Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyniki wyborów

edytowano maj 2014 w Polityka
Ktoś ten wątek i tak by założył  :-)

04.04%      Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro      248 677
01.40%      Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy      86 044
09.54%      Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy      587 846
32.33%      Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość      1 991 765
03.44%      Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch      212 157
03.08%      Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina      189 738
07.06%      Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke      435 002
31.34%      Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP      1 930 529
07.21%      Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe      443 939
00.21%      Komitet Wyborczy Demokracja Bezpośrednia      12 993
00.04%      Komitet Wyborczy Samoobrona      2 562
00.30%      Komitet Wyborczy Partia Zieloni      18 689


Źródło www.pkw.org.pl


Wygląda na to że wygrało PiS a nie PO. Szkoda Solidarnej Polski bo naprawdę się starali służyć Polsce z całych sił. Zaskoczeniem Korwin. Trudno powiedzieć czy Ruch Narodowy spodziewał się takiego wyniku wyborczego. Pewnie liczył na więcej.
«13456

Komentarz

  • Nie zbyszku, znowu wygrał układ okrągłostołowy. Wiem,, ze brzmi to jak korwinizm, ale nie jest.
  • W sumie tak, wygrał, bo ma większość. Urzędnicy wiernie głosowali na swojego pracodawcę...cieszy dobry wynik KNP osiągnięty bez billboardów z naszych podatków ani poparcia w mediach.
  • Policzmy PO miała 25 mandatów - ma 19, PiS miał 8 - ma 19. Za plecami zwycięzcy i przegranego z kolei SLD miał 7 -ma 5, PSL remis (4:4) i KNP (oszołomy i gwałciciele ;) ) wyłania się z niebytu i ma 4.
  • edytowano maj 2014
    JKM był na finiszu pompowany w mediach do krańca wytrzymałości. Mimo wszystko nie przewidziałem, że efekt będzie aż taki.
    Dziwił mnie udział PiSu w tym pompowaniu, teraz rozumiem i to. Zarówno ww. kreowanie Korwina przez mainstream jak i sam wynik powodują, że nikt, kto ma cień rozsądku, nie może twierdzić, że jest on czymkolwiek innym niż narzędziem GTW.
    Będzie teraz bardzo fajnie kompromitować eurosceptycyzm, a może i Polskę, w PE.


    Solidarna Polska - 250 tys. pod ostrzałem "zmarnowanego głosu", przy zainteresowaniu marginalnym w porównaniu do obecności PiS w mediach. 250 które prawie viritim dołączyłoby do tych 2 mln, gdyby nie konflikt i w końcu usunięcie ZZ.
    PiS powinien wyciągnąć z tego wnioski, choć pytanie czy nie wyciągnie odwrotnych. PiSowski wynik grozi powrotem do władzy w przyszłym roku i trzeba będzie znów coś wymyślić, by to zagrożenie oddalić ;)
    Oczywiście wynik >4% przy 5% progu jest bardzo przykry.

    86 tys. RN - wobec ok. 80 tys. SN w 1991 r. przy jakże innych środkach. Jednak chłopaki się nie zrażają, obiecują konsekwentną pracę u podstaw. Niech działają.
  • @tatapafcia jesteś skłonny rozwikłać skrót GTW ?
  • literalnie Grupa Trzymająca Władzę, choć tutaj użyłem również jako skrót myślowy, na opisanie większej układanki
  • @tatapafcia mnie bardziej zastanawia, że głosujący na Korwina, poniekąd uważam ich za inteligentnych, znajomi nie zauważyli tego poparcia PoPiSu dla KaNaPy. I co gorsza: jeśli zauważyli, to nie wyciągnęli wniosków
  • Facet, na którego głosowałam - wszedł, ergo - powinnam być zadowolona (ale nie jestem) i mam pełne prawo narzekać (i będę). Popatrzyłam kto się dostał, kto odpadł i cieszą te mordy, co się nie dostały, ale niektóre, co się dostały, martwią.
  • W parlamencie cyrkowcy, trenerzy, a z kobiet to najwięcej chba z PO, to smutne, bo to znaczy, że dużo polskich kobiet głosuje na PO, tak mi się przynajmniej wydaje... Kudrycka w PE, o, i zwolniło się stanowisko ministra kultury...
  • pan mądraliński niegłosujący  niech się nie wypowiada w tym wątku :-)

    układ okrągłostołowy to umarł wczoraj w szpitalu

    głosy na SP - zmarnowane głosy - do przewidzenia. Trzeba było się nie obrażać na PIS, tylko jak PR startować z ich listy. 
    Marek Jurek mimo 5 miejsca na liście drugoie miejsce na liście PIS w Warszawie. Nie wiem czy to mu starczy na mandat posła, zobaczymy. Jestem ogólnei zadowolony.
  • A w Krakowie nie będzie olimpiady :D
  • a w Warszawie nie będzie kosmodromu :-)

