Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

2014/15-zwrot za podręczniki- formularz wniosku

edytowano sierpień 2014 w Ogólna
nie wiem czy już było ale wstawię może się przyda 
bo okaże się ze do 5 września tak jak rok temu :)
«134

Komentarz


  • …...............................… ............................................
    imię i nazwisko data, miejscowość

    …...............................

    …...............................
    adres

    Dyrektor Szkoły nr …..

    w ..................................

    .
    Zwracam się z uprzejmą prośbą o zwrot kosztu zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna”, dla ucznia wychowującego się w rodzinie wielodzietnej ………………………………………….......

    …....................................................................................................................................


    na podstawie par. 2, ust. 6 Rozporządzenia Rady Ministrów z 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych, zgodnie z którym pomoc może być udzielona rodzinie, w której dochód przekracza kryterium dochodowe, ze względu na zaistnienie uzasadnionej przyczyny udzielenia pomocy, wymienionej w Ustawie o pomocy społecznej w art. 7. Jedną z przyczyn, które wymienia ustawa w art. 7 w pkt 8) jest ,,ochrona macierzyństwa lub wielodzietności''.

    Z poważaniem

    ...….............................
    podpis



  • przepraszam rozjechało mi formatowanie , poprawcie sobie ;)
  • nie wiem jak w innych województwach ale Małopolsce uruchomiono program dla rodzin 3+ "Pierwszy dzwonek"
    pisałam o nim tutaj:

    deklarację złożyłam, na razie cisza :(
    ale mam nadzieję, że jeden program nie eliminuje drugiego, bo terminy składania deklaracji były bardzo krótkie, ja się dowiedziałam przez przypadek
  • absolutnie nie podawaj dochodu
    jak pani niedouczona to przykro
    jesteś spoza puli dochodowej
    że co nie załapiecie się?
    przykre ze dyrekcja nie wie ile ma dzieci z rodzin wielodzietnych
    i nie zgłosiła do gminy zapotrzebowanie na większą pulę pieniędzy
    bo tak to się odbywa
    i szkoła nic z tego nie zyskuje ani nie traci 
    troszkę papierologi

    u nas większość wielodzietnych nie korzysta
    a ja i owszem :)
    u nas na przeszło 1000 osobową szkołę
    tylko 4 wnioski wielodzietnych były
    wstydzą się czy coś?
    ja tam dumna jestem ;)

    kurka blaszka
    na przekręty, ustawione przretargi kasa idzie
    nauczycieli zatrudniają w 3 - 4 szkołach po kilka godzin aby im "słupki" nie wzrastały
    a my zgodnie z prawem mamy nie brać?
    toż dzięki nam nauczyciele mają pracę :P

    korzystajcie kochani
    225 zł piechotą nie chodzi
  • @rusałka nie ryzykowałabym z tym dochodowym
    no chyba ze u was 80 % wielodzietnych w okolicy
  • edytowano sierpień 2014
    Kryterium "wielodzietność" nie wymaga wykazywania dochodów

    @babka4 - nie chcę się kłócić, ale to nie wynika z przesłania "zapotrzebowania" - jest ogólna pula, dla wszystkich szkół w gminie. I albo "styknie" albo 

    w ub roku sama wyłapywałam moje wielodzietne rodziny i zglaszałam, a wnioski dostarczali później

    u nas wyprawka tylko dla uprawnionych, myślę, ze tak jest w całej Polsce (klasy 0-3 i 5 kl sp -ubiegły rok)
  • edytowano sierpień 2014
    Ja myślę, ze chodzi o to, że gmina, otrzymując pieniądze od państwa ma 5% na rodziny, które przekraczają próg dochodowy ale mogą otrzymać dofinansowanie. Ale dla mnie to jakaś ściema była-kasy nie dostali a ministerstwo gadało, ze tyyyyle kasy wróciło do budżetu. Tja
    Aż do ub roku ani razu nie dostałam kasy na takie rodziny. W ub roku wszystkie dostały-na "wielodzietność".
    Nie wiem, jak będzie w tym roku


    edit: moze komuś sie przyda. Nowość-autyzm i asperger upoważnia do zwrotu za zakup podręczników

