mniej żeby nie "ugotować", najwyżej mam lekko wilgotne to włączam jeszcze na chwilę i wyjmuję ciepłe do składania.
    Można się przyzwyczaić choć to nie ten komfort co w wyższych modelach. ALE - robi swoje, dobrze nam razem, jest prosta i skuteczna. Jestem zadowolona choć powtarzam - tu czuć różnicę ( w cenie też) między prostym modelem a wypasionym. W przypadku pralki nie widzę różnicy.
  • Polećcie jakąś dobrą lodówkę :)

    nasza chyba wlaśnie skonczylą żywot, co prawda ma ją jeszcze pan mechanik lodówkowy obejrzec, ale nie bardzo wierzę w jej reanimacje ;(
  • liebherr polecam. na razie 5 lat bez zarzutu działa, jestem b zadowolona
  • w liebherze, zaraz po gwarancji padł nam termostat, nowy wtedy chyba 300 plus montaż,
    ale zrobiłem sam z termometru kontaktowego i dalej hula :)
  • My mamy whirpoola, juz 7 lat zasuwa bez zarzutu. Duza, pojemna. 

  • muszę coś wybrać ;/
    ta była Amica 7 lat wtytrzymała, w sumie liczyłam że choć z 10 pociągnie, no ale ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.