Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas przygotować się do Halloween :-)

1356789

Komentarz

  • edytowano październik 2014
    Najbliższe jest mi to co Marcelina pisze.

    A juz jak widzę na fb koleżankę która chwali sie przedszkolem swojego dziecka gdzie robią kościotrupy wsród maluchow to mi słabo. Troche nachalne sie to staje, gdy juz od najmłodszych lat dorośli faszerują dzieci potworami i uczą ich "świętowania".

    Takie maluchy za pare lat nie bedą kojarzyły święta Wszystkich Świętych tylko to co jest dzień wczesniej..
  • powiesiłam ;-)

    trudno, niech pukają na własną odpowiedzialność:P
  • edytowano październik 2014
    http://www.youtube.com/watch?v=WDLxR8X6Fs4

    Teraz się otwiera! I jest genialne!
  • A swoją drogą jak by przyszły jakieś dzieci (choć nie sądzę) to powiem, że dziś piątek i cukierków się nie je.
  • Ja w ogóle nie mam w domu cukierków, rzadko, z reguły domowe ciasta ;-)

    Jeśli z taką kartką ktoś zapuka o cukierki, to przynajmniej z czystym sumieniem można zapytać o imię i zapewnić o modlitwie.
    Nie boję sie jajek:)
  • Moja córa dzis na angielskim o halloween.....nosz kurde....
  • @Savia cieszę się, bo zawsze jak jadę z w-wy to myślę aby do Ciebie skręcić
    :)
  • uwielbiam Wsxystkich Świętych!
    spacerujemy dużo po cmentarzu...
    mieszkamy bardzo blisko,wiec dużo osób tez wpada do nas na herbatę,ciasto,kolacje.

    Te spotkania przy grobach,rozmowy,wspomnienia...zapach kwiatów zmieszany z domestosem -nawet to mnie wzrusza.
    Swiatla lampek,czytanie napisów na grobach...

    to wszystko jest dla mnie nie do opisania.

    u nas helolin sie nie obchodzi.nawet w okolicy.przynwjmniej na razie.



    ale co do alternatywy dla tego swieta bardzo podobają mi sie koncerty typu zaduszki jazzowe :)czy ogólnie wspominanie różnych twórców,którzy odeszli w minionym roku.

    ps. a jak wgląda Bal Wszystkich Świętych?
  • Ale to proste. Jeżeli jakieś święto należy do mojej religii, to je obchodzę. Świąt obcych religii nie obchodzę. 

    I jasne, że cukierek sam w sobie szkodzi najwyżej na zęby, ale skoro daję cukierka, to uczę dziecko, że wampiriada jest fajna, będzie nagroda w postaci węglowodanów prostych. Jakby dziecko się nie przebrało, nie przyszło "postraszyć", to by cukierka nie dostało. Czyli ma jasny komunikat, że akcja się opłaca i sobie oswaja to "święto" jako coś pozytywnego.
  • @Marcelina

    co do spożywania na grobach,to nie trzeba aż tak daleko.. za nasza wschodnia granica-prawoslaeni tez tak robią :)
  • Aaaa, jak ktoś będzie w Warszawie na Cmentarzu Służewieckim, to weźcie proszę zapalcie taki mały znicz za dwa złote na grobie Dziecka Utraconego, co? My będziemy za daleko, zapalimy w Dachau i symbolicznie dodamy też światełko dla naszego malucha. Ale to daleko.... chociaż i tak się cieszę, bo do niedawna nie mieliśmy w ogóle takiego miejsca w pobliżu, a jak pracowaliśmy po heskiej stronie, to był to normalny dzień pracy, tylko po robocie trzeba było się zebrać, żeby skoczyć do kościoła.
  • @Agnicha

    w której klasie?
    ja bym poszła z tym do dyrekcji
  • U mnie już dzieciaki przykleiły.


