Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludobójstwo chrześcijan nie możemy milczeć

2456789

Komentarz

  • joanna a zdjęcia z Londynu pamietasz?
  • "Od czerwca ubiegłego roku, ponad 120 tys. chrześcijan musiało uciekać z Mosulu oraz Równiny Niniwy ze względu na nadciągające siły Państwa Islamskiego. Większości z nich udało się znaleźć schronienie na autonomicznych obszarach należących do Kurdów. Sytuacja wyznawców Chrystusa jest bardzo trudna, dlatego Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera chrześcijan z Iraku, m.in. dostarczając im żywność, budując szkoły i przenośne mieszkania."


    To jest ta organizacja, która się tym zajmuje - trzeba się z nimi skontaktować.
    Przede wszystkim trzeba uświadamiać - zauważyliście, że te zdjęcia są z 10 sierpnia 2014?
  • Nie ma co kruszyć kopii - https://www.facebook.com/PomocKosciolowiWPotrzebie/timeline mają ponad 1700 "lubię to" - myślę, że akcję trzeba robić poprzez nagłaśnianie, udostępnianie znajomym tych informacji.
    Włączanie się w akacje, być może odpowiedź jako stowarzyszenie na apele o zbiórkę kasy i rzeczy.
  • A tu tuż tuż Dzień islamu w Kościele sie zbliża
  • Nie czepiam się, nie miałam takiego zamiaru ani intencji
    Zwróciłam tylko uwagę na to, co mi zazgrzytało
  • I choć pewnie niejedną osobę urażę, choć nie mam takich intencji-to w takich momentach rozlewu krwi, mordowania niewinnych mam tylko jedną myśl: zdelegalizować religie, wszystkie i każde.
    Bo choć głoszą wzniosłe hasła to efekty działań są takie, jak na tych zdjęciach a kupa tego draństwa wynika z religijnych pobudek, jedni drugim udowadniają, czyja ważniejsza
  • Ateizm i wiara w rozum ludzki też ścinały głowy.
  • W krajach bez religii jest aborcja tak jak w Chinach np.
  • @Kociara, pewnie chciałaś pokazać "niezależne i inteligentne" myślenie, a pojechałaś stereotypem, który słyszę na co dzień.

    @Joanna36
    Nie tylko aborcja, ale też porwania dziesiątek(setek?) dziewcząt (na, powiedzmy tutaj dosadnie "rozpłód"), samosądy, władza prawie absolutna lokalnych sędziów czyli kara śmierci "rozdawana" tu i owdzie itd. A to i tak tylko wersja ocenzurowana przez chińskie media, opowiedziana mi przez moje chińskie współlokatorki...



    Ciekawe jest to, że dla niewierzącego wszystkie religie =zło.
    Nie można argumentować przeciwko innym religiom, bo niektórzy(wszyscy?) ateiści uważają, że jak się wypowiadam krytycznie na temat jakiejkolwiek innej religii, to że w prosty sposób moją religię też można obalić (następuje jakaś dziwna solidarność z krytykowanym(i)). A to prowadzi tylko do tego, że problemy z jakąkolwiek religią odbijają się echem na wszystkich pozostałych(muzułmanie mordują =>wszyscy wierzący mordują) i prowadzą do utwierdzenia ich tez, że WSZYSTKIE religie to ZŁO.... wygląda na to, że żeby bronić Katolicyzmu muszę bronić Islamu. To jakiś absurd!... nawet w realu już pod tym względem wymiękam... :(

    A tak w ogóle to trochę widziałam i mam znajomych z prawie każdego kręgu kulturowego i religijnego i nikogo osobiście nie oceniam. Z każdym rozmawiam i każdego wysłuchuję z ciekawością i odbieram wiele ciekawych informacji. I ze wszystkich moich znajomych najbardziej zmanipulowani stereotypami, obiegowymi hasłami powtarzanymi w nieskończoność są właśnie ci światli (wykształceni, a jakże!!), "samodzielnie myślący" wierzący w religię o nazwie "ateizm". Ciekawe.
    Podziękowali 1Katia
  • Akurat jest więcej niż prawdopodobne, że w mieście Baga dokonano masakry głównie muzułmanów - jeśli tam byli jacyś chrześcijanie, to w zdecydowanej mniejszości.
    Rozumiem emocje naszych forumowiczek, ale studzę ich zapał - nie da się ewakuować stamtąd ludzi do Polski; z wielu powodów, m.in.:
    - społeczeństwo polskie by się na to nie zgodziło,
    - rząd polski nie radzi sobie ze ściągnięciem polskich repatriantów ze wschodu, już z ewakuacją Polaków z Dombasu (ok. 200 osób) były niesamowite problemy.

