Owsiak przegrał :)

edytowano wrzesień 2014 w Ogólna
Zamieszczam tutaj linka, gdyż domyślam sie że wiodące media zrobią wszystko aby to zatuszować lub przeinaczyć fakty.
http://kontrowersje.net/comment/160212#comment-160212
«13456721

Komentarz

• A na gw jest (a przynajmniej bylo wczesniej) , ze wygrał ;)
  • Rano w samochodzie słuchałam Trujki - to było jeszcze przed wyrokiem ale zapowiadali, że ma być dziś ogłoszony. Cały news skonstruowany tak, żeby Matkę Kurkę przedstawić w możliwie najgorszym świetle. (np. "oskarżony Piotr W.", "był już skazany prawomocnym wyrokiem za pomówienie" itp...).
    Ciekawe jak to teraz podadzą...
  • Doczytałam co pisze MK. Już wiadomo jaki będzie główny przekaz. Piotr W. przegrał sprawę o zniesławienie ale sąd łaskawie odstąpił od egzekwowania kary i uniewinnił go z pozostałych zarzutów....

>:) >:) >:)
  • To w końcu Owsiak przegrał?
  • No przegrał!
  • wierzyć się nie chce :)
  • @Aniela
    Przeczytaj tekst pod linkiem od maliwiju.
    MK zapowiada dalsze działania :)
  • tak temat wraca,bo i final nie dlugo,i mimo wszystkiego co jest zle,gdyby níe sprzet od orkiestry ja pewnie bym miala 3 dzieci nie 4, klinika dostala sprzet do leczenia dzieci po oparzeniach, mala byla jedna z pierwszych osob ktorym potrzebny byl
  • Moja córka 20 lat temu też miałaby trudniej.
  • Mój Kuba mógłby nie przeżyć.
    Nie rozumiem tej nagonki na Owsiaka.
  • Wspieramy różne akcje charytatywne, na ile możemy. WOŚP też. Co roku pojawiają się te same zarzuty i oszczerstwa. Finanse Orkiestry można przejrzeć w internecie i zweryfikować jakieś zmanipulowane artykuliki. Najciekawszy jest fragment o manierowaniu młodych ludzi i postawach sprzecznych z ideą pomocy charytatywnej. Wypisz wymaluj casus wolontariuszy ŚDM, którzy jeszcze do swojej pracy muszą dopłacać. Zaprzeczenie idei wolontariatu.
  • Z punktem trzecim wpisu zgadzam się.
  • Temat wraca, bo większość ludzi rozpatruje cała sprawę w sposób jednowymiarowy. To tak samo jak dylemat co począć z pedofilem który właśnie uratował całe miasto przed powodzią.

W tym przypadku zbierana kasa idzie na oprocentowane konto i po roku kupowany jest za nią (odsetki idą na inne cele) sprzęt ratujący życie. Kwestia przetargów na sprzęt i prowizji jakie dostaje się od sprzedawcy za takie kontrakty też pomińmy milczeniem.

Dlaczego jednak gmin jako właściciela szpitali nie stać na taki sprzęt, a stać na organizację imprez dla orkiestry? Ktoś zrobił podsumowanie kosztów imprez orkiestry ponoszonych przez samorządy w skali całego kraju? Jak to jest że czeka się na sprzęt ofiarowany, zamiast kupować skoro jest taki niezbędny? Akcje charytatywne powinny być drobnym uzupełnieniem, a nie całą machiną zastępującą system zaopatrzenia szpitali w sprzęt medyczny.

Kto jest rzeczywistym właścicielem tego sprzętu? Co ze sprzętem z likwidowanych oddziałów czy szpitali? Co ze sprzętem z prywatyzowanych szpitali?

