Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mam ochotę przeczytać dobrą książkę...

1567911

Komentarz

  • Teraz czytałam książkę "Co ty k.... wiesz o Rosji?" Mateckiego o którym mówią, że pisze jak Cejrowski, podobała mi się dobrze się czyta.
  • Pawlikowskiej czytalam kilka. Z jednej strony b.ciekawa ale styl rozemocjonowany, na dluzsza mete mynconcy. Kolejne ksiazki to juz tak troche na jedno kopyto.

    Cejrowskiego wole ogladac, bardzo go lubie. Czytalam dwie jego ksiazki. Fajnie fajnie ale mnie do nastepnych nie ciagnelo...nie wiem...
    Podkreslam: to moja opinia wypracowana metoda prob i bledow.

  • PaniWiosna powiedział(a):
    A mnie Pawlikowska kompletnie się nie podoba. Próbowałam przeczytać kilka i niestety...
    W mojej bibliotece osiedlowej na WC zapisy są na kilka miesięcy do przodu, a książki BP stoją na półkach i można brać w każdej chwili ;)
    bo zależy jakie kilka mnie bardzo rozczarowało, ale kilka przeczytałam i się podobały.
  • Nie cierpię Pawlikowskiej!!!
  • A czytam właśnie Górę Obietnic, Szustaka, ciekawe oraz równocześnie biografię Ruotolo.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • katarzynamarta powiedział(a):
    Tak niektóre są dobre a w innych taki przesyt dumań pseudo psychologicznych że aż się odechciewa. 
    Pawlikowska zrobiła się poradnikowa i to moim zdaniem odbiło się też na jej książkach podróżniczych. Tu porady, tam motywację,no ja nie lubię takich gadek rodem z Chodakowskiej czy innej Lewandowskiej.
    Też tak sądzę, ale akurat Chodakowską i Lewandowską lubię i cenię. Jako literaturę bardzo ciekawą i bardzo wartościową polecam powieści i opowiadania Sigrid Undset. A jako po prostu ciekawą i przyjemną- liczne powieści, które ukazują się teraz na fali popularności "Wspaniałego stulecia", np. ''Hurrem", "Mihrimah", "Nurbanu".
  • @Marcelina a nie wiesz gdzie można kupić Mój pamiętnik Potockiej? Nie mogę w necie znaleźć nigdzie. 
  • A powieści Jana Grzegorczyka czytaliście?  Ciekawa jestem opini. 
    Podziękowali 1madzikg
  • teraz czytam Maryna Wojciechowska Przesunąć horyzont - wciągnęłam się badzro
  • Ja teraz czytam"Portret podwójny" Grzebalkowskiej",ale to ciężka lektura...
  • do którejś tam części Grzegorczyk mi się podobał, potem już nie ...
  • Marcelina powiedział(a):
    A nasza Madika bardzo mi reklamuje autobiografie Agathy Christie, ponoc doskonala.
    Też polecam, msz to jedna z jej najlepszych książek :)
  • @Rosea - nie wiem, co Cię interesuje, ale mogę polecić np. dekalogię Rogera Żelaznego, Andre Norton (jej sf zdecydowanie lepsza niż fantastyka, bo chyba poszła w ilość), Tada Williamsa, Kira Bułyczowa, braci Strugackich.
    Podziękowali 1Rosea
  • A tak od Sasa do lasa:
    • lubiącym "Listy starego diabła do młodego" polecam "Listy starego anioła do młodego" o.Pydy OP
    • lubiącym się bać - "Historyka" E.Kostovej (2 wady - politpoprawność i okropne wydanie)
    • fanom białych zwierzaków - "Triumf owiec" L.Swann
    • większym dzieciom uczącym się ang. - "Animal Arc" L.Daniels (w mojej okolicy mogę pożyczyć lub sprzedać)
    • fanom Średniowiecza "Klątwę siedmiu kościołów" M.Urbana
  • Stedman "Światło między oceanami". Na podstawie książki nakręcono film, wierny literackiemu pierwowzorowi. Jest to powieść obyczajowa, z moralnym przesłaniem. Polecam.
  • @Gosia5 czytałam książkę, oglądałam film.
    Ksiązka podobała mi sie zdecydowanie bardziej. Tez polecam.
  • @Małgorzata32 też uważam, że książka lepsza, ale wiele filmów powstaje czasem jakby obok książki. Ten film sporo pomija, ale niewiele zmienia. I chyba bardziej, niż książka akcentuje słowa o przebaczeniu, ze przebaczyć wystarczy tylko raz raz, a nienawidzić trzeba codziennie.
    Podziękowali 2Małgorzata32 balum
  • Anna Potocka "Mój pamiętnik" jest super .! 
    Podziękowali 1Marcelina
  • Anna Potocka "Mój pamiętnik" jest super .! 
  • @katarzynamarta , napisałam dwa razy raz. Chodzi o to, że w gruncie rzeczy lepiej jest wybaczyć, bo to jednorazowy wysiłek, ale spokój na całe życie, nienawiść zaś zatruwa serce każdego dnia i z nią trudno żyć.
  • Jak lubicie wspomnienia, to polecam Anny Szatkowskiej "Był dom". Spora część książki to wspomnienia autorki z Powstania Warszawskiego. Autorka to córka Zofii Kossak-Szczuckiej. Lubię wracać do tej książki.
  • Ja "Ziele na kraterze"Wańkowicza czytam co jakiś czas , ostatnio to już raczej do fragmentów wracam. A generalnie nie lubię czytać ponownie przeczytanych wcześniej książek. Bardzo podobało mi się też "Tworzywo" tegoż autora.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Napisze tu, mam do sprzedania kilka książek:
    • ""Cuda księdza Jerzego" Mileny Kindziuk (o bł. ks. J.Popiełuszce), cena 18zł + kw
    • "Trylogia kosmiczna" C.St.Lewisa (tego od Narni) - 3 tomy ("Z milczącej planety", "Perelandra", "Ta ohydna siła") - 30zł komplet
    • "Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy" Anne-France Dautheville, nowa, 20zł +kw
    • "Słownik terminów literackich", 15zł +kw
    • oraz dużo książek, które mogą zainteresować studentów filologii ros. - słowniki ros.-ros,. podreczniki do historii literatury ros., książki o historii Rosji
  • Jak ktoś nie miał okazji, Dobraczyńskiego polecam. 
    Można zacząć od książki "Cień Ojca", o św. Józefie.
    Ja w te wakacje odkryłam.
    k.
    Podziękowali 3Anna78 Ania_B Malena
  • Maureen Lindley "Taka jak ty". O traktowaniu Japończyków w USA podczas wojny.
  •  ,, Małżeństwo Anny" Dobraczyńskiego.   Z wielką przyjemnością przeczytałam kolejny raz. I Dzieci Anny" to 2 tom. Szata, Cień Ojca bardzo polecam :)
  • kowalka powiedział(a):
    Jak ktoś nie miał okazji, Dobraczyńskiego polecam. 
    Można zacząć od książki "Cień Ojca", o św. Józefie.
    Ja w te wakacje odkryłam.
    k.
    Ja też polecam bardzo - kilka lat temu odkryłam. Moje ulubione to Listy Nikodema.
    Podziękowali 3Joannna aqq Anna78
  • Listy Nikodema - moje ulubione, więc @kowalka je też odkryj ;) 
  • @Joannna
    "Listy" są mojego męża ulubione. Stoją w kolejce do czytania.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.