Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

moje dziecko powiedziało :)

1191192193194196

Komentarz

  • Czary, czy co?  :)  <3
    Podziękowali 1Haku
  • Himek (7) skladuje na swoim łóżku ubrania które zdejmuje zamiast wsadzic je do prania albo do półki. Co jakis czas je odkrywam (lozko piętrowe)
    Ja: himek czemu ty te ubrania trzymasz na łóżku zamiast je wsadzic do prania albo do szafki?
    Himek: bo ten ogrom mozliwosci mnie zalamuje!! skad ja ma wiedzieć czego chca te ubrania? A co ja one sie czuja za brudne do szafki? Albo za czyste do prania? 
  • Dobra, to i ja Wam sprzedam jeden tekst. Wprawdzie suchar, bo z adwentu, ale trudno.

    Szkoła zdalna. Syn lat 8, leni się niemiłosiernie. Lekcji nie chce mu się odrabiać, bo nie wie po co, nie ma ochoty, już i tak wszystko umie, i ze stu innych powodów. Każdy mój dzień to walka o choćby minimum wysiłku z jego strony. 

    Aktualne zadanie to zrobić lampion adwentowy ze słoika i bibuły. Siedzi przy stole, klejąc niechętnie tę bibułę, jęczy, marudzi, wykręca się. Nagle jakby coś go olśniło. 
    Rozpogadza się i oznajmia rzeczowym tonem: - Nie będę tego robił, rezygnuję! 
    Widząc moje zdumione spojrzenie, dodaje:
    - Na mojej zdrapce adwentowej jest napisane: "Zrezygnuj z czegoś dla Jezusa".
  • Natalia lat 5, miała zabawiać 3 miesiecznego brata.
    Po chwili słyszę gulgoczacy smiech dzidziusia (a nie jest o to łatwo).
    Pytam wiec zaskoczona 
    - Natalia, co mu pokazałas,  że się smieje?
    - nic mu nie pokazywałam, opowiedziałam mu smieszna historię 
  • @Haku nie zgadzam się z ruchem jednokierunkowym, raz przynajmniej jest ruch w przeciwną stronę ale może F nie na tym etapie jeszcze.
    Dzięki za historie :)
  • Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    Chyba potrzebujemy wieczoru z winem i sałatką ;)
  • Trzylatka przychodzi i trochę wystraszonym a trochę niepewnym głosem mówi: mamooo oczy mi się obniżają     ja: obniżają? boli cię coś? T: nie, no mówię że się obniżają      ja:to może pokaż jak...    W tym momencie zaczyna poooowoooli mrugać :)
  • Polly powiedział(a):
    Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    Chyba potrzebujemy wieczoru z winem i sałatką ;)
    @Polly muszę swojego zapytać czy potwierdzs przy jednym dziecku ;)
    Podziękowali 1Polly
  • Siedzi Małgosia przed otwartą lodówką i ryczy.
    Oddaj jej, oddaj jej! 
    Samodzielnie wyciągnęła pojemnik, w którym schowałem jedzenie dla psa. Przylapalam, że przekłada sobie łyżką na talerz. I odebrałem łup. 
    Podziękowali 3Rogalikowa Aga85 mamababcia
  • Skaleczylam sobie palec nożem z piłą, krew się lała, kiedy już udało się palec zaplastrować, syn lat 10 mówi do mnie przejęty: "Mamo, to teraz powinnaś leżeć i pachnieć w ładnej sukience!"
  • Natalia, lat 5, biegnie w kierunku toalety. Zatrzymuje się przy mnie na chwilę.
    N: Mamo, lecę zrobić 3
    Ja:?? To znaczy co?
    N: no 2 i 1, to razem 3!
  • I jeszcze starsza dzis błysnęła  ;)
    Rozmawiam z mężem o naszej byłej parafi i nie mogę sobie przypomnieć imienia jednego z księży.
    Na to wtraca się Emilka: 
    Ten starszy ksiądz mial na imię Proboszcz, a ten mlody Artur!
  • Izka powiedział(a):
    Polly powiedział(a):
    Nie dziecko, tylko mój mąż zdołowany przebieraniem kupy pomiędzy spotkaniami w pracy on line a programowaniem: "życie rodzinne jest jak zesłanie na Syberię. Generalnie 30 lat kołchozu i tylko czasem świeci słońce"
    Chyba potrzebujemy wieczoru z winem i sałatką ;)
    @Polly muszę swojego zapytać czy potwierdzs przy jednym dziecku ;)

