Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

x. Jan Kaczkowski trydenciarzem

Komentarz

  • Każdy ksiądz powinien być trydzienciarzem. Nie da się zrozumieć Mszy Pawła VI nie znając starszej liturgii.
  • Maciek Mszę wystarczy czuć. Można se skakać i klaskać, można zajadać czipsy i popijasz colą, jak "czujesz" to wszystko jest OK
  • Coraz słabszy ks. Jan, jeśli chodzi o zdrowie... :-(
  • @Greogorius dokladnie ;) Bo najwazniejsze sa emocje i trzeba w ten rozemocjonowany sposob wierzyc modlic sie itp. Po prostu CZUC. A jak nie towarzysza mi w trakcie modlitwy wielkie uniesienia to pewno cos nie tak z moja wiara...te oklaski podskoki jakies ekstatyczne uniesienia staly sie z moich skromnych obserwacji jakas nowa moda "prawdziwych katolikow"
  • edytowano grudzień 2014
    Nie da się zrozumieć Mszy Pawła VI nie znając starszej liturgii.
    To jednak moim zdaniem nie koniec patrzenia w tył w celu poznania i zrozumienia. Trzeba sięgać głębiej, dużo głębiej w historię. Dopiero wtedy można ocenić czy docenić całe bogactwo, jakie Eucharystia niesie.

    Greg, Natasza, nie skomentuję, żeby się nie denerwować. Skąd Wy wiedzę czerpiecie o współczesnym Kościele, to ja nie wiem. Chyba z Faktu.
  • @Cart&;Pud nie chciałam nikogo urazić....Pisze o moich (jak zaznaczyłam - skromnych) doświadczeniach. I ja (nie czytając Faktu ;) ) spotkałam sie w realu z taką oceną. Że tylko uzewnętrzniając wszelkie emocje poprzez okrzyki i oklaski jest się w jedynym, prawdziwym kontakcie z Bogiem. I nie miałam zamiaru atakować nikogo, rozumiem, że być może część osób tak to po prostu odczuwa. Ja nie. A ja właśnie byłam oceniona ze względu na brak wielkich emocji w czasie modlitwy i posądzona o "klepanie pacierza".
  • Młodzi muszą się wyszaleć. Można to zrobić na wiele sposobów – my proponujemy odlot na maxa!Gdzie? W Kutnie – Woźniakowie. Z kim? Z JEZUSEM! Młodość, radość, przyjaźń, wspólnota i przede wszystkim osobiste spotkanie z Chrystusem – to wszystko na rekolekcjach ewangelizacyjnych „Młodzi na maxa”. Dlaczego warto? Bo Jezus naprawdę żyje i w nas działa! Skąd u nas ta pewność? Bo to przeżyliśmy rok temu. W tym roku też tam będziemy, razem z Wami!

    Dlatego zapraszamy Ciebie na wybrany termin: od22 do 25 stycznia oraz od 29 stycznia do 1 lutego(dla województwa mazowieckiego), jak również od5 do 8 lutego oraz od 12 do 15 lutego (dla województwa łódzkiego).

    „Młodzi na maxa” to propozycja duchowego odlotu dla każdego, kto ukończył 15 rok życia. Każdego, kto chce posmakować niezgłębionej pełni,eksplozji radości i entuzjazmu młodości.
    Jest to również szansa, aby zaangażować się w dzieło przygotowań do Światowych Dni Młodzieżyw naszej diecezji oraz w Krakowie. Zapraszamyrównież kapłanów i katechetów.


    Powyzej zaproszenie na rekolekcje ze strony www.odnowa.org. O tym wlasnie pisalam. O "duchowym odlocie na maxa". I rozmawialam wlasnie z ludzmi z Odnowy w Duchu Swietym

  • "Trzeba sięgać głębiej, dużo głębiej w historię"

    Historia to nauka o rzeczach przeszłych. A ja piszę o tysiącletniej, żywej Tradycji, która sięga naszych czasów i łączy nas z pokoleniami sióstr i braci z minionych wieków.
  • Właśnie w tym sęk, że dla mnie ta Tradycja jest dwutysiącletnia ;)

    Fakt, "historia" to niewłaściwe słowo, ale pierwsze, jakie przyszło mi do głowy.
  • Modlitwy Kanonu pochodzą z czasów apostolskich. Natomiast sama liturgia trwa w niezmienionej formie od tysiąca lat. O to właśnie mi chodziło.
  • @Natasza Odnowa juz dawno "odleciala".Badz dumna ze swojego odklepywania moze to cie uratuje przed odlotem
  • Maciek, tak, to prawda. Mnie jednak zawsze pasjonowało odkrywanie tego, co było wcześniej.
    I odkrycie, że Eucharystia pochodzi od Paschy zaczęło zmieniać moje życie i rozkochało mnie w niej.
    Ale fakt, żadnych fajerwerków w tym nie było. Ani odlotów ani czucia. :D
  • Eucharystia od paschy? chyba tylko w pewnym stopniu.
  • edytowano grudzień 2014
    No widzicie, nie mówiłem, że czucie jest najważniejsze. Ja się dobrze czuję przy konsumpcji piwa. Czy mogę wziąć browara w następną niedzielę do kościoła ?
  • Tomasz i Ewa. Bzdura, Eucharysia to sakrament zainicjowany przez samego Zbawiciela
  • edytowano grudzień 2014
    Tajes.

    Usiadł on bowiem z uczniami swemi, by dobrze się poczuć. Zaśpiewali Alleluja, podnieśli kielichy i zakęsili chlebem. A potem sobie wspólnie popłakali, gdyż Pan ich miał umęczon zostać i wzruszenie owo kazało im ucztę pożegnalną sprawić.
    Na koniec pomachali mu ze smutkiem a on zaudał się odloty modlitewne czynić w ogrodzie Getsemani.

    Ale żeby od Paschy? Skądże! Toć Pan Nasz Jezus Chrystus tylko z nazwy był Żydem, on tak naprawdę spod Częstochowy, skąd, jak wiadomo, jego Matka pochodzi.

  • edytowano grudzień 2014
    Kościół wykorzystuje wiele elementów niechrześcijańskiego pochodzenia. Szaty liturgiczne wywodzą się krojem ze strojów dawnych Rzymian, umiejscowienie Bożego Narodzenie w okolicach przesilenia zimowego było zainspirowane dawnymi kultami pogańskimi, zaś okrągły kształt hostii niektórzy łączą z kultem solarnym. Wiele kościołów zbudowano w miejscach obrzędów pogańskich. Nawet papieski tytuł Pontifex Maximus ma korzenie w cesarstwie rzymskim. Dla mnie nie jest to żaden problem, treść jest ważniejsza od formy.
  • edytowano grudzień 2014
    Zarówno Cart i Tomek mylą Eucharystię z Mszą Św. Spójrzcie do dogmatów proszę, zamiast powtarzać posoborowe głupoty
  • Rozumiem, że stwierdzenia dogmatyczne nadają się do kosza ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.