Święta Wielkanocne poza domem (swoim, Rodziców...)

Myślimy o spędzeniu Świąt Wielkanocnych poza domem. Od wielu lat jeździmy na Święta do rodzinnych miejscowości, wszystko jest zawsze w pośpiechu i Święta zwykle umykają, a zwłaszcza ostatnie dni przed. Są spotkania, szykowania, jeżdżenie, jedzenie... To wszystko bardzo lubimy :) ale może czas na odmianę?
Ktoś był może na jakimś okołoświątecznym wyjeździe rekolekcyjno-nie wiem jakim, w ogóle orientuje się, gdzie czegoś takiego szukać? Albo może coś polecić (jak głupio by to nie brzmiało)? Nie jesteśmy w żadnej wspólnocie. Mąż szczególnie ceni kapucynów :)
«1

Komentarz

• Hmmmmmmmm........................................................
  • @Savia, wołam Cię!
    Ty jeździsz. Wypowiedz się kuleżance :)
  • też bym gdzieś pojechała...
    poniekąd mogłabym nawet do mamy, ale pod warunkiem, że znaleźlibyśmy w G. jakieś mieszkanie lub dom do wynajęcia, żeby wspólnie spędzać tylko częśc czasu :)
  • swego czasu wynajmowali pokoje w internacie w Branicach :-D
  • dwa lata temu na Wielkanoc byliśmy sami w internacie w G, ale to po znajomości i nie chcemy naduzywać
  • edytowano luty 2015
    W B. w studium medycznym wynajmowali normalnie, bez żadnej łaski, serio. Może warto zajrzeć.
  • @malagala
    Zależy jak daleko chcecie jechać...
    Znam kilka miejsc na Triduum we Francyi.
    W Polsce jest kilka miejscowości z misteriami pasyjnymi, nie jestem pewien terminu - bywa to w piątki poprzedzające Wielki Piątek, ale np. Kalwaria Pacławska w Wielki Piątek na pewno.
  • Tu nie byłem, ale może:
    http://uroczyskoporszewice.pl/rekolekcje/triduum-paschalne/
    i jest zniżka dla rodzin ;-)
  • @jan_u myśleliśmy na razie o Polsce, nasza myśl nie wybiegła poza granice :)
    We Francji to pewnie po francusku? (żadne z nas nie mówi). Znamy polski, angielski, niemiecki...

a byłeś kiedyś na czymś takim (z rodziną, sam...)?
  • A może spędźcie Święta w domu, ale bez przedświątecznego rozgardiaszu? :)
    Jeśli macie porządną zamrażarkę, spyżę da się przygotować przed Triduum i można zacząć świętowanie :D
  • My byliśmy na rekolekcjach Triduum w Ciężkowicach, bardzo nam się podobały. Czas bez przygotowań, sprzątań itd. Tylko My i Bóg (i inne rodziny) Polecamy
  • Porszewice - super ośrodek. Też polecamy
  • @Beata2 - jaki piękny awatar :)
  • @malagala Nie udało mi się nigdy być na Triduum, ale znam kilka osób które bywały i polecały.
    Bywałem samodzielnie w Paray-le-Monial na różnych rekolekcjach i tam były tłumaczenia na kilka języków, ale w tym roku Triduum jest zdaje się dla młodych przede wszystkim.
    Znam natomiast prowadzącego z L'Ile Bouchard i mogę polecić:
    http://www.ilebouchard.com/2015/01/5029/paques-a-lile-bouchard-special-jeunes-familles/
  • @Katia takie Święta to moje marzenie, ale są różne inne okoliczności... :) np. łatwiej wytłumaczyć rodzinie, że jedziemy na rekolekcje niż że zostajemy sobie w domu "bo tak".
    a swoją drogą od wielu lat chodzi mi po głowie myśl, by spędzić Wielkanoc tak rekolekcyjnie. I już od kilku lat ani ja, ani Mąż w żadnych rekolekcjach wyjazdowych nie uczestniczyliśmy.
    Dziękuję za wszystkie wskazówki, chyba coś z tego wybierzemy :)
  • Triduum organizują oo. franciszkanie z Krakowa w Tęczynie (czy Tęczynku).
  • Nigdy nie byłam, są tacy, którzy jeżdżą i są bardzo zadowoleni.
  • @Berenika dziękuję! zanim założyłam ten wątek byłam na ich stronie i nic o tym nie znalazłam (ten dom jest w Tenczynie)

• @malagala
    W mojej rodzinnej parafii był zwyczaj odprawiania w Triduum jutrzni o 8:00 i godziny czytań w południe, co razem z wieczorną liturgią stanowiło świetną "ramę" koniecznych czynności porządkowych. Dzięki temu bez wyjazdu każde Święta były piękne.
  • edytowano luty 2015
    @malagala

Tam ludzie umawiają się jakoś przez telefony z organizatorami, którymi chyba są świeccy.

Jeśli jesteś zainteresowana, to mogę popytać o te telefony.

• @Berenika napisałam na razie maila do nich, jakby nie odpowiadali, to poproszę Cię o te telefony :)
  • @Berenika nie odpowiedzieli, ale i tak stwierdziliśmy z Mężem, że wolimy pojechać gdzieś bliżej i wybieramy się do Porszewic.
  • Porszewice znamy b dobrze
    Często tam bywamy

Samo miejsce i ośrodek super!

Natomiast zupełnie.nie wiem.kto teraz prowadzi to Triduum
    Ale brzmi super
  • Dla dzieci też świetne miejsce
    Duży wybieg
    Ogród
    Las obok

Zawsze tam odpoczywam
  • Tak sobie pomyślałam, że może warto w inny sposób spędzić święta, znaczy oderwać, odpocząć, pobyć razem...
    @malagala a coś więcej na temat Triduum w Porszewicach?
  • @anulaczarnula no ja dużo nie wiem :) wybraliśmy to w końcu to miejsce, bo jest najbliżej od nas, i tylko stamtąd odpowiedzieli. Jedziemy trochę w ciemno, ale to wydaje mi się w naszym przypadku dobre podejście do rekolekcji :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.