Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

12022242526

Komentarz

  • Macie może pod ręką przepis na jakieś szybkie/sprawdzone/proste i smaczne oczywiście ciasto z owocami lub kruszonką? Ps. bez konieczności ważenia produktów
  • edytowano sierpień 2018
    taki plus na to kruszonka: edit - mogą być śliwki
    1 masło 
    1 szkl cukru
    6 łyżek śmietany 
    cukier waniliowy
    4 jajka
    3 szkl mąki ,
    1, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 
    truskawki, cukier puder 

    rozpuścić masło z cukrem 
    (nie studzić ), dodać śmietanę, jajka - wymieszać
    dodać mąkę, proszek do pieczenia, cukier waniliowy - wymieszać dokładnie
    wylać na formę, położyć regularnie połówki truskawek , tak aby sok z truskawek nie wylewał się do ciasta piec ok 1/2 godz w 180 stopniach , po upieczeniu posypać cukrem pudrem

    Podziękowali 1dana
  • Juz po truskawkach przeca ;) ze sliwkami moze by poszedl w zamian za to?
  • edytowano sierpień 2018
    edytowałam

    w tym roku pierwszy raz zrobiłam ze śliwkami i zrobiłam kruszonkę
    problem był taki,ze tam gdzie były soczyste śliwki - to kruszonka się nie spiekła;

    ale ciasto jest łatwe i dobre :)
    Podziękowali 1dana
  • Bardzo dziękuję! Mam nadzieję przetestować
  • Ja dzisiaj kupiłam jedne z lepszych truskawek w tym sezonie. Po 8 zł za kg, ale naprawdę pychotki.
  • U nas są w ogródku truskawki,ale zasychają
    Brak deszczu :/
  • W Truskawkowie truskawek dostatek ;)
    C'nie @MartaB
    I są pyszne 

    (Reklamę chciałam zrobic)
    Podziękowali 1MartaB
  • Tak po sklepach to juz nie ma truskawek, a jak są to drogie jak skurczybyk chyba ze gdzies ktos ma na ogrodku dla siebie późną odmianę.
  • A jakie danie imprezowe/kolacyjne można bez straty zamrozić a potem np. Wrzucic do goracego piekarnika ? Macie jakis pomysl?
  • Pieczone skrzydełka z kurczaka.
    Podziękowali 1uJa
  • Bigos
    Podziękowali 1uJa
  • O to jeszcze dwa i mam menu na impreze;)  ma.byc impreza.niespodzianka, ze przyjezdzamy do domu a tam tadam goście;d i oni cos przyniosa ale czuje sie w obowiązku cos przygotować wiec ze 2-3 dania musze miec w zamrazarce, wyjąć na poczatku imprezy i szybko podgrzać.


  • z ciast w  większości smakują tez fale dunaju ze śliwkami

    ubić pianę z 6 białek ze szczyptą cukru


    utrzeć masło, 6 żółtek, szklankę cukru pudru i dodać do tego 2 szklanki mąki z 1, 2 łyżeczkami proszku do pieczenia- wymieszać, dodać białka i tez wymieszać

    połowę ciasta wlać na blaszkę, do drugiej połowy dodać 2 łyżki kakao i 2 łyżki wody - wymieszać i wyłożyć na jasne ciasto , na to śliwki - połówki- i upiec ok 40 min w 180 stopniach

    wystudzić
    zrobić budyń - 1/2 litra mleka , 1/2 szkl cukru, 2 łyżki maki ziemniaczanej i 2 łyżki pszennej
    po wystudzeniu zmiksować z masłem , wyłożyć na ciasto i polać polewa czekoladową


     
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano sierpień 2018
    śniadanko  z falami ;)


  • uwielbiam fale dunaju
  • o, zniknęło moje zdjęcie :o
  • No i oczywiście pleśniak
    Jest ciastem super
  • edytowano sierpień 2018
    Latem podaję prawie wyłącznie kruche ciasto w różnych wersjach.

    Owoce jakie są pod kruszonka najczęściej. ( jabłka, itp podsmażyć chwilkę na odrobinie masła z sokiem z cytryny ) posypać kruszonka i zapiec. Albo
    Kruche na to jabłka podsmazane w ćwiartkach i sos karmelowy.
    Im prostsze ciasto tym lepsze. Nie lubię tych wszystkich z kremem, śmietaną. 

