Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Deski walka o konstytucję

edytowano czerwiec 2014 w Polityka
http://prawica.net/38536

dość długie, więc nie wklejam

Komentarz

  • Jak się Desce nie podoba, to niech się wyprowadzi do innego kraju. Może być Irlandia, tam podobno urzędnicy są w miarę normalni. W Polsce tak to wygląda, jak opisuje i nikt tego nie zmieni.
  • Wręcz przeciwnie. W Polsce wygląda to tak tylko dlatego, że ludność tego chce.
  • edytowano czerwiec 2014
    Nikt tego nie zmieni ja aby urządzić budynek na mojej własnej działce,na dwa pokoje,  budynek który jest zbudowany z tego samego co dom i jest z nim połączony ale przed 30 laty został zakwalifikowany jako gosp. bo poprzedni właściciel nie zdążył go urządzić na mieszkanie, jest tam prąd, światło, normalne mieszkaniowe okna i wystarczy tylko doprowadzić rurki plastikowe z ogrzewaną wodą, pomalować ściany i położyć panele bo na podłodze jest beton, muszę jednak wystąpić o zmianę przeznaczenia, wynająć firmę legalną budowlaną, wystąpić o pozwolenie na BUDOWE ?!, Koszt tego to kilkadziesiąt tysięcy. Jeszcze jakiegoś architekta. wyznaczyć kierownika budowy.....Inaczej muszę za ten budynek płacić 10 razy większy podatek niż za mieszkanie i stoi odłogiem bo nie mogę zrobić tam pokoi. Mogę oczywiście zrobić tam pokoje, bez występowania o pozwolenie na budowę, wynajmowania firm i różnych ludzi od paierologii i g to kogo obchodzi ale podatek i tak będzie jak za gospodarcze.Nie wiem czy też nie będzie za to kary. I męczymy się z problemem 5 lat.
    No ale takie są przepisy utrudniające ludziom życie w postkomunistycznej rzeczywistości....Wiele osób pada ofiarą absurdalnego prawa.
  • "ludność tego chce"

    W pewnym sensie masz rację, jeżeli policzymy, ilu Polaków pracuje w urzędach. To jest ich praca, za to biorą pieniądze.
  • To jest dopiero efekt.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.