Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

Mikołajki i Święta już dawno minęły, dzieci jeszcze bawią się zabawkami otrzymanymi w prezencie.

Jaka zabawa okazała się hitem? a która już dawno leży na półce?

Podzielcie się wrażeniami :)

(moje dziewczyny dostały trochę gotówki i to my mamy im kupić prezent a nie mam pomysłu może podpowiecie)

niech to będzie wątek z polecanymi zabawkami :)
«13456737

Komentarz

• Farma duplo super, gra planszowa Nogi Stonogi super, zestaw lekarski z Fisher Price tandetny niewspółmiernie do ceny.
  • U nas rodzinnym hitem jest carcassonne, gra niezupełnie planszowa :) nawet 7-mio latka się wciągnęła.

A jeśli chodzi o dziewczyny, to 11-sto latka uwielbia zestawy do produkcji mydełek i perfum. Jak tylko ma półprodukty, zawsze do tego wraca.

Zawsze na topie są też wszelkiego rodzaju piłki (mimo wielu godzin treningów, nie ma przerwy na spokojny pobyt w mieszkaniu), a ostatnio dwójka starszych kupiła sobie za własne po tablecie i praktycznie nie mam dzieci.
  • traktor ze zwierzętami z firmy Dumel (i Arka Niego tez z tej firmy) - super! :)

Ksiega dźwięków z wyd. Dwie siostry- fajowa.

aa-u nas niespełna roczniak ocenia prezenty :)
  • edytowano styczeń 2015
    Gra ,,wsiąść do pociągu'' -hit. Dla dzieci od 6 lat do 100
  • Dzwonki (w sensie "cymbałki"), tamburyn, piramidka z kubeczków, piłeczka na gumce.
    ale i tak hitem dni ostatnich jest skórzany pasek taty.
  • ooo! dla malych i duzych- GRA DOBBLO !!!

tania,mala,szybka rozgrywka,różne warianty,niesamowicie prosta i fajna.

zaciekawila i 6 latka i mojego tatę (po 60) ;)
  • Chłopcy dostali rzutki rzepowe, zapalili się bardzo, ale zabawka kiepskiej jakości i w dwa dni poszły kulki, kupiłam nowy zestaw, na magnesy i tym grają pięknie, tylko znów słaba jakość, muszę gdzieś lepsze rzutki dokupić, ale właśnie magnetyczne na razie jeszcze.
  • edytowano styczeń 2015
    dobble!
    albo gra karciana skip-bo, mamy od dawna, ale w te święta też graliśmy w każdej wolnej chwili...
  • Hit: globus. Podświetlany. Normalnie jest mapa polityczna, a po właczeniu wewnętrznego oświetlenia - fizyczna. Można więc sobie porównywać. Do tego może służyć za lampkę nocną, taką z przytłumionym światłem. Zapłaciłam dokładnie 67 zł w księgarni w centrum Warszawy, więc bardzo możliwe, że w necie jeszcze taniej. Zdecydowanie dobrze wydane pieniądze.

Hit: atlas anatomiczny w wersji dla dzieci z dołączonym szkieletem do składania. Szkielet okazał się być bardzo dokładny. Młoda czytając atlas, od razu wyszukiwała sobie, jak co wygląda i gdzie się znajduje. Mogła tak godzinami.

Hit: książki z "ołówkiem" tip-toi firmy Ravensburger, nie wiem jednak czy są po polsku (atlas i szkielecior polskie).

Hit: wreszcie, wreszcie!!! Gry planszowe załapali. Wsiąść do pociągu wyżej wspomniane, kilka gier firmy Granna (np. Faras o archeologach), Był sobie człowiek, Listonosz. Z tej samej serii jest jeszcze Było sobie życie, ale już podzieliłam prezenty, nie wszystko razem.
  • chyba dobble ;) mamy i gramy (chociaż mój mąż nie lubi, trzy latka nie rozumie a roczniak zżera karty)
  • Dobble - gramy I lubimy, choć jest tam jeden znak nieteges.
    Naszym kupiliśmy grę karcianą Sabotażysta i Story Cubes. Poza tym Nauka o magnesach, zestaw edukacyjny. Trafione rzeczy.
  • A u nas 4latkowi bardzo się spodobał dzwig na pilota (kupiony w Macro). Dzwig większy od użytkownika, przez pierwsze dni był pełen zachwyt, ostatnio jakoś stoi nieużywany,
  • Zestawy klocków lego i kompatybilne BanBao..łącznie 6 zestawów zasypani zostali ku ich wielkiej radości
    najstarsza dostała keyboard i kolęduje jako samouk całkiem ochoczo
    najmłodsza dostała wielkiego misia i śpimy w trójkę ;)
  • U nas lego i powyciagali pudła te co mają i dwa tygodnie non stop
    Kolejka Duplo plus dodatkowe tory i tak samo jak wyżej

To u dzieci naszych hiciory
  • U nas też farma duplo króluje - 2,5 latka na stanie.
  • Hitem u nas jest karoca Kopciuszka z Fisher Price Little People
    I ogólnie seria Little people (te stare ludziki, grube), kupuję tylko używane, ale się bawią całymi dniami - lalki mają imiona. Cały dzień F. szuka Luizy albo Rut albo Murzyna.
    Mają do tego zamek (20zł/allegro), domek (50zł/allegro), autobus i samolot (po ok 25z), Arkę Noego (ok 30zł ze zwierzątkami/allegro)

Arkę, o której mówiła @chabrowa F. dostała na I urodziny - dalej w codziennym użyciu
    Znajomi mają traktor i tak samo chwalą.

