Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1131416181926

Komentarz

  • Bridget powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    @Bridget a jak juz jestes: jak duzy sloik Nutelli, jakie opakowania serkow - jak duze i ile ml smietany do tego Czerwonego Kapturka? Acha i czy szklanka cukru jest okey czy nie wychodzi slodki ulepek( ja raczej nie lubie przeslodzonych mas).
    Nie musi być nutella moze być taki lżejszy krem czekoladowy z biedry czy skąd.
      https://smaker.pl/przepis-ciasto-beaty,32270,12zeta.html
    Tu jest prawie tak samo tylko ,że przeze mnie sprawdzone.



  • Duża nutella lub duzy krem czekoladowy. Z małej nie wyjdzie blacha, za suche i sie rozpada spód. W mojej wersji te suche chlebki chaber zamiast sucharkow byly, a na wierzchu truskawki. Mega pyszne. Cukru do smietany mało, bo spód nutellowy jest bardzo slodki. Pycha ciasto tylko drogie.
    Podziękowali 1Rejczel
  • Ja chyba zrobię to bounty.wyglada super. Szybki i tani.
    Podziękowali 1Bridget
  • @ola_g a może krem karobowy z kaszy gryczanej palonej? Wychodzi pycha- to taka eko nutella :)
  • ola_g powiedział(a):
    A przychodzi Wam do głowy coś czym mogę zastąpić... nutellę? W domu alergicy... A może upiec cienki biszkopt kakaowy? Mam chęć na ten placek ale te orzechy...
    Ola roznie ludzie robią np.blenderem markizy lub oreo wlasnie miksują i tam jest i krem i ciastko.
  • kociara powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Leli powiedział(a):
    @kociara a w jakich proporcjach jest jogurt do galaretki? 


    Ja daje 1 mały kubeczek na 1 galaretke rozpuszczonà w 1 szklance wody
    Autocytat najwyższą formą cytatu :/
    Przepraszam
    Zapomniałam dodać że może nie pasować struktura.  Bywa że staje się jakby lekko "zwarzona". Trzeba dobrze mieszać 
    Zrobiłam w ten weekend, zainspirowana. Wyszlo przepyszne, w następny powtarzam :) nic mi sie nie zwarzylo, dodawalam galaretkę do jogurtu greckiego. Dalam 2 duże jogurty greckie (w sumie 800g) na 3 galaretki cytrynowe rozpuszczone w 800ml wody, bylo dosyć luźne, ale przez to pyszne. Do tego garść rodzynek i dwie garści orzechów pekan. Na spodzie biszkopty (okrągłe), na wierzchu galaretka agrestowa z zatopionymi winogronami. Następnym razem będę robic do góry dnem, bo musiałam topić biszkopty. Dzieki!
  • Gdzie to Bounty co znaczy szybki? :-) 
  • Bridget powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    Gdzie to Bounty co znaczy szybki? :-) 
    Tutaj masz. Szybki, bo nie ma duzo papraniny.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Okazało się ze oprócz obiadu muszę coś małego i szybkiego na kolacje wymyślić i znalazłam takie cudo 

     <3 

    https://pin.it/f7appoclp6fz4y

    https://pin.it/fmjs2marvtfqpm


    https://pin.it/tfrmwdxk7ptezz

  • Super a dipy jakie?
  • Ten melon z boczkiem jadła córka ostatnio i bardzo jej smakowało
  • A macie jakieś wypróbowane sałatki?
    J.
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    A macie jakieś wypróbowane sałatki?
    J.
    Mam pyszna, wyprobowana salatke:

    Rozyczki brokula ugotowane al dente
    Czerwone winogrona przeciete na pol + wyciagniete pestki
    20 dkg delikatnej wedliny np. filetu, szynki z indyka( w znaczeniu: nie surowe mieso tylko wedlina " na wage" ;)
    Uprazone na suchej patelni ziarna slonecznika
    Majonez + jogurt - jako spoiwo

    Fajna, lekka, taka inna, nieoklepana.
  • Gdyby ktos chcial sery dac na przystawke/ zimną płytę/ kolację. To się polecamy
  • U nas tez deska serów na przystawkę. 
  • @malagala - bardzo się cieszę, że smakowało :)

  • Fajne sa tez tortille pokrojone na kęski, takie na raz do buzi. Podpatrzylam na jakiejs imprezie rodzinnej: pierwsze znikaly a byly rozmaite w smaku. Jako smarowidlo szedl tam bialy serek kremowy, niektore byly z lososiem, inne z kabanosami pokrojonymi w male kawaleczki, z szyneczka, czego tam nie bylo! Do srodka mozna dac wszystko i papryke czerwona i kukurydze i ogoreczka i szczypiorek i rzodkieweczki i salate - fajnie to wyglada kolorystycznie, tak wesoło a nie ma duzo roboty: smarujesz, posypujesz, zwijasz, przecinasz i juz.
  • ja zrobiłam dziś murzynko- wuzetkę- pyszna 
  • A wypełnienie do tarty na słono macie jakieś sprawdzone?
  • edytowano maj 2018
    kika0 powiedział(a):
    A wypełnienie do tarty na słono macie jakieś sprawdzone?
    Oszszszywiście :)
    Boczek wędzony chudy plus duuuuzo pora

    Brokuły, feta, paseczki salami

    Boczek chudy wędzony, szparagi

    Kurczak szpinak feta
    Podziękowali 2kika0 malagala
  • @kociara czy to wkładamy do upieczonej wczesniej tarty i ponownie zapiekamy czy na surowe ciasto? Czy nie dodaje się niczego co skleja te składniki, śmietany lub roztrzepanych jajek? Nigdy nie robiłam na słono, zdecydowanie wolę słodkie  ;)
  • Spód trzeba podpiec. Ja daje roztrzepane jajka ze śmietaną.
    Podziękowali 1kika0
  • Szynka lub boczek - zalej śmietaną +jajka +żółty ser.  Podaj z sałatą z czosnkiem.

