Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Róża św. Marianny Biernckiej za nasze relacje z teściową

1568101117

Komentarz

  • u nas relacje wróciły do dyplomacji i co zaskakujące przestałam się spalać w środku, jakąś wolność uzyskałam. Co uważam za nacalne owoce tej róży

    @tymka wygaduj się:-)
  • Przepraszam za opóźnienia i zamieszanie

    Mamy jeszcze jedno wolne miejsce

    Ze swojej strony moge powiedzieć, że sie trochę poprawiło po wielkim wybuchu

    STYCZEŃ 2016
    1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie Maria D.
    2. Nawiedzenie św. Elżbiety @kiwi
    3. Narodzenie Pana Jezusa Kamila od Aneczka08
    4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni Katarzyna K od Aneczka08
    5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni @zapominajka

    1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie @Beni
    2. Objawienie Pana Jezusa na weselu w Kanie @Aneczka08
    3. Głoszenie przez Pana Jezusa Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia @tymka zostajesz???
    4. Przemienienie Pana Jezusa na górze Tabor @Joanna36
    5. Ustanowienie przez Pana Jezusa Eucharystii @Mle

    1. Modlitwa i konanie Pana Jezusa w Ogrójcu @ania_m
    2. Biczowanie Pana Jezusa WOLNE
    3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa @apowojek
    4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię @Patinka
    5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu Agnieszka P. od zapominajka

    1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa @wielorybek
    2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa @ProMama
    3. Zesłanie Ducha Świętego @isa7
    4. Wniebowzięcie Matki Bożej Monika H.
    5. Ukoronowanie Matki Bożej w niebie Magda Z.

  • Grudzień miałam taki sobie, ale trwam, chcę trwać...
  • Muszę zapamiętać chrzest za mężów i przemienienie tu.
  • Tak, zostanę.
  • u nas lepiej :)
  • edytowano luty 2016
    LUTY
    1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie Magda Z.
    2. Nawiedzenie św. Elżbiety Maria D.
    3. Narodzenie Pana Jezusa @kiwi
    4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni Kamila od Aneczka08
    5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Katarzyna K od Aneczka08
    1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie @zapominajka
    2. Objawienie Pana Jezusa na weselu w Kanie @Beni
    3. Głoszenie przez Pana Jezusa Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia @Aneczka08
    4. Przemienienie Pana Jezusa na górze Tabor @tymka
    5. Ustanowienie przez Pana Jezusa Eucharystii @Joanna36
    1. Modlitwa i konanie Pana Jezusa w Ogrójcu @Mle
    2. Biczowanie Pana Jezusa @ania_m
    3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa @Anna78
    4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię @apowojek
    5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu @Patinka
    1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa Agnieszka P. od zapominajka
    2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa @wielorybek
    3. Zesłanie Ducha Świętego @ProMama
    4. Wniebowzięcie Matki Bożej @isa7
    5. Ukoronowanie Matki Bożej w niebie Monika H.
  • Jak macie wolne miejsce to mogę. Ja przyjełam do wiadomości, że nic się nie zmieni w moich relacjach z teściową. Mało się za nią modlę to fakt. Może powalczę z tym zniechęceniem. :)
  • + u nas znowu wracamy do punktu wyjścia i też musze przyjąć, że sie nic nie zmieni niestety. Bez głębokiej terapii a może i leczenia a na to szans nie ma.
  • @Anna78 super zapraszam
    Masz Cierniem ukoronowanie
  • ok +++
  • edytowano marzec 2016
    + modlę się za moją teściową, bez wiekszych emocji. Uświadamiam sobie, że nie lubię jej zachowań, wielu rzeczy ale też widzę jej dobre strony. Ale mój sukces w relacji z teściową, to jest właśnie to, że pomimo, że to mama mego męża, mam prawo nie akceptować jej zachowań. Długo mi się wydawało, że będą to relacje takie jak z moją mamą. Wreszcie zaczynam to układać sobie. Nie spodziewałam się, że będzie to tak trudne. :) Ale jest coraz lepiej.
  • @Anna78 jeśli nie masz nic przeciwko napisz proszę w jaki sposób komunikujesz teściowej że nie zgadzasz się z jej zachowaniem. Tu albo na priv. Przemyślę i przyjmę każdą poradę, u nas chwila szczerości i od razu III Wojna Światowa:D
  • Ja musiałam ostatnio poruszyć przykry temat, i niestety tylko to był wstęp, może się obrażą nie wiem..
  • edytowano marzec 2016
    Jej postaram się napisać. Teraz mam na tapecie relację z moją mamą i rodzeństwem. Ok włączę laptop mam godzinę luzu to napiszę. Nie pomogę za dużo pewnie, bo moja teściową jest osobą nieobecną. :)
  • to ja też poprosżę o napisanię
  • edytowano marzec 2016
    Nie wiem jak to ująć, ale ja już nie rozmawiam z teściową. Rozmawia z nią mój mąż. On nauczył się mnie osłaniać i to on staje do rozmów ze swoją mamą. Ja nie mam już potrzeby i konieczności rozmawiać z nią. Tak jest niestety czy stety:) Ja próbowałam rozmawiać, pracować razem, szukałam kontaktu. Skutek odwrotny nic nie działało. Awantura za awanturą. Miało być jak ona kręci i udowodnienie, że ja jestem nikim. Ona przeżyła Syberię i mnie niestety ustawiła w roli wroga, który odebrał jej jedynego syna. Tak było na każdym kroku. Mistrz manipulacji. Ale nie piszę tego aby się wyżalić, już staram nie wracać do tego.
    Warto zobaczyć mechanizmy. Warto zmierzyć się z tą trudnością w relacjach z teściową. Ja musiałam zaakceptować toksyczność teściowej. Każdy niesie jakiś bagaż. A to się wiązało z ograniczeniem kontaktów. I tu też stanąć musiał mój mąż. Teściowa próbuje nadal. My też próbujemy. Zapraszaliśmy na niedzielny obiad ,, ona nie je w tych godzinach". Proponowałam aby zaprosiła dzieci do siebie na ciasto, a nie piekła nam bo syn lubi sernik taki i taki ,, ona nie urządza imprez''. Ale było też tak, że dzwonimy zapraszamy i potrafiła być i jeść bez fochów. Więc zawsze jest inaczej i nie nastawiamy się, że będzie źle tylko proponujemy i już.
    Ja nauczyłam się rozmawiać z mężem. Zawsze dużo rozmawialiśmy. Ale to ja zawsze byłam na pierwszym froncie w relacjach z teściową. To ja mocno akcentowałam na co się nie zgadzam, czułam się jak kontroler, policjant. A, że mam świetną intuicję, zawsze dochodziłam pierwsza do sedna. Moja teściowa się mnie już bała więc, co robiła atakowała, obarczała winą, poniżała. Każdy błąd na wierzch i wyśmianie.
    Mój mąż już wie, że to nie jest czepianie się mamy, tylko potrzebuję rozmowy i ustalamy co i jak.
    Na pierwszy front w kontaktach z teściową poszedł mój mąż. Ja nie jestem w stanie zmienić nic w niej, mogę siebie zmienić. Teściową widuję czasem w autobusie. I np. gdy nie chce usiąść i się zgrywa, że ona nie musi, to każę jej usiąść bez dyskusji :) Żartuję najczęściej i co lepsze, że ona słucha. Ma 80 lat i już pomału odpuszcza. Mnie też już inaczej traktuje. Wie, że może na nas liczyć, a nie pozwalamy na manipulacje.
    Trudne to często, bo ciągle spotykam ludzi, w oczach, których teściowa to cudowna osoba, a ja zamiast iść do pracy to wymyślam i wychowuję dzieci.
    Ale też się zmienia, bo coraz więcej jest takich którzy chcą porozmawiać, poradzić i szanują.


