Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

12021222426

Komentarz

  • MonikaN powiedział(a):
    Truskawkowe tiramisu, przepis wyszperalam w necie.
    Zeszło co do okruszka.
    Bylo jeszcze kawowe, przepis tez z netu, też pyszne, pół zostało.

    o tak! zrobię do małych pojemniczków na słodki stół :) 

    dzięki!

    ah ja lubię to planowanie :D:D
  • Jak klimaty włoskie, @uJa, to panna cotta też wygląda super w pucharkach.
  • @uJa - A pakiet zadań na przyjęcie z okazji I Komunii, to można by było u Ciebie zamówić?
  • Nie mozna było bom nie zdążyła wymyslić ;/ mimo iż sama wpadłam na to (ba nawet przez 4 lata organizowałam na aniamcjach komunijnych grę bilblijną w poszukiwanie skarbu) i miałam kilka zapytań, nie wiedzziałam jak z tego wybrnąć w komunijną stronę, może do za rok wymyslę :D

  • .może do jesieni....?
  • Jeśli przyjęcie jest w domu, to na luzie mogę zrobić takie poszukiwania dla grupki dzieci, jeśli w restauracji to już się sprawa komplikuje ;)
  • Ula powiedział(a):
    Nie wiem na ile osób, u nas było ostatnio - przystawki - melon z prosciutto z sosem typu winegret, vitello tonnato ;) ale z indyka (pierś z indyka ok 1 kg wrzuciłam do rosolu na ok. pół godziny na koniec gotowania tego rosołu, sos jak w przepisach), salatka z warzyw tzw śmieciuszka i sałatka typu greckiego, potem rosół, potem byl schab (plastry duszone z sosem z mascarpone i kawałkam szpargów - mascarpone dodane na koniec duszenia) i żeberka pieczone (żeberka zamarynowane w mieszance miodu, musztardy, sosu sojowego, trochę oleju, sól, pieprz i papryka wedzona, upieczone w dużch kawalkach w folii alu w niskiej temperaturze ale za to dośc długo ) + ziemnieki pieczone (pokrojone w łódeczki). na koniec tort i beza mojej orboty i sernik tesciowej oraz owoce. Tak to u nas wyglądało  wyszło smacznie  wystarczająca. Gosci w sumie razem z nami 15 osób. Schabu bylo tyle, ze wyszło ok, 17-18 plastów po 1 cm  i żeberek jedna porcja ok 0,7 kg i druga to były takie żeberka kupowane w miesnym o długosc 2x po 40 cm ?


    @Ula, ojeju! Jak dużo jedzenia i jak dużo przygotowywania!

    Ja potrzebuję podpowiedzi: co zrobić na popołudniowe spotkanie rodzinne (nie obiad po I Komunii). 6 nastolatków + 4 dorosłych.

    Jak to zrobić, żeby było co jeść, żeby było na ciepło, ale żeby gospodyni nie stała cały czas w kuchni. Wiem, można zadzwonić po pizzę, ale chciałabym jednak trochę inaczej. Wiem, można zrobić grilla, ale z pewnych powodów to nie wchodzi w grę. 
  • edytowano czerwiec 2020
    @amica może dania kuchni włoskiej? Typu makaron

  • U nas robimy razem z mężem, jeden syn skrobał ziemniaki, drugi robił sałatke warzywną, ale jesli chodzi o duszone mięso i przystawki, to przygotowywał mąż.
  • edytowano czerwiec 2020
    Z ciast i deserow- niezmiennie polecam: beza (lub małe, kupne beziki), na to bita śmietana z mascarpone, jak ktoś lubi- to trochę rumu lub/i kokosu do środka, i na wierzch- truskawki przekrojone na połówki, brzuszkami do góry. Z dwie godziny w lodówce i już. U nas nie wszyscy zdążyli się załapać. Na szczęście były jeszcze inne słodkie. :)
  • (inne owoce- maliny, borówki, mieszanka lesna też, ale teraz to tylko truskawki!)
  • Na razie wymysliłam tak:

    krem z zielonego groszku lub rosół jesli tradycja wygra :d (córki me zażyczyły sobie barszcz czerwony bo tylko tą zupę lubią :D ale nie dałam się!! jeszcze stwierdziły że może być kwaśnica :) hahaha

    na drugie jakieś mięsa z piekarnika (schab, indyk, kurczaki - szczegółami zajmie się mąż :), ziemniaki, frytki  i surówki (na pewno mizeria i młoda kapusta)

    na kolację mam nadzieję ze przeniesiemy się do ogródka i będzie grill do tego sałatki w tym jednak z rukolą, boczkiem i jajkiem, druga ala grecka z ziołowym serem od taty (pycha!) a trzecia to nie wiem, kiedyś na jakąś imprezę robiłam z forum ze słonecznikiem i pieczarkami i ludzie byli mega zaskoczeni smakiem, chyba @Ojejuju podawała przepis

    a na słodko: dwa torty (ale małe), malinowa chmurka, czekoladowe ciasto z masą jabłkową i jogurtową (mama zrobi), ciastka kruche w kształcie baranków, biszkopt z budyniem (bo dzieci chcą) i

    trochę na słodki stół:
    mini pavlove (jak wyjdą jak nie to zrobię deser jak kowalka radzi:D
    tiramisu z truskawkami,
    obowiązkowo tarta z kremem z masła orzechowego (też przepis od kowalki, wszyscy goście jak przychodzą to wiedza że u nas to będzie i się pierwsze na to rzucają:D)
    galaretki dla dzieci
    i tu jeszcze ze dwie opcje potrzebuję :)

