Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki odkurzacz [pancerny] polecacie?

13»

Komentarz

  • Minionek ma jedna wade nie ma regulacji mocy ssania i nie da sie podlaczyc odciagaczki do kataru co dla mnie jest istotna wada;) poza tym krotki kabel. Plastikowa rura jest zaleta bo dzieci moga z tym biegac i odkurzac. 
  • Kup sobie thomasa. Jak bedzie Cie wkurzac woda to sobie worek wlozysz - jest w zestawie.
    ;)
  • A do thomasa da radę podłączyć Katarek? O tym nie pomyślałam a często stosuje gdy niemowlę chore.
  • Mam wrażenie ze ten thomas będzie lżejszy do noszenia po schodach. 
  • Katarek normalnie sie podlacza, sile ssania dajesz na najnizsza i wiooo :)
  • Odkurzacze przemysłowe, produkt polski, duża moc ssania.
    Polecany przy dużym zużyciu:
    http://profieurope.eu/

  • wielorybek, mój też nie ma regulacji ssania, ale katarek podłączam bez problemu. Fakt, że regulacja ssania by się przydała i zwijacz do kabla. 
  • Podoba mi się Emilia ten karcher ale boje się o swój kręgosłup przy wnoszeniu go co kilka dni.
  • O nie, odkurzacz bez zwijania kabla? Never! Juz mnie wystarczająco kabel od parownicy wkurza. Nie rozumiem dlaczego niektórzy producenci nie potrafią zastosować takich prostych przydatnych patentów. Bez rury teleskopowej też nie lubię odkurzaczy do domu. Przemysłowy/warsztatowy mamy MacAllistera 30l z Castoramy. Super ciągnie, ma gniazdo do podłączania sprzętu np. wiertarki czy szlifierki. Fajna rzecz bo po wyłączeniu urządzenia chwilę jeszcze wciąga po czym sam się wyłącza. Nie ma natomiast regulacji ciągu. Ale dla mnie to sprzęt warsztatowo budowlany, nie domowy. Do domu zdecydowanie wolę wiekowego Zelmera. Pewnie niedługo przejdzie na emeryturę, więc tak sobie czytam co piszecie. Ale godnego następcy nie znalazłam poki co.

  • Annabe a odkurzacz z wodą nie jest ciężki? Ja nie namawiam, bo on waży swoje. Tak ze 12 kg z niepustym workiem. Mi mąż nosi, bo ja raczej nie odkurzam tego samego dnia i na górze i na dole, więc rano proszę, żeby umieścił na odpowiednim poziomie i umieszcza.

    Bambidu, mnie kabel od parownicy też wkurza, ale zauważyłam, że od odkurzacza mniej, bo odkurzając idziesz w innym kierunku niż myjąc podłogę. Jak myjesz, to idziesz do tyłu, żeby nie zadeptać umytego i ciągle musisz ten kabel i parownicę przesuwać, a jak odkurzasz, to idziesz do przodu i ciągniesz odkurzacz za sobą, więc kabel też się ciągnie i mniej przeszkadza. No ale nie namawiam, ja mój lubię mimo jego wad i w sumie brak regulacji ssania mi chyba tylko z raz przez trzy lata przeszkadzał. Ale wymienianie worka raz na rok wynagradza wszystko :) 
  • Kupiliśmy jednak karchera wodnego. Jest super  :)
    Podziękowali 1kluska
  • annabe powiedział(a):
    Kupiliśmy jednak karchera wodnego. Jest super  :)
    A który model? Jaki dlugi ma kabel?
  • @olgal ten https://m.euro.com.pl/odkurzacze/karcher-ds-6000.bhtml   Kabel ma bardzo długi. Pierwszy odkurzacz którego nie muszę przełączać - na jednym gniazdku cały parter odkurze.
  • Podbijam, bo nam przedwczoraj padł Zelmer Syrius po 10 latach.Chcielibyśmy wodny, z funkcja prania tapicerki.Myślimy o Karcherze. Ale który? Doradźcie coś.

  • gielki powiedział(a):
    Podbijam, bo nam przedwczoraj padł Zelmer Syrius po 10 latach.Chcielibyśmy wodny, z funkcja prania tapicerki.Myślimy o Karcherze. Ale który? Doradźcie coś.

    Tez poczytam chetnie o karcherze z funkcją prania.
  • Czy ktoś się orientuje czy model Thomasa:
    https://thomas-sklep.pl/pl/p/MultiClean-X10-Parquet-Odkurzacz-pioracy-Thomas-/52
    nadaje się do podłóg olejowanych?
    Jest on przeznaczony do parkietów ale czy desek olejowanych?

    Kolejna opcja - czy ktoś używa ten model:
    https://thomas-sklep.pl/pl/p/Allergy-Family-Aqua-Odkurzacz-pioracy-Thomas-/125
  • @pierniki w temacie odkurzeczy piorących nie bardzo mam doswiadczenie poza stary wodnikiem ktory mielismy wieli temu i z ktorym raczej sie nie polubilismy.
    Ale...
    Pytałam ostatnio zaprzyjaźnionego pana, ktory od kilku lat pierze mi dywany co tak naprawde mogłby z czystym sercem polecic do uzytku domowego- zarowno do odkurzania na sucho jak i do prania, przy czym w granicach rozsadku cenowego. I polecił mi  

    delonghi pentavap electronic aqua filtro

    Odkurzacz, ktory jest trudno dostepny w Pl. Ale warto poszukac. 

    Sami zastanawiamy sie powaznie nad jego zakupem.
    Podziękowali 1pierniki
  • Nawet spbie zdjecie tego cuda zrobiłam. Ten akurat mocno juz wysłuzony. Ale w szoku bylam zobaczywszy efekty prania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.