Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dofinansowanie dla rodzin 3+ w Krakowie - wnioski do 5 lipca

edytowano czerwiec 2015 w Ogólna
Sprawa pilna:
można w Krakowie i chyba też w całej Małopolsce składać deklaracje o wsparcie finansowe (min. 150 zł na dziecko) na zakup podręczników
tu szczegółowe informacje:

trochę to nie fair bo informacja w mediach ukazała się 17.07 (moja teściowa dowiedziała się z radia) 
a termin składania wniosków przez gminę upływa 25.07 :((

deklaracje można przesłać mailowo, co też uczyniłam
«1

Komentarz

  • Nie ma kryterium dochodowego.

    Pozdrawiam, babaj
    PS. Do nas zadzwonili ze szkoły.
  • Brakuje nam 1dziecka ;) ale podam info dalej :)
  • Ciekawe czy ED też się załapuje?
  • kurka mam za małe dzieci :/
  • @doetata dzieci w ed chyba są zapisane do jakiejś szkoły, wiec chyba powinny sie zalapac.
  • Trochę się waham. Do tej pory MOPS nie wiedział o naszym istnieniu. Może lepiej niech tak zostanie? 
  • Bereniko, mam ten sam dylemat
  • Tylko tych 150 zł minimum żal...
  • żal... nie będę ukrywac...
  • Chyba jednak złożę.
  • Rozumiem Cię. U nas decyzję pozostawiam mężowi... kasa nie jest mała :(
  • Ja nie mam dylematu jutro i tak składam wniosek o dofinasowanie do sprzętu dla Jerzyka do pionizatora 3000 i do kombinezonu 800 więc sprawa jest przesądzona.
  • edytowano lipiec 2014
    moim zdaniem, ci co nie zdążą złożyć wniosku, nie są automatycznie wykluczeni z dotacji. 

    to, co wisi na stronie MOPS to tylko informacja o zbieraniu szacunkowych danych, ile rodzin z gminy Kraków jest chętnych na dofinansowanie itp, nigdzie nie jest napisane, że warunkiem otrzymania dotacji - która będzie przydzielona gminie Kraków przez woj małopolskie - jest złożenie tej deklaracji. także nigdzie nie jest napisane, że nie będzie kryterium dochodowego, chyba, że ktoś dzwonił do tych pań do biura i dopytał.

    ale to tylko moje odczucie, po przeczytaniu notatki na stronie MOPSu. 

    edit: doczytałam regulamin - faktycznie, deklaracja udziału w dofinansowaniu jest podstawą do jego przydzielenia.
  • Tak, ja też tak widzę: warunkiem otrzymania dotacji jest złożenie poprawnie wypełnionej deklaracji w terminie: te deklaracje są podstawą do całej umowy z Sejmikiem itp.
  • o kryterium dochodowym nigdzie się nie doczytałam 
    - więc mam nadzieję, że nagle nie wyskoczy - bo nie dostaniemy

    w poprzednich latach dostawałam za pośrednictwem szkoły (także to szło przez MOPS) zwrot za podręczniki na podstawie rachunków ale tylko dla dwójki z czwórki uczących się dzieci (3 i 5 klasa) :(

    teraz jak zaczęłam szukać podręczników do 1 licealnej to "na dzień dobry" wyszło mi 400 zł - a to bez podręczników do języków :(
    więc każde pieniądze się przydadzą :)

    nie wiem czy ten program wyklucza tą poprzednią drogę dofinansowania?
    oby nie - bo pewnie wiele rodzin zostanie wtedy "na lodzie"
  • Ja już taki wniosek wypełniłam, u nas Mops zbierał do 22 lipca .Po wypełnieniu formularza i podpisaniu pani powiedziała ,ze nie wyklucza wywiadu środowiskowego .
    I ogólnie nic nie wiedzą tylko zbierają deklarację i szukają rodzin .
  • Dostałam maila, wzywają do złożenia wniosku, pilnie. W sumie to cieszy.
  • ja maila nie dostałam :(
    ale doczytałam na stronie MOPS:

    do 10 września trzeba złożyć

    jutro się wybieram, koszty podręczników mnie tradycyjnie powaliły :( 
    - prawie 1200 zł a jeszcze nie wszystko kupione, a przecież część podręczników młodsze użytkują po straszych
  • Donoszę wam ,że dzisiaj byłam w Mopsie w celu tzw. wywiadu środowiskowego. Podpisałam sterty dokumentów nawet zeznanie majątkowe ( wartośc auta ,dom itp) .Pani dokładnie spisała nasze dochody oraz wydatki domowe ,,Do tego należy dołączyć faktury i rachunki za książki i przybory szkolne .
  • edytowano wrzesień 2014
    pobierałam, wypełniałam i złożyłam WNIOSEK z tego linku:

    ale pewnie wnioski do wypełnienia mają na miejscu w MOPSie

    ważne nie wymagają faktur, tylko wypełnia się oświadczenie o kwotach wydatkowanych na dzieci (tak jest w Krakowie)

    program jest nowy i urzędnicy nie bardzo jeszcze wiedzą co i jak powinno wyglądać - ale są bardzo pomocni :)
    mąż składał ten wniosek i wszystko mu miłe panie objaśniły co i jak ma napisać
  • Czy byłaś w swoim rejonowym MOPsie czy na Józefińskiej? Pytam, bo ja na Józefińską mam bliżej, ale to nie mój rejon.
  • Ja wysyłałam deklarację na maila na Józefińską, wydawało mi się, wezwanie do złożenia wniosku dostałam na Jerzmanowskiego. To chyba mój rejon, bo pani pamiętała adresy szkół.
  • @Aniela
    mąż był na Józefińskiej (to nie nasz rejon) bo miał tam jeszcze inną rzecz do załatwienia i wniosek mu przyjęli, choć teoretycznie powinni w naszym rejonowym - uprzejmość pań 
    =D>
  • Dostałam dziś list od marszałka województwa. Jak on nas ceni!
  • Poleconym? :)
  • Nie, ale wiele w nim ciepłych słów o bogactwie jakim dla województwa są rodziny wielodzietne i o tym, jakie maja dla nich propozycje. I o tych 150 zł na łebka jest, ale na koncie ich nie ma tymczasem.
  • mąż też dziś liścik dostał ;)

    tym czasem ta kasa by się przydała - bo wrzesień mnie wykończył :(
  • Wysyła do wszystkich wielodzietnych w Krakowie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.