Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

145791026

Komentarz

  • A ciasto francuskie robicie same?
  • Kupuje w Biedrze albo Lidlu i mroze, zeby zawsze miec awaryjnie pod ręką.
  • Na kruchym tez tarte pieke, ale z francuskim szybciej.
  • robimy same, chyba, że sytuacja wymaga: szybko!
  • Robię na kruchym. Do ciasta dodaję odrobinę wody, wtedy ma lepsze właściwości technologiczne.
    Podziękowali 1Hanq
  • za chwilę upiekę pieguska dla harcerek na zbiórkę 

    wczoraj dojadaliśmy pierniczki świąteczne co to sobie leżakują w blaszance :)

  • @Monira podawała kiedys przepis na tarte z porami a ciasto było z  bialym serem
  • Właśnie ja też robię na kruchym bo francuskiego bałam się sama robić, ciekawa jestem czy to naprawdę jakieś mega skomplikowane. Czasem kupuję gotowe ale to sam tłuszcz palmowy, tak bym na maśle zrobiła..
  • Konieczne zawsze jest w tych tartach dawać ser lub jajka i śmietanę? Jajka jemy a nabiał od święta. 
  • @OlaOdPawla,tarta jest prosta do zrobienia. Natomiast, wg mnie czasochlonna, wlasnie w związku z pieczeniem ciasta. Najpierw ciasto, potem farsz i sos. Rzadko robię,bardzo lubię, ale moje dzieci nie przepadają. 

    Robilam tylko szpinak+losos+sos
    Może inne połączenie by Im bardziej smakowalo.

    I jeszcze jak będę kiedys robiła tarte, to ze 2, z czego jeden spod zamroże. 
  • @Hanq - nie konieczne.
  • A w smaku dużo tracą? Chciałam żeby dzieci tez spróbowały a one niezbyt nabiał tolerują. A w przepisach albo feta albo mozzarella czy śmietana do jajka i tak zastanawiam się jak zrobię same warzywa z jajkiem czy to będzie dobre. A tez nie wszędzie jajko pasuje a ser jakby nie było zlepia farsz.
  • Robiłam z cukinii, czosnku i cebuli, nie dawałam nabiału, tylko troszkę zagęściłam mąką ziemniaczaną (o ile dobrze pamiętam). było ok.
    Podziękowali 1Hanq
  • katarzyna kiedyś radziła dać dużo uduszonej cebuli, i zagęścić mąką
    robiłam jak byłam na bez bez i bardzo mi smakowało

    ale jak jecie jajka to spokojnie można zalać roztrzepanymi jajkami z wodą albo z jakimś "mlekiem"
    Podziękowali 1Hanq
  • Sobie upnę bo chrzest niedługo:)
  • Czy ktos z Wawy moze polecic fajny katering na maj? Na kilkanascie osob. 
  • Katarzyna powiedział(a):
    U nas w drugi dzień świąt były chrzciny, to się mogę na świeżo podzielić menu:
    1. Przystawki: tarty z cukinią i tarty z tuńczykiem; wędliny produkcji męża i teścia; warzywa w słupki i dipy do tego. Wszystko było wystawione w holu (mamy przestronny) razem z jednorazowymi talerzykami i widelcami oraz z wielkim koszem wiklinowym na zużyty sprzęt. Zatrzymanie gości w holu dało Józkowi czas na odgrzanie rosołu.
    2. Zupa: rosół z wiejskiej kury, kawałka indyka i kości wieprzowych z domowym makaronem orkiszowym
    3. Danie główne: 3a. Indyk pieczony 3b. kaczka duszona w winie z żurawinami. Dodatki: ziemniaki pieczone i kluski śląskie; modra kapusta zasmażana z żurawiną; buraczki zasmażane; surówki: z kapusty białej, z marchwi, z buraczków na ostro.
    4. Desery: wybór ciasteczek, które zostały po  świętach; makowiec; piernik; sernik; tort makowo-waniliowy.
    @Katarzyna jak ty dałaś radè to wszystko przygotować. Ktoś ci pomagał? Catering?
  • Mogę, mogę? 
    :smiley: 
    Katarzyna jest z planety Krypton! To wszystko wyjaśnia.
    Podziękowali 3madzikg aga---p Katia
  • @aga---p - mój pierworodny jest bardzo sprawny kulinarnie i dużo pomógł. No, i Danucha jest dość grzeczna (przynajmniej, w porównaniu z moimi starszymi dziećmi), więc daje szanse popracować w razie potrzeby. Spodziewałam się, że będzie trudniej to zgrać, ale poszło całkiem sprawnie.
    Podziękowali 2aga---p wielorybek
  • Łoł fajnie. Ja obmyślam plan na moje siły. Ale nasz Jasiek wymagający:)
  • Elunia bardzo dziekuje. Mama bedzie mi pomagać i stać przy kuchni w dzień chrztu. Ugotuje tez rosół. Przygotuje tez wędliny i jedną sałatkę. Ja drugą i ciastka i ciasta. Tort robi kuzynka. Wszystko bed ie na sali domu kultury. Tam jest aneks kuchenny z płytą ale nie ma piekarnika. 
  • u nas w tym roku NIC.
    Tzn. dwie 1. kom. obie w Warszawie i obie tego samego dnia, ale pierwszy raz od nie pamietam kiedy, bede gosciem, a nie gospodarzem. Swoja droga dobrze, ze nasz Maciej byl wczesniej, bo sa wszyscy troje z jednego roku. Chrzest mieli razem.
  • U nas też nic. Tylko dwa wesela. Też gościem będę. :D :D :D
  • Fajnym daniem jest pierś duszona w ziołach w sosie smietankowym .
    Obsmazyć w mące lekko i potem dusić. 
    Na drugi dzien smakuje super a mozna do kolacji podać . 
    Pieczarki faszerowane zwykłym mielonym tylko wkroić papryke w mielone. 
    z ciasta francuskiego np.rogaliki zrobic dzień przed np.nadziewane łososiem masełkiem i koperkiem. 
    Tartinki. 
    Zraziki z kapustą albo tradycyjne.
    Rosół muuusi być  :)moim patentem na super rosół wstawić w zimną wodę szyjkę z indyka jakiś korpus co tam mam,z mnóstwem warzyw i na małym ogniu i solę aż się zagotuje.Wtedy jest czysty.
    Podziękowali 2aga---p Basja
  • rogaliki to ciasto  z biedrony przekroic wzdłuz potem kwadraty  potem podzielic na trójkąty tak żeby dało 16 sztuk.
  • Ja tam nawet pojechać pojechac mogę i w dwa dni zrobię wszystko :)
    Podziękowali 1madzikg
  • U nas w tym roku I Komunia znów. Ale jakoś mi nie straszna. Damy radę wspólnie z Józefem :)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Chcialam się pochwalic .Pierwszy raz zrobilam tarty z przepisu manki.Jak dodac zdjecie z tel.?
  • Podbijam bo za tydzien chrzciny, musze zdecydowac co przygotowac;)
  • Byłam ostdtnio na chrzcinach w bdb knajpie i napisze Ci co było bo to na luzie do zrobienia i to lepsze. Zupa krem z pomidorów i soczewicy, ale tez super by była z dyni. Uda z kaczki pieczone w plackami z cukini i sosem pomaranczowym. Jak dla mnie za tłuste, i wolałabym zeby to były uda z kurczaka z ziemnaczkami pieczonymi, a na deser tort i jakis sernik. I juz, do domu. Wiec generalnie uważam ze sie nie ma co spinać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.