Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawka - HIT ? czy KIT ?

1515254565776

Komentarz

  • Mam jeszcze pytanie. Czy na wszystkich klockach lego jest nabity napis lego? Zamowilam dziewczynom okazjonalnie hotel lego friends .. bez pudełka i instrukcji.. stało napisane ze lego ale coś mnie tknęło i dopytałam. Pan nie wie nie zna się. Ale napisów nie ma. Mówi ze odda kase bez problemów i przeprasza..maja to dostane po kuzynce jakiejś. Ale mówi se pytał znajomych co maja klocki lego z pudłem i twierdzą ze tez nie wszędzie napisy ponabijane. Po zdjeciu trudno mi rozróżnić czy to podróbka.. bo wiecie one są dość wierne.. jakoś z klockami nie idzie w tym roku ;-) 
  • Te z Aliexpress które mamy są a całości bez napisów. Na nowszych zestawach oryginalnych z pudełkami zdarzają się pojedyncze bez napisów takie n których by się nie zmieściły. 
    Najłatwiej to sprawdzić po włosach laleczek - weź oryginał pewny i jakieś z tego zestawu i porównaj elastyczność i przyczepność. U nas tylko tym się zestawy różnią. I zapytaj kiedy zestaw kupiony. Jeśli to ten Grand Hotel o którym myślę, to on od dobrych 3 lat nie jest dostępny w nowych katalogach za to Chińczycy nadal produkują swoją wersję ;) 
  • To ten grand hotel.. Kurcze za 200 i myślałam ze z głowy .. ja nie mam tego w ręku. Musze dać znać czy bierzemy czy ma facet kase spowrotem przelewać.. Hmm 
  • MAFJa powiedział(a):
    To ten grand hotel.. Kurcze za 200 i myślałam ze z głowy .. ja nie mam tego w ręku. Musze dać znać czy bierzemy czy ma facet kase spowrotem przelewać.. Hmm 
    Powiem Ci, za u nas w Gdańsku w sklepie LEGO babka mi powiedziała, że zestaw kolekcjonerski już teraz. W katalogu stał za 500, a teraz chodzą po więcej niż tysiaka. 
    Jak szukałam na Alie to z dostawą były od 350 w górę. Pytanie na ile jeśli to nie oryginał to będą się łączyć ze soba, bo generalnie to najsłabszy punkt podróbek, że się rozpadają w rękach. Oryginalne LEGO ma świetną przyczepność.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa, a Nela reporterka?
  • Wanda powiedział(a):
    Dla mnie ta Nela to sam marketing.  Typowa ksiazka, ktora potem krazy na rynku wtornym za grosze. Mam do oddania :-)
    Chętnie odkupie. Moja zafascynowała tematem podróżniczym..czyta inne ale Nele lubi, a wydanie nie takie tandetne i ładne zdjęcia :D 
    Podziękowali 1Joannna
  • edytowano listopad 2019
    Moje nele dawno czytały.maja.. mnie drażni... brakuje paru klocków w tym hotelu.. moje niestety raczej z instrukcji składają wiec może to łącznie nie ma chyba takiego znaczenia.. ale może i to sensu nie ma 
  • Nasze też Nelę kochają... dziś z biblioteki wzięliśmy 4. Nie mamy własnych.
    Narracja bez polotu... Ale geografia i przyroda wchodzą nieźle. Ania 5.5 czytalaby do 23:00 gdyby nie gaszenia światła! A pewnie i przy lampkach nocnych też czytają... ;)

    ale nasze młodsze 5.5 oraz 7.9
  • Narracja jest taka na poziomie dziecięcym po prostu ;) biorąc pod uwagę fakt jak teraz dzieci mowia, jakie mają słownictwo to całkiem sensowne, że jest właśnie tak napisana ;)

    Dobrze że F u nas nie czyta jeszcze... 5,5 i woli pod kołdrą liczyć, mnożyć i dzielić :D 


  • Bez ludzików sprzedaje? Widać w górnej części nad wejściem, że klocki się dobrze nie łączą. Kolory też wydaje mi się nie jak normalne LEGO, są za jaskrawe. I rzeczywiście dziwne, że nie ma tych napisów...
  • Az sprawdzilam: u nas na kazdym klocku, nawet na pojedynczych kropkach jest ten napus LEGO. Jesli nie ma napisu - to podrobka. Jesli dziewczynki nie beda rozłączać klocków tylko bawic sie tak jak jest, ze stoi budynek, ze tam sie wchodzi ludzikami, mieszka, siada ludzikami na fotelach - to okey, dadza rade, fajna zabawa. Ta oryginalnosc klockow jest chyba wazniejsza jak sie z nich duzo konstruuje, przebudowuje, co chwile przemienia. A tak - moze zlączą na stałe i nie beda ruszac i wszystko bedzie pasowac :)
  • Ok .. tak myślałam.ludzika nie ma jednego jednego klocka na fasadzie widać ze brak i podłogi pod fortepian. Dobra rezygnuje.. nie wiem co im wymyślić. To już nie id nas. Maja pule od dziadków.. Tosia jęczy o playmobil bo gdzieś katalog dorwała.. chociaż malutki .. ale jak pytasz co konkretnie to komisariat policji(!!) wielkie i od czapy.. n