A tak to tylko książki kupiliśmy. Findusa, Mrówkę Andy i dla F. jakieś różne.

A i korona księżniczki - kupiona gdzieś za 6zl :)
  • Tak, kolejka dupplo z dodatkowymi torami od roku jest na topie. 3,5 oraz prawie 2
  • Moje jeszcze na duplo chyba za małe - chętniej się bawią Primo, a z duplo tylko figurkami/ludzikami
  • Moja ma 2 lata i dostała. Duplo. Kolejkę od razu z dodatkowymi torami i świetnie sama wszystko układa i rozkłada i składa i jeździ
  • Nasi bardzo lubili kolejkę Fenbo;
    http://kolejkielektryczne.pl/fenbo-2/

warto, a tańsze niż Duplo.
  • w zależności od wieku: książki, lego, duplo, drewniany pociąg, namiot
  • U nas lego. 5-latka lego friends (sama ma trudność, żeby zbudować, ale bawi się godzinami), prawie 4 latek: friends i duplo i 2-latka duplo. Starsi układają puzzle, a 11latek ma swój album z kartami, 10-latka rysuje z książką do nauki rysowania i świetnie jej idzie. Ale i tak największym hitem jest pluszowa piłka z Ikei za parę złotych i włochate gumki do włosów (tu tylko dziewczynki).
    Niewypałem okazał się garaż firmy bburago. Mąż musi skleić elementy, bo się wszystko rozwala ( a bawią się chętnie, więc o jakość mi chodzi mówiąc kit).
  • My kupiliśmy dla rodziny mojej siostry "Wsiąść do pociągu. Europa". Graliśmy w to codziennie i zachwyciliśmy się. Po świętach kupiliśmy sobie wersję Skandynawia, która jest przeznaczona dla 2-3 osób. W końcu możemy grać w coś we dwójkę.
    My kupiliśmy dla nas wszystkich akwarium. No i to jest Hit. Mąż i starsza córka uwielbiają je obserwować.
  • @manna

w pociągi -Europa tez można grać we dwójkę. My godzinami graliśmy :)
    tylko sa ciut inne reguły.
  • Pociagi-Europa to jest nasz hit - odkryty w Boże Narodzenie, choć dostaliśmy latem na urodziny :) Ale w dwie osoby nam się trochę nudzi - w sześć z objazdami to dopiero gra ;)
  • Dla chłopców Lego Hobbity. Bawią się, ale oni zawsze się bawią Lego.
    Dziewczyny 94 i prawie 2) dostały po lalce, takie wielkie lale jak ta 2-latka, chłopca i dziewczynkę. Lalek, okazuje się, nigdy dość.
  • edytowano styczeń 2015
    dla 7latki:
    hit - krosno do tkania
    hit - MAKEDO (aż osobny wątek założyłam, pewnie widzieliście :) )

Ogólnie hitem okazały się też książki z serii
    hit - książka z serii Top Model Sweet Home,
    https://www.google.pl/search?q=top+model+sweet+home&biw=1920&bih=947&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=tqetVPH3G4P6Uv2FhOgE&ved=0CB8QsAQ
    wiem, że to trochę zalatuje kiczem, ale jest bardzo dobrze wykonane, a rysunki są po prostu ładne, a nie brzydkie
    polega to na tym, że na kolejnych stronach książeczki są "tła" a dziecko wkleja lub dorysowuje pozostałe elementy - ludzi, samochody, meble itp. tworząc własne historie

jeśli tematem książki jest dom, to urządza się pomieszczenia w kolejnych domkach
    jeśli miasto - urządza się sklepy itp.
    jeśli zamek - to sceny walk rycerskich itp.

Antek (5 lat) dostał też od nasz tej serii "Castle" z rycerzami (super! choć jest kilka naklejek z kościotrupami i duchami, co nie każdemu może odpowiadać)
    oraz od jednej babci "Space" czyli kosmos - też się bawi dużo, ale jak dla mnie to te postacie są dziwne, trochę potworzaste. Antek bardzo utożsamia wygląd bohatera z tym czy jest on DOBRY, czy ZŁY i zdecydowanie tych złych, czyli brzydkich zdecydowanie nie lubi... w tej książce mu wyszło że tylko 1/4 bohaterów jest dobra a pozostali to przeciwnicy... jakoś sobie z tym poradził... mimo liczebnej przewagi wroga dobro i tak zwycięża
  • U nas hitem jest program do nauki angielskiego "siedem diamentow". Prawie-siedmiolatek uwielbia sie z niego uczyc.
    Dla dwulatki lego dupplo lodziarnia. Nawet starsze dzieci znajomych sie zainteresowaly.
  • @Joanno
    Moje małe dziewczyny w tamtym roku dostały te modelowe książki
    To był hit chyba przez pół roku
    I jako.jedyne z tych tzw do rysowania i naklejania są do dziś w użyciu w bardzo dobrym stanie
    Co do samej jakości jestem pod wrażeniem trwałości przy tak intensywnym używaniu
  • otóżto
    coś w tym musi być, bo
    generalnie to nie lubię książek z naklejkami, tzn. mam takie obserwacje, że dziecko 3 naklejki przykleja i rzuca w kąt, nic nie dorysowuje, nawet mu się kolorować nie chce

a tu jednak o dziwo, zabawa trwa, może nie codziennie, ale wracają do tego co kilka dni
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.