  •  i zwolniło się stanowisko ministra kultury...
    ________
    Kidawa Błońska będzie, czyli D.N.O.
  • a miał być?
  • tak samo jak Olimpiada w Krakowie :-)  :D
  • rzeczywiście dno... media podają, że Jurek ma mandat
  • u nas przynajmniej skocznia narciarska była przez wiele lat :-)
  • edytowano maj 2014
    no, super to byłoby coś, poza tym ważne bo sygnał dla innych mikropartyjek prawicowych że tylko zjednoczeni pod flagą PIS mogą  coś ugrać, a tak to marnowanie głosów - i pieniędzy, pomyślcie ile kasy utopił Kurski, cała Warszawa w gigantycznych bilbordach, na każdym autobusie Kurski, ludzie rzygali nim już... i odwracali głowy, tak kończą megalomani. A Jurek - spokojnie, po cichu, skromnie i udało się być może. 
  • edytowano maj 2014
    No wiesz coś za coś.

    Dzisiaj Ziobro ostro się tłumaczy, że głosował w posłuszeństwie szefowi za traktatem lizbońskim.
    Jarosław to gracz o ambicjach centrowych. To nie jest prawica o jakiej marzę.
    No i ten styl trzymania ludzi za mordę.
  • edytowano maj 2014
    ambicje centrowe ma aby mieć większe poparcie / więcej głosów, to dobrze. 
  • pomyślcie ile kasy utopił Kurski, cała Warszawa w gigantycznych bilbordach, na każdym autobusie Kurski

    Swoje osobiste utopił? 
  • no nie sądzę żeby partyjka SP miała tyle kasy, podejrzewam że swoje własne
  • edytowano maj 2014
    to spin doktor, wiedział że wystyarczy dobrze zareklamować produkt i się wygra, ale przedobrzył. W Warszawie ludzie i tak głosują na PO - 42 procent - więc ładowanie kasy w reklamowanie swojej gęby to pieniądze w błoto.
  • @Prayboy nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale sporo twarzy znanych z Magdalenki nadal żyje: Michnik, Kaczyński, Tusk, ....i mają się dobrze. Układ nie do ruszenia, z błogosławieństwem KEPu.
  • Najwięcej poparcia zdobyła Partia Niegłosujących.
  • Trzy dni przed eurowyborami Jacek Kurski dał na placu Zamkowym koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego. Nietypowa kampania wyborcza? Kandydat do europarlamentu zapewnia, że chciał się upomnieć o artystę, którego Warszawa niedostatecznie uhonorowała.

    - Jestem zdumiony, że 10 lat po śmierci Jacka Kaczmarskiego, a Jacek Kaczmarski był dwustu procentowym warszawiakiem, nie ma ulicy Jacka Kaczmarskiego. Chciałbym zorganizować koncert poparcia inicjatywy uhonorowania Jacka Kaczmarskiego jednej z warszawskich ulic jego imieniem - powiedział we wtorek w programie "Fakty po Faktach" kandydat Solidarnej Polski.

    Jak zapowiedział tak zrobił i w czwartek wybrał się z gitarą na plac Zamkowy. Do szczerości intencji jednak nie wszystkich przekonał, bo polityczni konkurenci odebrali koncert raczej jako element kampanii wyborczej.

    - Skwer Jacka Kaczmarskiego jest już od 2012 roku na Mokotowie przy pl. Unii Lubelskiej, bo niedaleko tego miejsca mieszkał - zwróciła uwagę w rozmowie z TVN24 Anna Nehrebecka, szefowa miejskiej 

  • Głosowaliśmy na Marka Jurka, który podobno przeszedł. Fajnie :)
  • @Gregorius - "głosujący na Korwina, poniekąd uważam ich za inteligentnych, znajomi nie
    zauważyli tego poparcia PoPiSu dla KaNaPy. I co gorsza: jeśli
    zauważyli, to nie wyciągnęli wniosków"

    Wyciągnęli wnioski. W świetle tego, czym zostali zindoktrynowani. Uznali to za przejaw siły & słuszności Krula.

    Per analogiam możesz sobie popatrzeć na wypedzi wojująco PiSowskie w tym wątku - programowy hejt na SP. Musi być, bo skoro wywaliło się z partii ekipę, która ma spory udział w budowie tejże partii u podstaw, wywaliło się na zasadzie rozgrywki, po partyjniacku, uniemożliwiając porozumienie - to trzeba teraz z nich robić "złych". Taki przekaz płynie z PiSowkiego mainstreamu i taki odbierają sympatycy. Kto nie wierzy, ten agent Tuska współwinny Zamachowi. Podejrzewam, że u KNPowców występuje podobny efekt chłonięcia przekazu.
  • @tatapafcia ja tam mam układ Magdalenkowy głeboko w tylnej części ciała. Mam jednak żal, że hierarchia KK w Polsce się kurczowo tego układu trzyma.
  • Jeśli ten układ miał powstać, to musiał zostać tak skomponowany.

    Co oczywiście nie uniewinnia hierarchii.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.