MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

12223252728

Komentarz

• fajna mi dziś wyszła, trochę przez przypadek: 
    kasza jaglana, ogórek, pomidory suszone z oliwy, cebula czerwona, kukurydza . Do jednej części dodałam tuńczyka , przyprawilam odrobina posiekanej kolendry i mięty, dodałam parę lyzek oliwy z tych pomidorów. 
  • o proszę , wyżej prawie identyczna polecana  :D
  • edytowano 13 czerwiec
    Ostatnio jadłam taką: szpinak, suszone pomidory z oliwy, feta, słonecznik. Pyyyychaaaa!!!!!
  • edytowano 13 czerwiec
    Właśnie ugotowałam ciemny ryz. Rano musze jakąś sałatke Weronice wyczarowac, bo nie je jutro obiadu w szkole. Pomysł?

Oczywiscie jak najszybsza w wykonaniu.

• edytowano 14 czerwiec
    najszybsza to z piersią kurczaka podsmażoną w curry + kukurydza i majonez z jogurtem. 

A  najbardziej praktyczna, wrzuć co masz ;)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ale fajne te wasze sałatki! W sobotę mam gości  to zaszaleję.
  • Zrobiłam sałatkę "śmieciową" :)
    Ryż... A do ryżu pokrojone w kosteczke, pół zielonego ogórka, czerwona papryka, szynka, ser żółty, mała puszka kukurydzy,  i duuuużo koperku. Z braku majonezu doprawiłam sosem czosnkowym. Bardzo dobra.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Po ile gram miesa, surówki i dodatków liczycie na dorosłą osobę na uroczysty obiad?
  • A nie lepiej liczać ile stołów?
  • @Bridget jeden stół na 11 osób. Nie wiem ile czego liczyć. Największy problem mam z mięsem i dodatkami typu kluski śląskie, ziemniaki, kasza itp. :)
    Podziękowali 1Namorowa
  • Pólmisek klusek i miska ziemniaków.
    I miska frytek bo pewnie dzieci będą.
    Wystarczy.
    Podziękowali 1mamlu
  • Hahahaha to sie dowiedzialas;d 

Przepraszam ale co to za odpowiedź miska ziemniaków przeciez miski są różne. Ja bym policzyla po dwa srednie ziemniaki na osobe plus 5 dodatkowych na zapas. 

Moeso2 liczę po 100 gram + 0,5 kg zapas. 
    A z surowkami nie pomoge.bo na oko;(
    Podziękowali 2mamlu MAFJa
  • Miski są różne ,ale do ziemniaków to chyba każdy w domu ma.
    To o taką mi chodziło.

Podziękowali 1madzikg
  • Miska do ziemniaków? Pierwsze słyszę i chyba nie mam takiej w domu, mozesz jakies zdjecie albo link wstawic?
  • edytowano 13 sierpień
    Pewnie zależy od upodobań konkretnych gości. U nas na przykład zawsze bardzo dużo surówek schodzi i jarzyn na ciepło. Ziemniaki niekoniecznie w dużych ilościach, dwa to max. Miski faktycznie słabo precyzyjne, ja mam na przykład owalny płaski półmisek na ziemniaki ;)
    Kasza - po ugotowaniu od pół do jednej szklanki na osobę. Mięso - jak uJa mniej więcej, lub na sztuki po kotlecie i jeszcze 3 na zapas.
    Podziękowali 1mamlu
  • U nas, na 8 jedzacych (2 doroslych, dzieci 12-2 lat)  osob musi byc 1,5 kg ziemniaków. Ale my generalnie nie jemy malo... :)
    Podziękowali 1Gloria
  • uJa powiedział(a):
    Miska do ziemniaków? Pierwsze słyszę i chyba nie mam takiej w domu, mozesz jakies zdjecie albo link wstawic?
    https://www.helios-szklo.pl/szukaj,1,.html
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie macie w zestawach naczyn miski?  Te większe są na ziemniaki bądź surowke.

Podziękowali 3Bridget jukaa madzikg
  • ha! i tu jest clou (jakkolwiek sie to pisze) problemu - nie mam serwisu.
    Podziękowali 2uJa Katia
  • @jukaa, nie może byc. Uwielbiam serwisy :)
  • A mi jakoś nie był potrzebny, chociaż oczywiście wygląda ślicznie.  lubię proste białe naczynia i takie mam. BTW te z ikei są okropne, rysują się i wyszczerbiają. Ale mam Lubianę pod nosem , bywają fajne okazje :)
    Podziękowali 1Bridget
  • To ja mam tak jak @jukaa zwykłe biale z Ikei, kupiłam najtańsze, na ten moment na serwis mi szkoda kasy, ale marzy mi się taki z "koronkowym" wykończeniem. Te z Ikei potwierdzam że są słabe. 
    Podziękowali 1jukaa
  • jukaa powiedział(a):
    A mi jakoś nie był potrzebny, chociaż oczywiście wygląda ślicznie.  lubię proste białe naczynia i takie mam. BTW te z ikei są okropne, rysują się i wyszczerbiają. Ale mam Lubianę pod nosem , bywają fajne okazje :)
    Tam jest dużo białych .
    Kupuję tylko białe .
    Najtansze są .I wszystko osobno można kupić.
    Podziękowali 1jukaa
  • edytowano 13 sierpień
    .
  • Pytanie sos jest w sosjerkach przy sosie stawia się ziemniaki.
    W czym je podajecie??

• edytowano 13 sierpień
    Nie do wszystkiego podajemy sos i nie zawsze do mięs są ziemniaki, chętnie jemy kaszę, ryż, kluseczki, kopytka itp. W sumie ziemniaki wcale nie najczęściej. Jeśli jest mięso duszone/pieczone w sosie, to podaję sos i mięso razem na półmisku. Ziemniaki na drugim półmisku. 
  • @Bridget Ziemniaki na pòłmiskach, tak samo jak w restauracjach na Komuniach czy weselach.
    Podziękowali 1Bridget
  • edytowano 13 sierpień
    jukaa powiedział(a):
    Nie do wszystkiego podajemy sos i nie zawsze do mięs są ziemniaki, chętnie jemy kaszę, ryż, kluseczki, kopytka itp. W sumie ziemniaki wcale nie najczęściej. Jeśli jest mięso duszone/pieczone w sosie, to podaję sos i mięso razem na półmisku. Ziemniaki na drugim półmisku. 
    Ja tylko pytałam w czym ziemniaki.
    Toć wiem ,że nie zawsze muszą być.
    Chodzi o naczynie.
    To ,o ktorym @uja pisze.
  • edytowano 13 sierpień
  • No w zyciu nie spotkalam sie na miske na ziemniaki. W linku tez sa rozne talerze i miski i dalej nie wiem o jaką chodzi.

Konkret drogie panie konkret!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.