Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nowenna Pompejańska 3

11011121416

Komentarz

  • Mocno namawiam każdego kto się waha czy zacząć. Sam jakiś czas temu jak myślałem ile czasu trzeba sobie wygospodarować, to wydawało się to nie realne, bo przecież dzieci, praca, obowiązki domowe, nieprzewidziane sytuacje życiowe (choroby, szpitale etc) albo najzwyczajniej zwykłe ludzkie zmęczenie ( z perspektywy czasu to chyba największy wróg, jak się zostawi za dużo części na sam wieczór :)

    Jeśli będzie się patrzyło na to z tej strony, to ciężko będzie zacząć, jak od początku widzi się tylko przeszkody, ale jak już się człowiek przełamie to intencja w której się modlisz jest bardzo silnym motywatorem :) Poza tym warto spojrzeć na to z drugiej strony - jak wiele łask można uzyskać poświęcając zaledwie godzinę dziennie.

     
    Podziękowali 2mamababcia kasha
  • Za moje dzieci trzeba odmówić Nowennę a ja nie mam siły. ..

    Wali się mój świat. Moje dzieci... ech...
    Bóg dał mi dziś wspaniałe czytania na Mszy ale bardzo się boję 
  • Przytulam. Ja tez powinnam zaczac Nowenne mam sprawę, ktorej nie potrafię rozwiazac. Jednak marnie to widzę, zebym dala rade tyle dni.
    Podziękowali 1Nika76
  • jeden dzień, a potem następny nie myślcie o kilkudziesięciu, dziś ogarnijcie i leci.
  • Czy przed każdą tajemnica czytacie krotkie wprowadzenie czy mozna bez tego?
  • Modlitwe koncowa odmawia sie raz po skonczeniu wszystkich trzech czesci rozanca ? Czy po kazdej czesci osobno czyli 3 razy?
  • @mamaw ja bez wprowadzenia.
    Podziękowali 1mamaw
  • Modlitwę końcową odmawia się po skończonych wszystkich tajemnicach, czyli raz dziennie. Tylko trzeba się pilnować żeby z rozpędu nie zapomnieć zmienić jej z błagalnej na dziękczynną po 27 dniach:)
    Podziękowali 1mamaw
  • Dziękuję, to jak juz wszystko wiem, powinnam zacząć.
    Podziękowali 1mamababcia
  • Modlitwy końcowe odmawia się po każdej części różańca, czyli 3 albo 4 razy w zależności, czy ktoś modli się tajemnicami światła.
    Podziękowali 2mamaw Bridget
  • Lepiej dłużej niż krócej. Dzielna dziewczyna! 
    To kiedy następna?
  • Dla szukających dodatkowej motywacji:)

    Ten kto zacznie Nowennę w w Środę Popielcową (06.03), skończy ją 28 kwietnia, czyli w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

    Zachęcam:)
    Podziękowali 2Barbasia mamababcia
  • Ciekawe są te zbieżności.
    Jak się zacznie 15sierpnia to się kończy 7października w Matki Bożej Różańcowej.
    Jak się zacznie 1 Listopada to się kończy w Wigilię .

    Podziękowali 2Barbasia zoja
  • Kto odmawia??
    Dzis pamietam pierwsza nowennę zaczełam 8 września  <3kilka lat temu. 
  • Jeśli dobrze liczę, to jeśli zacząć dziś, skończy się 1 listopada.
    Podziękowali 2Bridget maliwiju
  • Zaczelam 15 sierpnia i 10 wrzesnia koncze błagalna.
    Dzis tez dobry czas by zacząć  :)
  • Czyli od dzisaj tylko dwie pompejanki do świąt!!!!
    Podziękowali 3Bridget BiancoNero zoja
  • Żałuję, że przy małym nie wyrabiam. Zwykle dwie, trzy w roku udawało mi się odmówić.
    Podziękowali 1Bridget
  • Ja chcę po powrocie do domu, ale nie wiem, czy mi się uda
  • edytowano wrzesień 2019
    @Bea!

    @mamababcia zaczynasz od jutra?
  • Odmawiamy z mężem na spółkę. Dwie części da się zmówić, z trzema miałam problem, cztery to dla mnie kosmos. Ale warto. Naprawdę. Choćby tak połowicznie. Jutro startujemy po raz trzeci w naszym duecie.
    Podziękowali 1BiancoNero
  • Tak sobie myślę... Nie wiem czy leń zwycięży, czy lew.
  • Mój sposób na NP ostatnimi czasy to spacer po lesie. Przy okazji i jakiś grzybek wpadnie :)
    Podziękowali 1BiancoNero
  • edytowano październik 2019

    To kto jutro zaczyna (1 listopad - 24 grudzień )?

    zachęcam do modlitwy za dusze czyśćcowe, może za kogoś bardzo nam bliskiego za życia, pomóżmy tym którzy już sami sobie pomóc nie mogą...
    Podziękowali 1Barbasia
  • Ja zaczynam jutro :)
    Podziękowali 1BiancoNero
  • Ja ostatnio zawaliłam. I też mam ochotę zacząć od nowa.
  • Ja zeczelam w niedzielę. Nie szukałam jakieś konkretnej daty początkowej, po prostu zaczęłam. Dzisiaj już szósty dzień. Nie zawalam!!! 
  • Brawo!
    Podziękowali 1Monika73
  • Zaczęłam dziś część dziękczynną. To moja pierwsza NP. W naszej intencji, i dziś masakra w domu. Wszyscy wrzeszczą , dzieci płaczą A my nieszczęśliwi......
    Podziękowali 1Barbasia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.