Blender mi się marzy...

edytowano kwiecień 2014 w Pomagajmy sobie
...bo to przydatna rzecz.
Macie?
Co polecacie?
«1

Komentarz

• To ja opowiem anegdote ;)
    Mowie do meza, ze nowy blender mi potrzebny.
    - Blender? Nowy blender? Wow!
    Okazalo sie, ze istnieje tez taki jezyk programowania =))
  • ja mam taki Bosch powermaxx, działa już prawie 5 lat używany codziennie, zapomniałam co to krojenie cebuli;-)

image
  • tzn mi się przydaje do siekania cebuli, sałatek jarzynowych, miksowania buraczków, robienia past.

• @Aneczka08 - którą końcówką kroisz cebulę?
  • wrzucam do pojemnika i nożem siekam, podobnie siekam surową lub gotowana marchew do zupy i inne warzywa.
    Nie jest to kostka to fakt ale mi to zupełnie nie przeszkadza
  • Też myślałam o Boschu,podobają mi się jeszcze Brauny...
  • Mam PHILIPS,nie był za drogi a jest bardzo dobry.
    :)
  • A ja mam taki blender z Lidla: http://kulinarnapiniata.pl/blender-silvercrest/ Chwalę sobie. Cicho pracuje i jest dość wygodny. Ale cebuli nie potrafię posiekać. Wychodzi mi papka.
  • może za dużo jej wkładasz, wtedy faktycznie papka wychodzi, spróbuj np 1 cebulę w ćwiartkach włożyć
  • Ja mam mikser Bosha właśnie i sobie chwalę. Im większa moc tym lepiej. @Aneczka08, mam te dodatki co ty, czyli dzbanek, pojemnik z nożem. Do cebuli super, do ziemniaków
  • edytowano kwiecień 2014
    Ja mam Brauna i części blendującej i miksującej nic zarzucić nie mogę. Teściowa kupiła nołnejma, babcia zelmera - nie umywają się. Jedne minus - przystawka do bitej śmietany połamała się podczas ubijania. W sumie można to zrobić zwykłym mikserem, ale po co w takim razie dodają gniota, który nie spełnia swojego jedynego zadania.
  • Też mam Boscha z pojemnikiem i ręczny, moc 600 W ale działa świetnie już 5 lat.
  • Można takim robić lody z zamrożonych owoców, tylko musi być metalowa końcówka i duża moc.
  • @Aneczka08, a po blendowaniu nie wychodzi Ci gorzkawa ta cebula? Bo mnie tak, nie wiem jak temu zapobiegać?
  • Odświeżam wątek, bo mojej Mamie się marzy blender kielichowy ze szklanym kielichem. Ktoś może ma i uważa swój egzeplarz za wart polecenia? Ewentualnie jakiejs firmy zdecydowanie nie polecacie?
  • Ja lubiłam kielichowy z biedrony, dzieci uzywaly do koktajli i sprawdzal sie super. Mieszal super maxymalne ilości. Ale jak kiedys chciałam cos gęstego bardzo zmiksowac to nie dal rady. Mial tylko 400W.
  • A, ja mam spizarnie, wiec wynoszę w calosci.
  • oo, myślałam, że ktoś mnie w marzeniach o blenderze wspiera :D
  • Hej,podbijam,co polecacie?
    Mój 15-letni braun dogorywa,szukam coś równie dobrego jak on był.
  • Ja dużo blenduje i ostatecznie kupuje tanie bo i 2 brauny i tefal zajechane teraz mam z biedronki ze wszystkimi przystawkami za 89zl
    Podziękowali 1olgal
  • Mam Boscha ErgoMixx MSM67170 i bardzo sobie chwalę. Użytkuje tylko rok, ale jest świetny. W zestawie mam rozdrabniacz, ostrze do lodu i trzepaczkę. Prawie nie wyciągam miksera ;)
    Podziękowali 1olgal
  • edytowano 27 styczeń

Mam taki jak @awia, dwa czy trzy lata. Świetny jest, nie mam żadnych zastrzeżeń.
    Fantastuczna jest regulacja obrotów, o ile pamiętam (nie chce mi się iść sprawdzać) 12-stopniowa.

• Mam philipsa bardzo podobnego do tego,z takim samym wyposażeniem już z 10 lat.
    https://www.euro.com.pl/blendery/philips-hr1642-00.bhtml?from=ceneo&p=149.99&cr=0&t=20180127-1424#opis

Jestem z niego bardzo zadowolona, a używam go często i czasem nietypowo np.do zblendowania surowych ziemniaków i cebuli na placki ziemniaczane.

• @kasha ja też do ziemniaków :)
  • To nie musi mieć hiper mocy ,to 700 wystarczy.
    Ja kroję w kostkę,wrzucam do miski,zakrywam ścierką ,żeby nie napryskać dookoła i ubijam jak masło w maselnicy.
    Całość trwa 5-7 minut ,masa gładka,paznokcie całe.
  • edytowano 27 styczeń
    Kupiłam dziś blender w Biedronce za prawie 70 zł. Firma biedronkowa, moc 800 W, zobaczymy, jak długo wytrzyma.

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,67661,name,blender-z-rozdrabniaczem

• Mam Brauna, od lat 8 czy 9. Tak mocnego sprzętu nie miałam nigdy. Blener wytrzymywał u mnie ok. roku. Ten, codziennie używany, jest w bardzo dobrej kondycji. Wystarcza sama żyrafa, nie ma potrzeby kupowania pojemników. Zresztą akurat z samych pojemników byłam bardzo niezadowolona, bo były źle zaprojektowane i brud wciskał się w część ostrza. A stamtąd nie był można nic umyć czy usunąć.
    Podziękowali 1ola_g
  • Braun 
    chyba z 10 lat go mam
    nie do zdarcia :)
  • Bosch o dużej mocy. Mam go 9 lat. Pojemnik się przydaje do siekania cebuli robienia past, miksowania buraków
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.