Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Downton Abbey

za ko cha łam się !!!!
w tej serii!!!
polecam oryginalną wersję językową,mniam :D
«13456710

Komentarz

  • Agnieszkamama, no się wie.
    Kochamy zwłaszcza starszą Lady Grantham.
  • O, przypomnialyscie mi, że jeszcze nie wszystkie odcinki obejrzałam. Trzęba będzie wrócić.
  • Ostatnie dwie serie to już nie to samo:-(
  • a nie mdli Was ?

    :)
  • Gdzie oglądacie, przypomnijcie...
  • Ja też ten serial uwielbiam, ale Martyna ma rację, że dalsze serie słabsze. Ostatnia szczególnie pobiła rekord kiczu. Babcia Grantham vs książę Kuragin mnie osłabili.
  • Choć uważam, że opowieść z ost. odcinka, gdzie ona opowiada jak było, trochę wraca temu realizm.
  • Ja skończyłam na 4 serii.
    Gdzie można kolejne online zobaczyć?
  • ps. Ja jestem fanką pana Carsona.
    "What do you think, mr.Carson?"
    "I'd rather not say, my Lord.........." i zdegustowana mina.
    Śmiałam się do łez,nie pamiętam który to odcinek.
  • Pioszo, no coś Ty.
    Jeśli o mnie chodzi, nie oglądam Downton, żeby śledzić losy bohaterów, tylko żeby się ponapawać językiem, kostiumem, aktorstwem i drobnymi żarcikami. I uszczypliwościami.
    "- My Lady, what happened?!
    - Lady Edith chose to set fire in her room".

    ;)
    Podziękowali 1Mle
  • Niewiele jest seriali, ktore ogladam, ale Dowton mnie wciagnelo:)
  • dokładnie Dawnton Abby się dla całej otoczki ogląda, dla tych tekścików perełeczek :) i dla kostiumów, bo co po niektore wątki są straszne. A Lady Grantham jest fantastyczna:). I fajnie obejrzeć z napisami dla tej angielszczyzny wyższych sfer z całym ich patosem i dystansem.
  • @Marcelina,ja podobna motywacja :)
  • @Marcelina

    zazdraszczam,
    niestety, nie jest mi dana taka umiejętność :)

  • ten serial jest wspaniały,
    nawet mojemu mężowi się podobał :)
  • kolejny film propagandowy - o zajefajnych angolach, z obowiązkowym wątkiem pedalskim.

    MSPANC (uczę się)


    (wogle misie ostatnio pokrzywiło i wszystko oglądam przez filtr propagandy i mydła)
  • No to patrzmy i się uczmy. A jak się da, to zrobimy film o zajefajnych Potockich albo innych Lubomirskich.

    A zauważ, że homoseksualista jest postacią negatywną, a co najmniej niesympatyczną.
  • Poza tym - w jakim współczesnym filmie widziałeś, żeby bohaterowie dokonywali trudnych, ale dobrych wyborów? Np. żeby ktoś zrezygnował z okazji do przelecenia służącej, nie to, że niechętnej?
  • UWAGA SPOILER!!! Homoseksualista sie poprawia neico w dalszych czesciach, kiedy zycie daje mu lbie:) Ale jak dotad oprocz wzdychan i checi czynnie swego popedu nie realizuje:)

    Pewnie juz pisalam, lae pewnie nei wszyscy czytali: serial realizowany jest w Highclere Castle. jest to siedziba rodu Lorda Carnavarona ( tego, ktory odkryl grob Tutanchamona). Jako jedna z neiwielu rezydencji nadal pozostaje w rekach jednaj rodziny i jest 'zwyklym' domem - mieszkaja tu na codzien wlasciciele. Wnetrza, ktore ogladacie w serialu sa jak najbardziej prawdziwe - zadna tam scenografia:) Tworca serialu jest zreszta bliskim przyjacielem pana zamku i piszac Dowton Abbey mial przed oczami Highclere. Oczywiscie, dla wlascicieli ow serial to dochodowy interes - chociaz zamek byl otwarty dla zwiedzajacych jeszcze zanim powstal serial. Stosunkowo neidawno w piwnicach urzadzono replike grobowca Tutanchamona. majatek zarabie tez na wynajmowniu gruntow dla rolnictwa, oraz organizowaniu polowan.
    Serial dobrze pokazuje funkcjonowanie wielkich majatkow w UK na przelomie wiekow - fajnie jest tez pokazana hierarchia wsrod sluzby - cos, o czym czesto sie zapomina. Naturalnie, nie uchorniono sie przed rozmaitymi wpadeczkami ( zle nakryty stol, samochody z lat o wiele pozniejszych etc - przy scenie polowania Jimmy zlapal sie za glowe a potem zaczal sie smiac:)) Ale ogolnie - warto ogladac.
  • Tfu, cos mis sie dzisiaj ciagle Dowton pisze, miast Downton:)))
  • edytowano styczeń 2015
    No to patrzmy i się uczmy.
    ----------------------------


    uważasz, że się powinno - żyć w operze mydlanej zamiast w prawdzie ?
    bez tego będziemy gorsi ?

    czy nie lepiej nauczyć się zauważać propagandę ?

    a poza tym, praktycznie - czy mamy szanse w takich zawodach (kasę)?
  • Przepraszam, ale się uparłeś bez sensu. Ładne filmy o ładnych ludziach, którym na czymś zależy, w dodatku kręcone w ładnych plenerach i wnętrzach - są potrzebne i stanowią miód na mą duszę.
  • mam na dvd 4 serie,więc są też bonusy :)
    Powiem wprost: zafiksowałam się,nawet zaczęłam szukać w necie spódnic midi, szytych na modlę tych lat, ale nie ma :(((((
  • Właśnie odpalam piąty sezon :D
  • gdzie to oglądacie
  • Ogladanie oryginalu z napisami to bardzo dobry sposob na nauke. Szczesliwie, w DA mowia eleganckim angielskim, wiec slucha sie przyjemnie.
  • Ta, potem na ulicy w Birmingham można nie zostać zrozumianym, jak się wyjedzie z jakimś wyrażeniem Lady Mary.
  • Birmingham to jest w ogole takie miejsce, gdzie Anglik moze nie zostac zrozumiany, tak , jak i w Leicester...
  • Ja sobie ciagle obiecuje ze będe zapisywać myśli lady Grantham :)

    Moj ulubiony, szło mniej wiecej tak: Ona nie ma poglądów politycznych, bedzie je mieć jak wyjdzie za mąż, wtedy mąż jej powie jakie ma mieć. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.