    Quiche Lorraine. Pyszne.


    Podziękowali 1kika0
  • Zawsze się zalewa śmietaną z jajkiem. A do środka co chcesz. Nasza ulubiona to podduszony por z cukinia - wybełtać z jajami i śmietana , na wierzch cienkie plasterki boczku poukładać. Po upieczeniu można jeszcze trochę fetą posypać. Mniam.
    Podziękowali 1kika0
  • A ja osobiście lubię bardzo taka w stylu indyjskim- duzo cebuli podduszonej z przyprawą garam masala - wymieszać ostygniete z jajkiem i śmietana. Wylać na podpieczony spod i zapiec. 
    Podziękowali 1kika0
  • kika0 powiedział(a):
    @kociara czy to wkładamy do upieczonej wczesniej tarty i ponownie zapiekamy czy na surowe ciasto? Czy nie dodaje się niczego co skleja te składniki, śmietany lub roztrzepanych jajek? Nigdy nie robiłam na słono, zdecydowanie wolę słodkie  ;)
    Ja zawsze podpiekam spód do jasnozłotego koloru, jak mi w trakcie pomimo ponakłuwania robią się bąble-to nakłuwam znowu
    Na gorący spód wykładam gorące nadzienie, na nadzienie zalewa z jajek rozbełtanych ze słodką śmietanką 12%, czasami sypne jakiegoś parmezanowatego sera, dodaję odrobinę soli, pieprzu, czasami zioła

    Porowa: wędzony boczek podsmażam,wytapiam tłuszcz, potem łyżeczka masła i na to pokrojony por, mieszam razem, podduszam

    Brokuły troszkę bardzej miękkie, niż aldente, albo aldente poukładać na podpieczonym spodzie (też najlepiej gorące), posypać paseczkami salami, można też trochę papryki surowej, o. Zapomniałam, ze obok fety kruszę też trochę sera z zieloną pleśnią, na chwilę do piekarnika, zeby było dobrze ciepłe i potem na to zalewa jajczano-śmietanowa

    Kurczak podduszony/upieczony tak samo - na podpieczony spód wymieszany wcześniej z podduszonym na patelni i maśle (lub ze smietanka) z czosnkiem szpinakiem, na to zalewa śmietanowo-jajczana

    Jeśli nadzienie jest gorące, to masa jajczano-śmietanowa szybko sie zetnie i nie wypływa przez nakłucia w spodzie tarty

    Generalnie można robić ze wszystkim, co smak i dusza podpowie
    podstawa to ciasto kruche lub takie gotowe na tarte (my wolimy kruche) i zalewa jajkowo-śmietankowa, można dodać utartego sera (my lubimy parmezanowate)


    aaaaaa
    zapomniałam o pysznej tarcie buraczkowej. Pysznej!!!
    buraczki (jak kto lubi-pokrojone w półplasterki, słupki, utarte itp) dusi sie z cebulą (najlepiej czerwona), miodem i czerwonym winem, pieprzem i solą(do smaku, ma być wyrażny kontrast: słodkowinnomiodowo-pieprznie i słono)wyłożyć na podpieczony spód
    w to wkrusza się fetę (lub kozi ser) i zalewa zalewą jak wyzej
    uwielbiam-słodkosłony smak, z głebią
    polecam, jak ktoś lubi buraki
    Podziękowali 1kika0
  • Dzięki za wszystkie rady. Planuję przygotować sobie kilka spodów wcześniej i dopiero przed samą komunią dokończyć tarty.
  • kika0 powiedział(a):
    Dzięki za wszystkie rady. Planuję przygotować sobie kilka spodów wcześniej i dopiero przed samą komunią dokończyć tarty.
    Tylko nie trzymaj ich w lodówce, jeśli spody będą kruche-bo zwilgotnieje
    Najlepiej w papierowym ;) papierze zawinięte, w jakiejś szafce

    Podziękowali 1kika0
  • U nas hitem do tarty to szparagi, szynka parmeńską, szpinak baby i to zalane rozbeltanym jajkiem ze śmietaną. W połowie ieczenia podsypuje serem typu parmezan. Szparagi są podgotowane wcześniej.
    Podziękowali 2beabea kika0
  • Zdecydowałam się na tort goły bez masy na wierzchu. Wyszedł super. Jutro dołożę kwiaty odpowiednio przygotowane  i będzie cudnie. Reszta zrobiona. Jutro tylko babeczki Brownie ale nie wiem czy jest sens. Już dużo tego....
    Podziękowali 1annabe
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.