Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klarcia wśród Kurdów.

edytowano wrzesień 2014 w Polityka
W drodze na rehabilitację, natknęłam się na manifestację Kurdów protestujących przeciw terroryzmowi IS. Oczywiście, poprosiłam o odpowiednią tablicę i do nich dołączyłam. :)
Przedstawiłam się, że jestem Polką, wyznania katolickiego.
Powiedziałam, że Polacy również są przeciw terroryzmowi fundamentalistów islamskich.
Zyczyłam im, aby w najbliższym czasie udało im się wyzwolić spod zaborów i odbudować wolny Kurdystan, tak, jak to się Polakom w roku 1918 udało. Powiedziałam, że my, Polacy dobrze wiemy,co znaczy zniewolenie państwa przez zaborców.

Na umówiony termin oczywiście się spóźniłam (uprzedziłam o tym telefonicznie), więc miałam już tylko połowę zabiegów.

PS: Na 99% obstawiam, że argento skomentuje: "ja pierdziu". :)

Komentarz

  • Ja pierdziu
  • Kurdowie są strasznymi lewakami - ale rzeczywiście mają problem, nie przeczę.
  • MagdaCh napisała:

    > Kurdowie są strasznymi lewakami <

    Nie są lewakami, ale mają Komunistyczną Partię Kurdystanu - KPK posiada też swoje struktury w Niemczech; od roku 2000 jest skonfliktowana z lewicową Patriotyczną Unią Kurdystanu.

    Na tym marszu trzymałam się z daleka od poniższego sztandaru:

    image

    Poparłam tę manifestację, bo protest uznałam za słuszny i poparcia warty.
    Za słuszne uznałam też podkreślenie, że jestem wyznania katolickiego.

    PS: Uważam, że wolny, niezależny Kurdystan, wyzwolenie się spod władzy trzech zaborców, należy im się, jak psu micha.
  • Ja nie wiem, czy każdemu narodowi "należy się" państwo i niepodległość. Nawet mi coś pobrzękuje, jakaś myśl chyba Jana Pawła II, że "naród, ktory…. nie zasługuje…" - ale zabij mnie - nie przypomnę sobie, może to nie o tym było.
    Nie mnie sądzić biednych Kurdów, bo to mili ludzie i faktycznie cierpią od dawna - ale że w większości mają głupie poglądy polityczne - to chyba sobie tylko pogarszają sytuację. głupota nigdy nie pomaga.
    Oni chyba w sumie w 4 państwach mieszkają, prawda?
  • Klarciu,
    wytłumacz mi jeszcze ten oksymoron:

    "> Kurdowie są strasznymi lewakami <

    Nie są lewakami, ale mają Komunistyczną Partię Kurdystanu"
  • Widzę tu ciekawe i rozwojowe warunki do pogawędki ;)
  • Nawet mi coś pobrzękuje, jakaś myśl chyba Jana Pawła II, że "naród, ktory…. nie zasługuje…" - ale zabij mnie - nie przypomnę sobie, może to nie o tym było. <

    Czy o to zdanie chodzi: "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości"?
    Ta wypowiedź papieska odnosi się do aborcji.
    Z tego co wiem, Kurdowie są konserwatywni w swoim morale (także ichni komuniści), z tego co wiem, nie ma wśród nich zbyt wielu zwolenników aborcji.

    > Oni chyba w sumie w 4 państwach mieszkają, prawda? <

    Zgadza się, są od wieków pod zaborem: Turcji, Syrii, Iraku, Iranu. Pod tym względem ich los jest bardzo zbliżony do Rzeczpospolitej, którą na 200 lat wymazano z mapy świata.

    Mniejszość kurdyjska na terenach Turcji, Iraku, Iranu oraz Syrii to według różnych źródeł to 25 - 35 milionów osób, a gdy w grę wchodzą takie liczby, słowo „mniejszość” wydaje się nieco nieadekwatne. Kurdowie to najliczniejszy lud na świecie, który mimo swoich ciągłych dążeń nie posiada własnego państwa.  Sytuacja narodu kurdyjskiego porównywana jest do czasów, gdy nasz kraj znajdował się pod zaborami. Kurdowie, wbrew powszechnej opinii nie są Arabami, mają swój odrębny język, kulturę oraz tradycję. "

    http://goniacwiatr.weebly.com/moj-blog-podroacute380niczo---fotograficzny/byam-w-iraku

    Tutaj ciekawa (moim zdaniem) publikacja o nich:

    Kurdowie, niczym Polacy w XIX wieku, pozostają wyrzutem sumienia demokratycznego świata

    https://www.facebook.com/notes/mikołaj-kurdski/kurdowie-niczym-polacy-w-xix-wieku-pozostają-wyrzutem-sumienia-demokratycznego-ś/349624278498297


  • wytłumacz mi jeszcze ten oksymoron:

    "> Kurdowie są strasznymi lewakami <

    Nie są lewakami, ale mają Komunistyczną Partię Kurdystanu"

    ***

    Komunizm nie zawsze jest tożsamy z lewactwem. Lewactwem określamy raczej coś, co promuje porubstwo, kontynuatorów Rewolucji 68.
    Niemniej - komunizm jest systemem zbrodniczym, a partie komunistyczne zawsze w końcu doprowadzają do eksterminacji "wrogów ludu".
    Kurdowie są  w fatalnej sytuacji, bo mają tylko alternatywę: komunizm lub islam. Moim zdaniem, to można by zmienić - udzielając im poparcia w wyzwoleniu się spod zaborów, budować pomiędzy nimi, a nami demokratyczne mosty.

    Zresztą, ja tylko tak mimochodem powiedziałam czego im życzę, bo mi się to w danej chwili na myśl nasunęło.
    Protest poparłam, bo był skierowany (już nieważne, jakie środowiska w nim uczestniczyły) przeciw terroryzmowi IS.
  • edytowano wrzesień 2014
    @klarcia wygrałaś!!! chociaż powiem, że trochę mnie zasmuciłaś...bo czytając tytuł wątka myślałem, że emigrowałaś na stałe do Turcji...

    JA PIERDZIU...
    =))
  • Było też coś takiego, że naród,który nie pamięta o przeszłości nie zasługuje na przyszłość, ale to chyba Piłsudski. 


  • A tak - to chyba o Piłsudskiego mi chodziło.
    Wracając do Kurdów - oni nie mają wykształconych elit - czyli tego, co Polskę uratowało.

    A obecnie giną straszliwie - aż strach oglądać te filmy na youtube z masowych egzekucji. Całe plemiona wystrzelane, chłopcy, mężczyźni - tylko biedne kobiety, nie wiadomo, czy nie mają jeszcze gorzej, bo nie zabite od kuli.
  • No i podtrzymuję≤ że wiara w lewicowy porządek świata gubi.
  • W Turcji dużo wróbli
    Także jakieś ptaki znane Klarci sa
    Ino niech Klarcia siedzi na 4 literach
    I nigdzie sie nie rusza
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.