  • moje dzieci za male jeszcze i nie dotrzegaja halolinu
    ale ciekawostka jest ze ostatnio starszak uciekal przed jakims dzieciakiem na placu
    ten dzieciak nic mu nie robil
    chcial sie bawic
    a moj zwiewal stale

    no nie moglam sie dowiedziec o co chodzi
    az po poludniu poszlam z nim do sklepu po rekawiczki
    a on do mnie patrz tu sa takie rekawiczki jak ten chlopiec mial

    pytam ktory?
    no ten co sie nie chcialem z nim bawic

    widzisz dlaczego
    no on mial te potwory na rekawiczkach

    niby szczegol

    a daje do myslenia

    n razie skupiamy sie na chronieniem dzieci przed kultura brzydoty i agresji wszechobecnej
  • Dziś dzieci miały przyjść do szkoły ze zniczami aby na 2 godzinie lekcyjnej zapalić je pod tablicą upamiętniającą katastrofę samolotu pod Smolenskiem a na trzeciej godxinie mał być bal hellowinowy . I tak po staremu Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek . I nie posłałam dziecko do szkoły.
  • Bojkotuj Halooween, idź na Matteo!

    2014-10-29

    image

    Dlaczego świętowanie Halloween jest groźne? Obchodzenie Halloween jest oddawaniem chwały złemu duchowi – to jest pewne! Ojciec Cipriano de Meo, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów podczas wywiadu do nowego filmu dzielił się z nami, że podczas egzorcyzmu demon często mówi, że i obchodzenie Halloween jest formą oddawania mu czci.

    http://milujciesie.org.pl/pg/pl/aktualnosci/bojkotuj_halooween_idz_na.html

  • Ja dziś znalazłam kupkę obrazków ze świętym Jose Marią Escrivą. Położyłam je na komodzie przy wejściu. Jak przyjdą, to dostaną zamiast cukierka. I w ogóle przyszło mi do głowy, że to świetny pomysł, na przyszły rok się zaopatrzę w różnych świętych, będzie taka "mieszanka wedlowska" ;) 
  • @Dorotak - bardzo podoba mi się Twoja wersja plakatu na drzwi, tylko nie wiem, czy dzieci zrozumieją o czym piszesz - jeśli chodzi o informacje dotyczące znaku graficznego,
    ale dorośli może zrozumieją

    =D>
  • Nie wiem, do kogo dotrze ta kartka a4, zabawne, ze z trudem ją wydrukowałam - tusz się wziął i znienacka skończył;-)
    ale wróciłam przed chwilą z poczty i ze zdumieniem zauwaźyłam, że rodzice chodzą za rękę z przebranymi dziećmi. (może ze szkoły wracają?)
  • w Lidlu halloweenowe PARÓWKI!!! ze wzorkiem z dyni....

    3x musiałam obejrzeć bo myślałam, że mam coś z oczami
  • U nas na wsi chodzą z dziećmi, bo ciemno i niebezpiecznie...
  • Jakoś dynie mnie tak nie rażą, ale kościotrupy, duchy, czarownice - bardzo!
  • albo z różańca? 
    ;)

    małe dynie na rynku, w każdym sklepie pomalowane w uśmiechy albo ze szczerzącymi dziurami gębą 
    tylko olbrzymie czekają na teczkę aby wielodzietni na obiad wzięli ;)

    ad rem
    nie mam cukierków
    ani plakatów
    ani kawałka dyni

    woda święcona jest
    gadanego mam

    czekam
  • U mnie jak przebierańcy będą chcieli mieć halloween to będą mieli. Nie zamierzam otwierać bramy, moi będą jutro na cmentarzach a ja zostaję w domu z potworami. Także wypuszczę akurat potwory na siku w tym momencie jak tamci będą się dobijać.
  • psy czy większe bydlaki ? z taką krową pospacerować hahahahaha
  • Raz łazili.

    Do wszystkich sąsiadów dzwonili a do nas nie :-)

    Przeczytali i poszli

  • W poprzednim miejscu zawsze do mnie po kilka osob przychodzilo. Dzisiaj cisza, ale i tak sobie party zrobilismy ;)
  • byli jedni, nie pukali do nas ;-) szkooooda...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.