Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

fotelik rowerowy dla niemowlęcia

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna
Kiedyś przyjechał do mnie człowiek (z którym niestety nie mam kontaktu) i na kierownicy miał fotelik z maleństwem. Wszystko wyglądało jak kołyska samochodowa. Teraz nie mogę namierzyć czegoś takiego. Podpowiecie? Maluszek na pewno jeszcze nie był siedzący, miał ze 4 m-ce.
«1

Komentarz

  • Prędzej to co @Elunia zalinkowała, bo te foteliki Bobike @Malgorzata są dla dzieci już siedzących, a pamiętam, że oni rzeczywiście malucha wieźli.
  • @Jadwiga :D
































    nie dla nas :P
  • To dziecko co do nas kiedyś przyjechało - nie było siedzące. Leżało jak w kołysce. :-?
    Tyle, ze wszystko wygladało bardziej stabilnie niż na fotach Eluni.
  • A pelerynkę p/deszczową na fotelik rowerowy ktoś używał? Praktyczne toto? Jest taka firmowa Hamaxa i nie wiem - kupować nie kupować, oto jest pytanie....
  • Rękawice rowerowe posiadam i też lubię:)
    Pelerynkę chyba kupię, mały jest jeszcze całkiem mały i lepiej go nie zniechęcić do roweru np. nagłym deszczem.
  • A ja myśle o zamontowaniu fotelika samochodowego do przyczepki, ta opcja dla niemowlaka niewiedzącego wydaje mi sie najbezpieczniejsza.... Co prawda boję sie ze z kwietniowym dzieckiem to tylko spacery, do d... ta wiosna na poród ;))). Strasznie małe dziecko ma się w ciepłych miesiącach.
  • @Anka
    ale u maleństwa najmniejszego to fotelik niewiele pomoże - bo najbardziej niebezpieczne są wstrząsy. Nie wiem, czy masz możliwość jeżdzenia rowerem po gładkim podłożu.
  • edytowano marzec 2015
    Tak, wiem ze wstrząsy, wiec to raczej tylko opcja miejsca po ściekach. Chyba muszę sie pogodzić ze rower z maluchem w tym sezonie raczej odpada.
  • Opcja miejsca po ściekach.
    :D
  • Dziewczyny, mam pól roku i od września małą wrzucam na rower, tylko czy macie jakieś specjalne foteliki dla pół rocznego dziecka?
    K
  • A co z kaskiem? Czy ubieracie takim roczniakom przewożonym w foteliku?
  • Polecam Wee-ride.
    Na kierownicę, dla siedzących niemowlaków.
    Super.
  • Jeszcze drugi był, taki bardziej odchylany też na kierownicę z przodu.
    Ale niestety nie pamiętam jak się zwał.
    U nas wee-ride się sprawdzał super.
    http://myweeride.pl/index.php?id=101
  • edytowano marzec 2015
    A jakie kaski dla malucha takiego około 1,5 roku polecacie?
  • edytowano marzec 2015
    No wiem, że trzeba mierzyć ale czy wszystkie firmy mają takie małe?
    edit- często są takie od 3 lat dopiero a mój ma np. teraz 48 cm obwodu głowy.
  • Ja wynalazlam w zeszłym roku taki od 46cm wieczorem moge sprawdzic firmę młody używał jak miał 8 czy 9msc
  • WeeRide za kilka stów lepszy dla mnie niż Chariot za kilka tysięcy :-D
    Mocno polecam na krótkie (max 2h wycieczki) i wygodne siodło.
    Zosia ma 2-latka, Ania 7mcy życia płodowego.

    2014-04-20_12-13-32_3682
  • A jak jest z brakiem przedniej szyby - nie dmucha za bardzo?
  • Ostatnio pojechałam rowerem do pracy, musiałam załatwić parę spraw, babki mnie tak opieprzyły, że rowerem przyjechałam, że już zaczęłam się zastanawiać, może faktycznie jestem jakaś nieodpowiedzialna. Ale mi tak super na rowerku :-)
  • @beabea, co do wiatru to kwestia okolicy i prędkości, które z dziećmi są relatywnie niskie. Okularki nam rozwiązują problem owadów i słońca.
    Na głowę ewentualnie czapka zasłaniająca uszy pod kask i jest ok.
  • @mama_asia no nie rozumiem!
    Ale fakt, że człowiek ma tendencję oceniania swojej sytuacji nierealistycznie.
  • My do hamaczka w chariocie wlozylismy 2 miesięcznego Anteczka. Spał cały czas ;)
  • @Anka ale przeciez do przyczepy juz 2/3 miesiecznego mozna do hamaczka? My tak wozilismy chlopakow od ok 3 mcy wiec jeszcze mialabys w sumie cale lato zeby pojezdzic rowerem :)

    @mama_asia ja tez przestalam swirowac w ost ciazy i pierwszy raz chyba jako ciezarna jezdzilam na rowerze dopoki nie zrobilo sie bardzo zimno ;) bo pojezdzilabym dluzej, brzuch jeszcze nie zawadzal.. Hehe
  • Mowilam mezowi o tym foteliku z przodu, chetnie bym sprobowala z takim, ale maz twierdzi ze to bardzo niewygodne, choc nigdy nie jezdzil ;) u znajomego widzielismy.
  • Słuchajcie, albo ja źle szukam albo nie wiem, takich od 6 m-ca nie widzę, wszędzie piszą od 9-go, czy to taki może być?
    K
  • Jeśli nic się nie dzieje, ciąża przebiega prawidłowo to czy są jakieś przeciwwskazania do jazdy rowerem?
    @Katarzyna - skrobniesz coś? ;-)
  • @mama_asia, ja jeździłam i to całkiem duzo.
    W tej ciąży nawet na kolarce, ale uznałam to jednak za głupotę i pozostałam jednak przy opcji bardziej ciotkowej ;)

    Z J jeździłam do 34 tc, teraz króce ze wzgledu na porę roku.
  • @mama_asia - jeśli czujesz się na rowerze bezpiecznie (nie masz zawrotów głowy, problemów z równowagą, lęków, że się przewrócisz) i nie będą to jakieś bardzo forsowne jazdy w niebezpiecznym terenie, to nie widzę przeciwwskazań. Sama, w ostatniej ciąży, prawie do porodu jeździłam miejskim rowerem, nawet ciągając przyczepkę z dwójką sporych dzieci. Oczywiście, lekarz na 95% powie Ci, że nie wolno. Ale Holenderki jeżdżą i krzywda im się nie dzieje z tego powodu. Niektórzy nawet twierdzą, że od tej jazdy rowerem im się miednica inaczej kształtuje, dlatego mogą rodzić w domu ;-)
  • Ja jeździłam na rowerze do 7 m-ca, potem nogi odmówiły mi posłuszeństwa ;)
    K
  • A moja babka po osiemdziesiąte jeszcze na rowerze smigala. Mama mówiła że słoniowej nogi to po niej mam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.