    @Izka, niezależnie czy potwierdza, wieczór z winem się wam przyda ;)
    Podziękowali 1Izka
  • Wnuk pierwszoklasista miał zaznaczyć w ćwiczeniach rzeczy które kupuje się na wagę. Zaznaczył buty i czapkę. Kto zgadnie dlaczego?
    Podziękowali 4Ona64 Polly Rejczel awia
  • edytowano marzec 2021
    ganna4 powiedział(a):
    Wnuk pierwszoklasista miał zaznaczyć w ćwiczeniach rzeczy które kupuje się na wagę. Zaznaczył buty i czapkę. Kto zgadnie dlaczego?

    Ja, bo całe życie tak mam ;)

    E: Choć w sumie buty rzadko i bieliznę nie, ale wszystko inne. Buty czasem też się zdarzy.
    Podziękowali 1ganna4
  • Józek, ile masz sióstr?
    Dwie! 
    No jak? Jest Zosia, Tosia i Małgosia!
    Małgosia jest za mała. Jest siostrzyczką!
  • @ganna dobre!!!!! :D
    Podziękowali 1ganna4
  • edytowano marzec 2021
    @ganna4 kiedyś mój najmłodszy syn wypełnieł ćwiczenia z matematyki i na zdjęciach w książce były buty za 200 zł, czapka za 50zł itp. i był baaardzo zdziwiony skąt takie ceny :) myślał że to błąd w książce....
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Kajtku, co robisz?
    Czekam aż mi urośnie wielka, czarna, gęsta, męska broda!
  • Ubieraj się Józek. Zaprowadzę cię do pięknej błotnej sadzawki .
  • Józio, w co chcesz się ubrać?
    Modnie!
  • O tym jak to dziecko z autyzmem mówi bez cenzury. Po zakończeniu długiego kazania na mszy on line: "uff, wreszcie koniec tego głupiego pieprzenia" :# Nie mam wątpliwości, że w kościele skomentowałby tak samo.
  • Wczoraj moja 17 latka zaczyna wymieniać kto ile ma lat w naszej rodzinie. Kiedy dochodzi do mnie mówi: mama ma 46 lat. Na to mój 9 latek: Nie wypominaj mamie jej starości.
  • Ostatnio w niedzielę zrobiłam sobie makijaż ( rzadko to robię). Przygląda mi się 3,5 latek i mówi: Mamo! ale ty masz stare oczy... Chyba dobrze wyglądam bez malowania :)
    Podziękowali 1madzikg
  • Nasz 2 latek ciagle przełącza muzykę na kolędy.
    Czy nawet w Wielkanoc musimy słuchać kolęd?
    Odpowiada 5 latek: Narodzenie i Zmartwychwstanie to podobne zjawiska, bo zmartwychwstanie to powtórne narodzenie, wiec kolędy pasują.

    Dodam, ze w Noc Zmartwychwstania jak dzieci poszły spać słuchałam kazania z Wigili Paschalnej właśnie o jedności Narodzenia i Zmartwychwstania.
    Podziękowali 3ganna4 joanna_1991 zbyszek
  • Oglądają książkę kucharską.
    - Tort Pav lo va...
    - Czyli można od niego puścić pawia?
  • Syn I klasa podstawówki
    Jesteśmy w samochodzie
    - Chwileczkę, będę siedział wyłącznie z kobietami ?
  • J. (lat 13) siedzi zamknięty w łazience, G. (lat 4,5) wkłada lufę pistoletu w wywietrznik na dole drzwi i woła "zastrzelę cię!" J. płaczliwym tonem: "nie strzelaj, jestem starą babcią, nie strzelaj!" G.w odpowiedzi: "jesteś stara, i tak niedługo umrzesz!"
  • wyciągnęłam wątek, bo się stęskniłam :) @Haku, żyjesz? jak Fela, Himek, Kosia? już mnie nawet dzieci pytają...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.