Trochę dużo pojawia się pytań, a nikt nie chce odpowiadać merytorycznie posługując się dokumentami. Wszystkich którzy wspomną tylko o dokumentach nazywa się zadymiarzami, podpalaczami czy innymi epitetami. To budzi uzasadnione podejrzenia.
  • To przeanalizuj całą działalność Caritasu i porównaj, ile kasy idzie faktycznie na pomoc a ile na całą rozbuchaną działalność [procentowo najlepiej]tej organizacji
  • @kociara - a słyszałaś o tym, żeby Caritas miał całodzienny program w telewizji publicznej? Albo jakiś koncert wielotysięczny, żeby za publiczne pieniądze na cele Caritasu ktoś organizował? Ja nie słyszałam, ale może dlatego, że telewizora w domu nie mam, a i radia rzadko słucham...
  • Żeby nie pisać co roku tego samego, temat zakupu sprzętu budzi wątpliwości. Żeby nie było, żem sprofilowana, także w moich niusłikowych współpracownikach. Acz oni mają hipotezę, że tu korzyści czerpać mogą zatrudnieni eksperci z branży medycznej. Nie oczekuję, że Owsiak musi się na tym znać. Natomiast nie podoba mi się, że fundacja ani nie pyta się wpierw o potrzeby i preferencje, ani nie zbiera ankiet ewaluacyjnych, czy zakupy były trafione.
  • Natomiast nie łapię dawania na Caritas zamiast, bo profil pomocy jest całkiem inny. Chętnie wrzucilabym swoją cegiełkę na rzecz szpitala, o którym mam dobre zdanie, jeśli już.
  • To prawda @Katarzyna - nie ma takiego programu
    ale wystarczy jakakolwiek tragedia, a już się pojawiają numery konta-tylko Caritasu, PCK na przykład już nie
    do tego niemal w każdym, cotygodniowym programie Jaworowicz w telewizji publicznej pojawia się wątek, materiał itp, a potem w studiu szef Caritasu, konta tej instytucji zbierającej po raz enty kasę dla jakegoś nieszczęśnika (dość głośno było o tym, że Caritas nie przekazał pieniędzy ludzi, na których Caritas zbierał pieniądze, dopiero po kilku interwencjach i mętnych tłumaczeniach przekazał część tych sum)
    dodajmy do tego miliony zebrane po tragedii na wystawie gołębi, w kopalni Halemba, wypadkach z udziałem polskich turystów zagranicą itp.
    Jak się zsumuje, to pewnie wyjdzie więcej tego, niż jeden całodzienny program w tivi publicznej
  • "Kwestia przetargów na sprzęt i prowizji jakie dostaje się od sprzedawcy za takie kontrakty też pomińmy milczeniem."
    @Turturek, znam ten temat od podwórka :( Orkiestra kupuje najtaniej, firmy sprzedające na tym nie zarabiają (czytaj: pracownicy robią charytatywnie), sprzęt jet wątpliwej jakości.
    @kociara, myślę, że każda organizacja charytatywna ma zaplecze, bo jakżeby inaczej. Pracujący tam ludzie mają rodziny, nie można też pozwolić sobie na amatorszczyznę w księgowości, reklamie itp itd. nie chodzi o to, że WOŚP ma dodatkowe wydatki tylko o to, jakie ma te wydatki. Gigantyczne kwoty i to nie od prywatnych darczyńców, ale od państwowych instytucji. DO tego Woodstock i cała ta oprawa pod hasłem "róbta, co chceta". Nie wesprę WOŚPu, choć moje dzieci ze sprzętu korzystały, bo uważam, że ten sprzęt mógłby być mimo Orkiestry. No i argument poniżej pasa. nie płacisz za WOŚP, nie korzystaj ze sprzętu. Matka Teresa zbierała z ulicy nie tylko katolików.
  • @kociara, uzasadnianie jednej patologii drugą to chyba nie najlepszy argument.

Ja bym chciał żeby charytatywność nie pochodziła z budżetu samorządowego tylko z prywatnych kieszeni i żeby nie zastępowała obowiązków naszych włodarzy tylko uzupełniała precyzyjnie i punktowo faktyczne potrzeby.
  • Ależ to nie jest uzasadnianie patologii drugą patologią tylko zwrócenie uwagi na to, że Owsiakowi się zarzuca coś co skrzętnie pomija się w innym przypadku a ten inny przypadek stawia się za przykład tego, ile zbiera po cichu bez fajerwerków
  • Przykład efektywnej charytatywności? To chyba najbliżej ma Szlachetna Paczka
  • Owsiakowi zarzucam korzystanie z pieniędzy publicznych które idą na organizacje imprez towarzyszących finałowi zamiast na bezpośrednie wspomaganie szpitali. Tego u innych fundacji charytatywnych nie ma.

Gdyby Owsiak robił wszystko z pieniędzy zebranych, to nie byłoby żadnej dyskusji. A tak mamy słomianego misia raz w roku którego wielkości nikt nawet nie jest w stanie ocenić.
  • Ze Szlachetną Paczką też nie jest do końca różowo (jest np taki profil na fb Szlachecka Paczka), chociaż generalnie popieram i w tym roku braliśmy udział.
  • Szlachetna paczka to zupełnie inny problem. Duża skala do jakiej doszła powoduje przyjmowanie wolontariuszy o niskich kompetencjach lub nastawionych na rekordy zamiast na faktyczną pomoc. Stąd pojawiają się błędnie zakwalifikowane rodziny, które nigdy nie powinny otrzymać takiej pomocy lub absurdy w opisach rodzin. Do tego dochodzą pseudodarczyńcy którzy mylą konkretną pomoc z rzuceniem ochłapu. Szlachetna Paczka nie korzysta jednak z pieniędzy publicznych i nie robi przy okazji własnego biznesu.
  • Podpisuję się pod Turturkiem ws. SzP.
    Moim zdaniem problemem jest młody wiek większości wolontariuszy. Pojawiają się postawy skrajne-bądź daję wszystkim, bo nie potrafię odmówić żalom i płaczem, nawet czując, że coś tu nie gra, bądź odwrotnie, postawa "ja bym sobie poradziła"
  • edytowano grudzień 2015
    Matka Kurka demaskuje przepływ pieniędzy w WOŚP

• @Turturek @MartynaN mi raczej chodziło o to, że tzw "koszty poboczne" nie związane z darami są w przypadku SzP najmniejsze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.