    Szwecja przyjęła kilka tysięcy chrześcijan z Syrii, ale po ostatniej zadymie w Paryżu, europejskie społeczeństwo jest bardzo niechętne emigrantom z krajów arabskich, nawet gdyby to mieli być tylko chrześcijanie.
  • M_Monia napisała:

    > Nie rozumiem co musi siedziec w tych ludziach, jak bardzo wyprane mózgi musza mieć.
    Dlaczego człowiek człowiekowi jest w stanie cos takiego zrobić.
    <

    To jest nie tylko "przypadłość" muzułmanów - przypominam Ci, że całkiem niedawno, w Ruandzie, "chrześcijanie" (z plemion Tusi i Hutu) wyrzynali się wzajemnie. Tam zginęło ponad 2 mln. ludzi, w tym kobiety i dzieci.

    ***

    > Muzułmanie zabijają chrześcijan a my mamy byc tu w Europie tolerancyjni dla nich. Oni by nas u siebie pozabijali. <

    Wpisujesz się teraz w propagandę środowisk niechętnym islamowi.
    Po pierwsze - zdecydowana większość muzułmanów w Europie (ok. 90%) jest przeciwna bojownikom zarówno Boko Haram, jak i Państwa Islamskiego, i nie ma absolutnie wpływu na to, co się tam dzieje.
    Po drugie - tam głównie giną muzułmanie, z prostej przyczyny, jest ich zdecydowanie więcej aniżeli chrześcijan, ale tak się jakoś składa, że "chrześcijanie" widzą tylko mordowanych chrześcijan.
  • joanna_91 napisała:

    > Dlaczego ONZ, rządy UE i USA nie starają się zabrać stamtąd tych ludzi? (Do Europy/do USA?) Nie mogliby otrzymać statusu uchodźców?

    Zamiast zezwalać na wpuszczanie do tych państw kolejnych islamskich imigrantów...
    <

    1. Nie wiem dlaczego, to jest tzw. "wieka polityka" - już nie mówię o zabraniu wszystkich, bo w sumie nie bardzo wiadomo kto jest chrześcijaninem, a to wyznawcą islamu, ale zabrali by chociaż kobiety i dzieci.

    2. Obecnie Europa już nie przyjmuje islamskich imigrantów. Przyjmuje się tylko uchodźców, tych, którym uda się do nas dostać. Bowiem wszystkie kraje europejskie mają podpisaną Konwencję Genewską, na mocy której są zobowiązane udzielić azylu wszystkim potrzebującym i prawa pobytu osobom z krajów objętych wojną.


  • kiedy już myślę okropne rzeczy na temat fanatycznych wyznawców islamu i zbrodniarzy, to wtedy pojawiają się kolejne myśli..przepraszam za ostre słowa..ale myślę o idiotach z Europy, którzy walczą z własną cywilizacją chrześcijańską, a stwarzają odpowiednie warunki dla wyznawców islamu w Europie..

    tak jak M_Monia napisała..
    zakaz Biblii u nich
    to zakaz Koranu u nas

    różnica jest taka, że chrześcijanie na tamtych ziemiach byli kilka wieków przed muzułmanami, podobnie kopci w Egipcie.

    a im się gorzej żyje na ich ziemiach niż muzułmanom u nas, bo my tolerancyjni jesteśmy..
    tolerancja - jedno ze słów, które w ostatnim czasie bardzo mnie wkurza
  • @MagdaCh- Fronda opisuje to co działo się w Nigerii 40 lat temu, ale i tak dobrze się choć teraz dowiedzieć.