    Kruche można świetnie podać, na dużych talerzach kawałek polany kamelem. Gałka lodów jeśli jest, czasami sos waniliowy ( do gruszek) zielony listek.

    Letni zestaw to też owoce( jagodowe , wiśnie, co jest) zalane śmietana z jajkiem i cukrem. Zapieczone.  

  • Kalafior gotowany , koperek, jajko , majonez, sól :-)
  • Rozyczki brokula al dente
    Podprazony na suchej patelni slonecznik
    Przepolowione kulki czerwonych winogron z wyciagnietymi ze srodka pestkami
    15-20 dkg wedliny - filetu z indyka
    majonez + jogurt ( majonezu symbolicznie albo zreszta...tak jak kto lubi)
  • U nas wprawdzie nie po Komunii, ale dałam rade bezbolesnie wczoraj 20 luda nakarmić w domu, tak, ze sie nie zajechałem, a ludziska bardzo zadowoleni.
    Po przyjściu z kościoła postawiłam na stole deski z przystawkami. Sery różne, wędliny, owoce, pistacje, oliwki, do tego różne „przegryzło”. Ważna jest różnorodność (sery twarde i miękkie, wędliny w plasterkach i kawałkach, przyozdobione winogronami, jagodami i innymi małymi owocami), wtedy wyglada interesująco ;)
    W piekarniku w tym czasie podgrzewalo sie mięso: rolady wołowe, pieczeń ze świni na ostro (zrobione tydzień wcześniej i zamrożone) i kurczak upieczony dzień wcześniej. Do tego poeczony koper włoski (mozna bylo tez w piekarniku podgrzać), marchewki marynowane z czosnkiem, leczo z bakłażana, surówka ogórek-mango. Ktos jeszcze przyniósł dwie zielone sałaty z dodatkami, kolezanka zrobiła ziemniaki z ziołami, które trzeba było tylko na patelni podgrzać.
    Na deser dla dzieci galaretki kilkuwarstwowe (na górę dałam galaretkę z pianka), kupiłam tez troche ładnych czekoladek z Linda i porozkladalam na talerzykach. Ciasta tez koleżanki zrobiły. Alkohole kupione na wyprawach tez były ;)
    No i ludziom bardzo smakowało, ja dałam rade posiedzieć z ludźmi, a nie w kuchnii, ogolnie takie menu, które sie prawie same robi, a jest efektowne. Ale sposób podania robi jakas polowe wrażenia, wiec wszystko co mogłam to dekorowałam ziołami/owocami. Fajnie wyglądały szczególnie mięsa podane w zestawie z wiecha tymianku i różne miseczki z sosami i dodatkami.
    Podziękowali 1babka4
  • Bridget powiedział(a):
    MonikaN powiedział(a):
    @Bridget, a śliwka w czekoladzie? Cos jak naleczowska? To musi byc pyszne! 
    https://www.poezja-smaku.pl/czekoladowa-sliwka-prawdziwa-poezja-smaku/
    taka włąśnie.

    @uJa tu.
    Podziękowali 1uJa
  • Dylemat mam, w domu czy w resto?

    Tylko 15 osób, większość dorośli. 
  • @MonikaN kiedyś bym optowała za domem teraz bez wahania odpowiem-resto.
    Przy takich uroczystościach zawsze jest trochę zamieszania,
    w emocjach i rodzice i dzieci .
    Jeśli można sobie jeden ciężar z głowy zdjąć-bardzo dobrze.
    Zawsze można zrobić też opcję-obiad w poza domem do domu na ciasto i posiedzenie
    ale jak się uda to zrobiłabym wszystko poza domem.

    Podziękowali 1MonikaN
  • Kto w tym roku ma dziecko przystępujące do I Komunii świętej?

    Jak tam przygotowania?

    Restauracje czy dom?
  • MonikaN powiedział(a):
    Kto w tym roku ma dziecko przystępujące do I Komunii świętej?

    Jak tam przygotowania?

    Restauracje czy dom?
    Ja. W niedzielę. Restauracja, zdecydowanie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.