  • @rusalka- koniecznie
    wypisujesz wniosek, jako uzasadnienie podajesz "potrzeba ochrony macierzyństwa i wielodzietności"
    przygotuj sobie stosowny zapis ustawy-na pewno dziewczyny Ci podadzą dokładnie (ja nie mam, bo ja sama "każę" moim rodzinom takie wnioski składać, a wysyłając do miasta robię wielki nagłowek o tej ochronie właśnie :D  )
  • oczywiście
    większość wielodzietnych nie wie
    wstydzi się
    myśli że i tak nie dostanie wiec nie warto itp
    dlatego kasa wraca z gmin do budżetu państwa
    wiem coś o tym
    nie pozwólmy aby pieniadze zasiliły na powrót budżet
    nasze domowe budzetu spożytkuja go lepiej ;)
  • edytowano sierpień 2014
    @kociara, znasz przepisy i zasady, może doradzisz.
    U nas w szkole od początku nie przyjmują wniosku bez wpisanych dochodów. A jak wpiszę dochody, to się nie łapię na pomoc, bo przekraczam. Czyli przepisy sobie a gmina sobie. Doradź, gdzie uderzyć, żeby to zmienili wreszcie, bo szlag mnie trafia, że mi kasa koło nosa przechodzi co roku, choć mi się prawnie należy.
    Szkoła twierdzi, że w urzędzie miasta? gminy? takie wnioski odrzucają z automatu i oni na to nic nie mogą. Postanowiłam więc uderzyć wyżej.
    Jest jakiś wydział konkretny, gdzie mogę z tym pójść?
  • edytowano sierpień 2014
     @Cart - ja bym do gminy oficjalne pismo z zapytaniem złożyła (burmistrz> wójt? prezydent? kto tam u Was szef?)
    Dziewczyny wyzej dobre info dały. Może przedłożyć razem z wnioskiem.
    Granda ewidentna
  • @kociara powiedzcie mi, bo ja głupia jestem - zwrot jest za okazaniem faktury. Na kogo ona ma być, na jednego rodzica, na oboje, czy na ucznia?
  • Winda: na opiekuna prawnego :)
  • Na rodzica faktura, opiekuna prawnego 
  • Dzięki, już zamówiłam, w nocy :)
  • Witajcie, a jak jest z ograniczeniami
    Zgodnie z projektem rozporządzenia dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje:

     

    1*. uczniom klas:

    - II, III i VI szkoły podstawowej,

    - II, III i VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia,

    - III ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum ogólnokształcącego lub technikum,

    - VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia,

    - VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych,

    - III liceum plastycznego,

    - III lub IX ogólnokształcącej szkoły baletowej.

    Czy dla dzieci z innych klas poza wymienionymi z rodzin wielodzietnych nie można się ubiegać o dofinansowanie? moje chodzą do 4 podstawówki.
  • Nie można, niestety...
  • o kurcze to żadne z mojej czwórki się nie łapie :(
  • czy w gimnazjum nie ma dofinansowania?
  • u mnie tylko jedno się łapie :-(

    a w zeszłym roku była dwójka dzieci
    czemu nie ma dofinansowania do klasy V?
  • Niestety, też boleję nad tym, że gimnazjum w ogóle nie wzięli pod uwagę... Ciekawe, dlaczego tak...W końcu przecież tak jak i podstawówka jest obowiązkowe.
  • Czy podreczniki w 1 gimnazjum to stara podstawa? Nie przydadza sie pozniej czy beda dla kolejnych?
  • A czy jeśli kupuję mojej G. w ramach ED różne pomoce, czy np. sprawdziany, testy do III kl, a nie kupuję cholernego boxa to też mogę się ubiegać?
  • ostatni rok starego programu
  • Ponawiam pytanie w związku z pomocami.

    Do rzecznika praw rodziców nie mogę się dodzwonić :-(

  • Dofinansowanie przysługuje wszystkim dzieciom z orzeczoną niepełnosprawnością
    orzeczoną=z "papierem" z poradni dla dzieci ze specyficznymi trudnościami i dysfunkcjami ("zwykła" poradnia nie wystarczy)-np. nie(do)widzenie, nie(do)słyszenie, ZA, autyzm itp.
    nfzowskie zaswiadczenie niestety nie wystarczy
  • @mama_asia- w Twoim "przypadku" z tego, co wiem-niestety nie
    ale mozesz ubiegać się o dofinansowanie z MOPRu
  • @kociara - przed chwilą udało mi się dodzwonić do tego rzecznika. Ma sprawdzić i dać mi znać, chociaż też nie dawał nadziei :-(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.