  • mój mąż też na froncie jest;-) a ja najlepiej zero rozmów, i tak to nic nie zmieni, wiem bo próbowaliśmy nie raz
  • Dziękuję, przeczytałam i bede rozwazac:)
  • MARZEC 2015
    1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie Monika H.
    2. Nawiedzenie św. Elżbiety Magda Z.
    3. Narodzenie Pana Jezusa Maria D.
    4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni @kiwi
    5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni Kamila od Aneczka08
    1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Katarzyna K od Aneczka08
    2. Objawienie Pana Jezusa na weselu w Kanie @zapominajka
    3. Głoszenie przez Pana Jezusa Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia @Beni
    4. Przemienienie Pana Jezusa na górze Tabor @Aneczka08
    5. Ustanowienie przez Pana Jezusa Eucharystii @tymka
    1. Modlitwa i konanie Pana Jezusa w Ogrójcu @Joanna36
    2. Biczowanie Pana Jezusa @Mle
    3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa @ania_m
    4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię @Anna78
    5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu @apowojek
    1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa @Patinka
    2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa Agnieszka P. od zapominajka
    3. Zesłanie Ducha Świętego @wielorybek
    4. Wniebowzięcie Matki Bożej @ProMama
    5. Ukoronowanie Matki Bożej w niebie @isa7
  • dziękuję
  • edytowano kwiecień 2016
    Up. Dawno nie było u nas tak miło na święta z teściową. Doslownie. Mi też sprawiła swoją obecnością radość. Wreszcie chyba mija lęk przed jej zachowaniem. To zasługa męża bo to on ustala z nią zasady.
  • KWIECIEN 2016
    1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie @weronella
    2. Nawiedzenie św. Elżbiety Monika H.
    3. Narodzenie Pana Jezusa Magda Z.
    4. Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni Maria D.
    5. Odnalezienie Pana Jezusa w świątyni @kiwi
    1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie Kamila od Aneczka08
    2. Objawienie Pana Jezusa na weselu w Kanie Katarzyna K od Aneczka08
    3. Głoszenie przez Pana Jezusa Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia @zapominajka
    4. Przemienienie Pana Jezusa na górze Tabor @Beni
    5. Ustanowienie przez Pana Jezusa Eucharystii @Aneczka08
    1. Modlitwa i konanie Pana Jezusa w Ogrójcu @tymka
    2. Biczowanie Pana Jezusa @Joanna36
    3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa @Mle
    4. Dźwiganie krzyża na Kalwarię @ania_m
    5. Śmierć Pana Jezusa na krzyżu
    1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa @apowojek
    2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa @Patinka
    3. Zesłanie Ducha Świętego Agnieszka P. od zapominajka
    4. Wniebowzięcie Matki Bożej @wielorybek
    5. Ukoronowanie Matki Bożej w niebie @ProMama
  • Byliśmy w ten weekend u Teściów
    (mamy tak nowy sposób, że jak przyjeżdżamy to nie mieszkamy u Teściów tylko w starym mieszkaniu szwagierki i to bardzo pomaga)
    i nawet sobie miło z Teściową po śniadanku pogawędziłam
  • +++ moja 5 bolesna :)
  • edytowano lipiec 2016
    +
  • Moja tesciowa zmarla,wiec prosze o zastepstwo. Zamierzam modlic sie o zbawienie dla niej w inny sposob.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.