    Zdjęć oglądać nie mam siły, o współczesnych męczennikach myślę codziennie...czuję się bezradna...
  • MagdaCh- przepraszam miałam na myśli Polonia Christiana
  • Boże , jak można z karabinem do maleńkich dzieci, przecież to chore zwyrodnialstwo...
    Kociara, nie chodzi tylko i wyłącznie, że mordują chrześcijan tylko w ogóle takie nieludzki postępowanie nie powinno mieć miejsca W ŻADNEJ RELIGII.
  • Zastanawiam się czy może ktoś ma pomysł co My możemy zrobić. Dobrze jest rozmawiać, zawsze to coś, bo niestety mało osób o tym wie. (w przeciwieństwie do grupki osób zabitych we Francji)
    Co jednak z propozycją Maliwiju? Oprócz mszy może jakiś marsz? Jak będzie ileś osób chętnych, z pewnością media się zjawią. Coś wskóramy konkretnego tak po ludzku? Tak sobie tylko piszę.
  • Jak widać jestem dość nowym osobnikiem na tym forum, dlatego raczej się pytam i chętnie dołączyłbym do inicjatywy.
  • Tylko na marsz trzeba mieć pozwolenie, a tutaj by podejrzewali kwestie religijne i zaraz oskarżenia polecą o nietolerancję religijną, po za tym jakby protestowano p/ zakazowi aborcji albo istnieniu religii w szkołach to by było poparcie a tak ?
  • Odczuwam złość i bezradność.
  • Wszystko zależy jak by się wypełniło odpowiednie zezwolenia i co mówiło. Natomiast kwestia istotniejsza - czy gra jest warta świeczki pod katem osób chętnych. No i gdzie?
    Bo np jak sugerowane było wcześniej ze mszą św., zebrać się np w Krakowie i przejść pod wawel do katedry na mszę
  • Dostałam na FB wiadomość pod podobnym moim postem "Elżbieta Bernaciak Przy oo.Jezuitach , na Narbutta działa ośrodek dla uchodźców, z bardzo róznymi ludźmi, zadzwońcie tam. Na priv mogę podać tel do osoby, która tam pracuje." - chyba chodzi o Toruń. Może tędy droga - kontakt z tymi ośrodkami dla uchodźców...
  • Mój znajomy od lat przywoził do polski włąsnym autem Czeczenów - odbierał ich z granicy i potem rozlokowywał. Myślę, że się da coś zrobić.
  • "Należałoby jakoś je zainteresować krzywdą, jaka dotyka chrześcijan w tym regionie." Dokładnie masz rację Joanna. Dlatego, w pierwszym rzędzie - jak.

  • dołączam link jeszcze raz bo mam wrażenie, że nie zostało to podchwycone;)

    https://www.facebook.com/video.php?v=703025193116438&set=vb.404302149655412&type=2&theater

    oni organizują pomoc uchodźcom,
    potrzebują pieniędzy.
    Myślę że możemy dawać to co możemy dać, a przede wszystkim nagłaśniać. Tak by inni wiedzieli co się dzieje, i że jest organizacja która pomaga uchodźcom.

    Po prostu - pomagać tym, którzy pomagają.

  • A może jakaś oddolna kampania informacyjna w parafiach.
    Wyobrażam sobie to następująco. Po ogłoszeniach duszpasterskich wychodzi jedna osoba z 3minutowym wystąpieniem na temat. Czyste fakty , typu było 20% cherześcijan obecnie jest 2%, czy np co 10min mordują jedną osobę czyli w czasie tej mszy zginęło 6 osób. Ze względu na dzieci nie wystawiamy zdjęć ale można podejść i zobaczyć. Prosimy o modlitwę oraz chętnych o współpracę w kampani informacyjnej, oraz zapraszamy na spotkanie modlitewne i przyjmowanie Komunii świętej w intencji naszych braci.

    Co myślicie?
  • Niegłupie
    Może nie szczególnie spektakularne. Ale może zadziałać. Ja próbuję u siebie. Akurat dziś mam kolędę, więc pogadam z księdzem.
  • Kociaro, ja myślę, że osoba będąca na tym forum ma możliwość obserwowania , ile dobra dzieje się w imię religii. Tylko że to nigdy nie przyciąga blasku fleszy. A jak zaparcie się religii wymuszać? Groźbą?
  • na ten temat to akurat Max Kolonko nagrał dobry komentarz - mówi wprost, że zidiociali liberałowie zrozumieją swój błąd, dopiero kiedy ktoś im obetnie głowy:

    I am NOT Charlie Hebdo - Max Kolonko Mówi Jak Jest

    "Dziennikarskie muppety", jak mówi Max, napisali donos i YT oznaczył odcinek jako "niebezpieczny", dlatego trzeba się zalogować, aby obejrzeć. (tu to komentuje: MaxTV)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.