  • Raz jeden kupiłam podróbkę LEGO - pałac Elsy, wyglądają bardzo ładnie ale budowle łatwo  się rozwalają. Dziecko wkurzona i rodzice też, nie warto. Playmobil polecam są w dużych sklepach takie zestawy w walizeczce od 50 zł już, np sklep.
    Podziękowali 2MAFJa mamaw
  • edytowano listopad 2019
    @MAFJa mi one na oryginalne lego nie wyglądają.
    Podziękowali 1MAFJa
  • @Ojejuju dzięki za hinta żeby nie szukać TV form Neli.
    Książki są świetne graficznie i tematycznie... widzę jak wciągają i rozwijają nasze dziewczyny. Także raczej polecam.
  • A ja nie miałam takich odczuć przy oglądaniu filmów Neli, jak @Ojejuju. Moje dzieci oglądały ich trochę, od nich właśnie zaczęła się miłość do jej książek mojego K., a za książkami Neli poszła dalszą chęć czytania, więc ja widzę tam same pozytywy  ;)
    Podziękowali 1Joannna
  • poszukuje takich figurek rycerzy jakimi bawilismy sie jeszcze w dziecinstwie.
    Duzy zestaw , porządny.
    Przeszukiwalam rozne sklepy- allegro itp ale nie ma nic godnego uwagi ze względu na to , że te dzisiejsze figurki to dziadostwo- wszystkie rycerzyki takie same, bez wyrazu....kiepski , miękki plastik. 
    Jesli macie jakies namiary na fajny zestaw , dajcie znać. Dzieki serdeczne
    Podziękowali 1NC500
  • @Quintana moi dostali dwa lata temu po takim rycerzu: https://m.ceneo.pl/24832692 
    Pieknie wykonane, trwałe. Cała seria.
    Podziękowali 1NC500
  • dzieki-potrzebuje jednak zestaw- powyzej 10 sztuk- 
    Fajne te Schleigh rycerze. 
  • edytowano grudzień 2019
    @Quintana Amazon UK

    Papo 60504 Mini Knights (Tube, 12 pcs) Figurine, Multicolour

    £16.60 & FREE Delivery

    Papo 60502 Mini Fantasy (Tube, 12 pcs) Figurine, Multicolour




    Podziękowali 1Quintana
  • Wczoraj tez czytałam ze cobi zestawy historyczne produkuje.. 
  • Ja również uważam, że nie ma sensu kupować podróbek LEGO, bo budowle się nie trzymają, łatwo burzą i zniechęcają do zabawy. Warto kupować oryginalne, choćby mniejsze. U nas z takich średnich zestawów nazbierało się całe wielkie pudło lego i różnorodność części bardzo zachęca do zabawy j jest to zabawka ponadczasowa. Buduje i 5 latek i 12 latka. Wymyślają wdg wlasnego pomysłu super konstrukcje. 
  • Teraz w Auchan były fajne promocje LEGO, ale takich chłopięcych pojazdów głównie.
  • edytowano grudzień 2019
    Mysle, ze fajnym pomysłem jest kupowanie lego na kilogramy, takie używane już przez kogos. Ze dwa, trzy razy tak robiliśmy. Bo takie zestawy sa raz zlozone, później i tak przebudowywane wg własnej fantazji. U nas jakieś pojedyncze klocki tez sie czesto gubią, odkurzacz wciągnie itp. A tak, dziecko dostaje karton różności i równie dobrze sie bawi. No inkwesria recyclingu, bezsensownych opakowań tez nie bez znaczenia.
    Podziękowali 2NC500 Agnieszka88
  • Dodam że klocki fajnie się pierze w pralce w worku z siatki ale takiej gęstej i porządnie zawiazanej dodatkowym sznurkiem.( Raz nie zawiazalam dodatkowo i puścił temu sznurek z worka, ach ile miałam roboty z wyciąganiem ich z zakamarków)
  • U nas jest masa Lego. Wielkie pudła na kilogramy plus zestawy, które ocalały w calosci. Do tego mniejsze pudełka: z figurkami, z minecraftem, roboty...
    Sporo zamków, niektóre jakby niejedna wojnę przetrwały ;)
    I to tylko po najstarszej dwójce. Oni nic innego na święta czy urodziny nie dostawali tylko lego.

    Kolejna trójka już mniej. Dziewczyny mają malutko Friends ale się raczej nie bawia. Najmłodszy bawi się trochę tym wszystkim. 

    Pewnie nie sprzedamy jak dzieci wyrosna. Będzie dla wnukow. 
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano grudzień 2019
    nie pamiętam, czy już tu o tym pisałam, ale mam pomysł na prezent, który jest po prostu hitem u niemal każdego dziecka w każdym wieku od +5 po nastolatka
    "kula labirynt 3d" - trzeba wpisać w allegro i wyskakują różne rodzaje o różnym stopniu trudności
    https://allegro.pl/listing?string=kula%20labirynt&strategy=NO_FALLBACK&bmatch=baseline-dict43-bab-1-4-1127
    niedrogo, a efektownie, więc na szkolne mikołajki czy urodzinki kolegów bardzo ok :)

    zabawka bardzo fajna, polecam!


    Podziękowali 3Polly Wela aga---p
  • https://www.decathlon.pl/petwy-snk-500-jr-id_8545559.html
    Nie wiem czy wziąć do maski takie płetwy Tosi do zestawu z maska ta do snorkelingu? Czy z płetwami dać spokoj.. trochę kusi zestaw w rozmiarze niedzieciecym, bo cały za 100 jest a tu maska 100 a płetwy jeszcze 30.. ale o ile maska ta wieksza może pasować to płetwy tam pare rozmiarów za wielkie.zestawow junior nie wymyślili.. 
  • Wez @MAFJa te pletwy, 29 zl to nie majatek a przynajmniej dziecko sobie wyprobuje i porowna jak sie plywa z pletwami a jak bez. Masz 4 chlopakow to ktos w koncu za te pletwy sie wezmie, nie zmarnuja sie;)
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.