Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

2456713

Komentarz

• Mam ochotę na biografię ojca Badeniego. Bo to i ze Szwecją miała związek, a miałam w swym życiu etap szwedzki i polski arystokrata, i konsekrowany, i na pewno będą jakieś odniesienia do dwudziestolecia, które lubię itp. 
  • Większości tych współczesnych nazwisk nie znam. Właściwie współczesnej literatury nie czytam. Czy jest to powód do wstydu czy jest jakiś kanon współczesnych nazwisk, które znać trzeba w "towarzystwie"?
  • @AgaMaria- po przeczytaniu "Kobieta.Boska tajemnica" o. Badeniego czulam wielkie rozczarowanie. Czy czytalas moze te krotka ksiazeczke?
  • @Aniuszka "Chata w dolinie" rewelacyjna!!!!....w ogóle Rivers jest świetna..."Dziecko pokuty" i "Purpurowa nić" tej autorki też super :)
  • Moim zdaniem Rivers mogła mniej papieru marnować. Te dłużyzny są nużące... Nie są to arcydzieła...
  • MagdaCh, Horubała po prostu relacjonuje sesję naukową - porównanie autentycznych zapisków robionych na bieżąco z opracowanymi później "Szkicami piórkiem" - które się róznią, niestety. Co zupełnie nie zmienia faktu, że Bobkowski był absolutnie wybitnym pisarzem.
  • A o czym omawiana przez was książka traktuje?
  • Felicyta, "Kobietę..." Badeniego też przeczytałam raczej jako ciekawostkę. Ale z powodów podanych powyżej po prostu czuję, że polubiłabym książkę o ojcu Badenim. Bardzo lubię książki np autobiograficzne, w których czuję utrwalony fragment minionej rzeczywistości. I do takich książek ciągle wracam...i wykorzystuję ich fragmenty w swoich badaniach itp.
  • Martyna, "Szkice piórkiem" to zapiski Bobkowskiego z Francji lat wojennych (II WŚ). Literacko jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie czytałam.

• Marcelina, po Marshallu chętnie ulegnę twojej rekomendacji.
  • ja czytałam Rivers, ale to nie są książki , do których chcę wracać :(. ostatniej nie doczytałam
  • @matka6 , mass coś fajnego do pozyczenia?
  • ja się relaksuję ( o ile ja się w ogóle relaksuję ? :) ) przy Whartonie , 
    mam "Aktorki" - wywiady z dwudziestoma aktorkami
    "Parami do nieba" o świętych i błogosławionych małżeństwach
    "Filiżanka herbaty" -zapiski mamy wielodzietnej 
    " Skandal miłosierdzia " Bp Rysia 
    Matka Teresa ". Prywatne pisma " Świętej z Kalkuty""Pójdź , bądź moim światłem
    - to mam pod ręką 
  • @Elunia, przeczytałam właśnie Złodziejkę książek jest  bardzo dobra, jako że ja w ciąży i płaczę szybciej niż zwykle to przeryczałam całe zakończenie. Dziękuję za ten tytuł. Teraz będę czytać Motyl.
  • Film też jest ok.
    "Motyl" jest b. dobry jak ktoś lubi "życiowe" i na faktach.Tej autorki jest też "Moja lewa strona"  - niezła ale sporo gorsza od pierwszej.
  • Bobkowskiego przeczytałam pare stron od koleżanki jak w drodze na Kanonizację byliśmy :) Przymierzam sie do zakupu.

Korespondencji Zelii tylko znalezc nie moge :(

Dzieki wielkie za ten wątek, z książkami na bakier zawsze byłam :( Ale od jakiegoś czasu mam chęć to zmienić a nie chce w ciemno kupować.
  • A i jak ktoś lubi się "znieważyć"typowo babską literaturą to polecam Picoult - żadne tam romanse tylko rozkminy życiowe na poziomie PPD(Prostej Pani  Domu) ale czyta się fajnie i kobiety to lubią.No i trylogia Simons "Jeździec miedziany" oraz reszta.

http://lubimyczytac.pl/autor/19741/jodi-picoult

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/67323/jezdziec-miedziany
  • Tułacze dzieci - Hanka Ordonówna
  • Dzieki, zapomniałam o tym allegro. Zamówiłam :)
  • znalazłam podrzutka 

"Krystyna, córka Lawranca "

czytam :)
    i zachwycam jak za pierwszym razem 
  • a dzisiaj premiera Wnuczki do orzechow Musierowicz!:)ciekawe kto jest tytulowa postacia. jesli ktos wie to prosze o ujawienie...ksiazke dorwe dopiero na Swieta:(
  • Przeczytałam artykuł Horubały...:(((((
    Jakos mi sie osobiscie przykro zrobiło...
  • edytowano listopad 2014

• a dzisiaj premiera Wnuczki do orzechow Musierowicz!:)ciekawe kto jest
      tytulowa postacia. jesli ktos wie to prosze o ujawienie...ksiazke dorwe
      dopiero na Swieta:(

Mam w domu i myślałam, że dzisiaj przeczytam ale wzięłam się za "Religę" i mnie wciągnął.Jutro do pracy ale potem 5 dni wolnego i "Wnuczka" jest moja.

• Może ktoś pożyczy Wnuczkę po przeczytaniu? Ja nie zbieram, więc nie chcę kupować, ale obiecuję , że zwrócę nieoplutą!
  • Czeka jeszcze "Obywatel Stuhr" chcę przeczytać szybko i dopiero iść na film.

Wnuczkę mogę pożyczyć ale jeszcze będzie czytać córka ma.Mam wysyłać czy jak podać?
  • @Elunia, to wyślesz, ja ci kasę zwrócę, ok? Czekam cierpliwie :)
  • Ok.a nie jesteś przypadkiem z Wro bo wtedy uniknęłybyśmy kosztów wysyłki.
  • Z wielkiem bólem, nie jestem. Choć Wro, a zwłaszcza okolice są super.
  • Noooo możesz sobie w okolice zajechać po książkę
    :P a jak nie chcesz to po tych wolnych dniach wyślę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.