    do przegryzania domowe krakersy, sery, i wystarczy o !
    Podziękowali 1ewaklara
  • Wow! Jaka impreza! Przyjedziemy dojesc na drugi dzień :))
  • o to widzę że potrzebuję coś dobrego z żółtek bo mi zostaną z bez! (jak mi nic nie podpowiecie to znowu zrobię ajerkoniak po czym go sama wypiję i będę gruba i pijana)
  • Kogel mogel w kieliszkach. A dla dorosłych to, co piszesz.
  • kowalka powiedział(a):
    Wow! Jaka impreza! Przyjedziemy dojesc na drugi dzień :))

    zapraszamy, może będzie już nawet co oglądać :) a że poprawiny chcemy zrobić nie w domu tylko tam to zmieści nas się dużo :) (dzieci me jęczą że będzie tak mało dzieci, wiec wszystkie dzieci mile widziane :)
  • uJauJa
    edytowano czerwiec 2020
    taki team jak ja + mój tata + moja siostra to jest jedna blacha i moment :D (z tym że oni chudzi a ja nie :D)

    plus jednak na 20 osób to ja zrobię 10 bez :) jedną tartę, jedno ciasto, pare pucharków tiramisu (i to pucharki 75 mll) więc malutkie takie więc nie to że dla każdego po wielkim kawałku :)

    torty też planuję zrobić o srednicy 20 cm więc malutkie :)
  • ostatnio mama nas zaprosiła na dzień dziecka na ciasto, była blacha tego czekoaldowego i jakoś nam tak zeszła do kawki :D sama Nela wciągnęła dwa kawałki, a gdzie reszta :)
  • Robię up.
    Będę się inspirować
  • O, ja też muszę zgłębic temat, u nas Komunia ma być 20.09, mało czasu zostało.
  • U nas 27, ale jeszcze nie myślę, na razie chalupę ogarniamy. 
  • U nas za tydzień. Sami robimy ale w sali wynajętej.
    Będzie klasyczny obiad.
    Rosół a na drugie filety z kurczaka w sosie śmietanowo warzywnym z kwestii smaku, ziemniaki i surówka i ćwikła. 
    Potem tort czekoladowy mojej mamy.
    Potem ciasta ( Brownie, tarty z budyniem i owocami, ciasto z porzeczkami i kruszonką, wafle, ciastka i sernik na zimno z mango)
    Potem 3 sałatki i proziaki + masło czosnkowe, kabanosy 

    Tak mniej więcej. Coś pewnie jeszcze wymyślę i pewnie pozmieniam:):)
  • A i napiszę, że dla 15 dorosłych i 15 dzieci. Jakby ktoś miał jakieś rady to piszcie:)
  • 500 gr mąki, 1 szklanka maślanki lub kefiru, 1 jajko, 1 płaska łyżeczka sody, pół łyżeczki soli i pół łyżeczki cukru. Zarobić ciasto , rozwałkować i wykrawać kola a potem piec na  patelni bez tłuszczu. Albo na blasze pieca. Pilnować by się nie przypaliło.
    Podziękowali 3Izka madzikg nowa
  • Helpunku!
    Nie z menu ale z wiankiem. 
    Jak go zrobić? Tradycyjne plecenie czy mocowanie taśmą na drucie florystycznym? A może klejem na gorąco? 
    Jak przechować, żeby nie zwiędł? 
  • A w ogóle to żałuję, że odgrzebałam ten straszny wątek. Ile Wy tego wszystkiego szykujecie?!
    Ja wyszłam z założenia, że w restauracji byłaby zupa, drugie i jeden deser, i finito, więc uznałam, że jak zrobię dwudaniowy obiad i 2 torty to styknie. A tu czytam o kilku daniach do wyboru, przystawkach, zakąskach i niezliczonych ilościach deserów. Zestresowałam się!
    Jak to ogarnąć, jak trzeba jeszcze wyszykować całą rodzinę, fryzury, stroje, wianek, nakrywanie do stołu, spowiedź, a do tego dzidziuś na rękach???
  • Haha, Zosia w sobotę wybiera się do pracy, animacje na przyjęciu pokomunijnym w restauracji.  Weszła sobie na stronie tejże w zdjęcia. Ogląda, ogląda. Wszystko ładnie, a tu taki zwykły obiad. ;)  :D
    U nas Jak zawsze będzie dużo różności.

    Na szczęście mamy komunię w sobotę, to już  na niedzielny  obiad nic nie będę robić. 
  • Wymyśliłam menu do przygotowania nawet kilka dni wcześniej. Zupę krem z białych warzyw z paluszkami chlebowymi, na drugie wołowinę po burgundzku, kopytka i sałatę, na deser tort śmietanowy, sernik na zimno i kulki rafaello.

    Obawiam się, że goście zechcą zostać do wieczora, i wtedy jeszcze jakąś kolację muszę podać, ale chyba po prostu kupię jakieś wykwintniejsze wędliny, sery, ryby wędzone, warzywa i pieczywo.

    Za mało?
  • edytowano wrzesień 2020
    Dobra, w sumie nieważne, i tak więcej nie dam rady ogarnąć, mam tylko 2 ręce i nie za wielką lodówkę.
    Poratujcie z tym wiankiem!
    Ed. @Rejczel, wołam Cię, Ty masz sposób na wszystko, na pewno umiesz też robić wianki.
  • @Bagata nie uwierzysz ale mysle o tym wianku! :) Dzwonie poradzic sie bratowej, ona robi wianki ozdobne na zamowienie, na pewno cos podpowie.
    Podziękowali 1Bagata
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.