Owsiki

2»

Komentarz

• I kszonki wszelakie. A na owsiki b. skuteczna babcina marchwianka...
    Podziękowali 1mamuma
  • @ola_g na 10 kg człowieka ile pyrantelum?
  • edytowano październik 2017
    @Bea musiałabym zajrzeć do ulotki, coś mi się kołacze że 11 mg na 1 kg masy ciała. W płynie w ulotce jest tabelka z przeliczeniem ale ja i tak przeliczałam...
    edit - tak, 11mg/kg masy ciała 
    Podziękowali 1Bea
  • Ok. Wygooglam. Bez okularów tej z butelki nie przeczytam. W przedszkolu owsica. Młoda wścieku znów dostaje. Starsze odrobaczam bo S ma. Ulka znów ma gile. Tym razem jej też podam.
  • edytowano październik 2017
    mamuma powiedział(a):
    W przedszkolu jest przypadek owsicy. Mam pytanie "na wszelki", gdyby u nas cos bylo. 
    Jak mam ubrania w szafce noszone ostatnio kilka tyg temu, ale do tej szafki wsadzam tez ubrania uzywane regularnie, to przy steryliadzie mam prac wszystko? Czy przeprasowac te czyste? Ile takie jaja bez zywiciela przetrwaja?
    Ja bym wszystko uprala jak leci -jak steryliada to na całego 
    E: myślałam że chodzi o szafkę w pkolu
    Podziękowali 1mamuma
  • Nie, szafka w domu z ubrankami. Tylko wez upierz wszystkie ciuchy 7 osob. Poki co nie dzieje sie nic, ale gdyby, to wole juz miec wiedze.
  • No tak. Ja dawałam leki i pralam pościel,  reczniki, szlafroki. Majtki wszystkich też pralam w 90stopniach.
    Podziękowali 1mamuma
  • 3 tygodnie żyje jajo, można część rzecz na miesiąc wrzucić do worka.
    Podziękowali 1mamuma
  • O wlasnie o to mi chodzilo. Dziekuje. Zawsze cos sie znajdzie, czego uprac na goraco sie nie da.
  • @Bea co to jest ta "babcina marchwianka"?
  • woda po gotowanej marchewce. Może być lekko osłodzona lub z dodatkiem np. jabłka. Coś a`la kompot. Ale z marchwi. Całkiem smaczne jak się przywyknie choć jak dla mnie za słodkie. Można też cotygodniową zupę marchwiową serwować. Najlepiej w okolicy pełni ;)
    Podziękowali 1mamuma
  • Dałam synowi 3x większą dawkę zamiast 5 to 15 ml czy coś się może złego dziać? Źle przeczytałam na opakowaniu i dałam całą butelkę myśląc, że to 5 ml. Mąż panikuje. Czy spowodować u niego wymioty?
  • @Katarzyna proszę, pomóż!
  • Trochę trudno pomoc, bo nie moje dziecko i nie moje nerwy. Nie powinien od tego umrzeć, bo to dość bezpieczny lek. Podawałam kiedyś 3,5 miesięcznej córce dawki, jak dla roczniaka co 12 godzin 6 razy (na zlecenie lekarskie). Nic jej nie było.
    Ale jak byście mieli konać z nerwów, to można prowokować wymioty, albo na pogotowie jechać.
    Podziękowali 2kika0 Bea
  • Na Pyrantelum nie ma odtrutki, więc na pogotowiu też mogą najwyżej płukanie żołądka mu zrobić.
    Podziękowali 1kika0
  • Ile syn waży? Jeśli dawka nie przekracza znacznie 20 mg/kilogram masy ciała, to nie ma się czym przejmować.
    Podziękowali 1kika0
  • @kika0 on się chyba nie wchłania 
    ile waży syn?
    Podziękowali 1kika0
  • Troszkę się wchłania. Po 1-3 godzinach uzyskuje najwyższy poziom w osoczu.
    Podziękowali 3ola_g kika0 Bea
  • Syn waży 27 kg. Poszedł spać. Odświeżałam stronę, ale nie widziałam odpowiedzi. Nie stresowałam się jakoś wyjąkowo, ale teraz lekki stresik mam. Wypił 15 ml, czyli 750 mg, czyli około 28 mg/kg. Pewnie nieco mniej, bo z buteleczki wszystkiego do końca nie da się wypić. 
  • edytowano grudzień 2017
    Nie ma powodu, by skończyło się na czymś poważniejszym niż (ewentualnie) mdłości lub biegunka. 20 mg/kg masy ciała to standardowa dawka przy zakażeniach tęgoryjcem. Nie może być wiec tak, że dawka niewiele większa będzie toksyczna dla pacjenta.
    Podziękowali 3kika0 ola_g Bea
  • Katarzyna bardzo dziękuję. Te moje ostatnie zaćmienia mózgu robią się niebezpieczne. Coś mi nie pasowało, ale syn zdąrzył szybko wypić. Mężowi 4 butelki początkowo kazałam wypić, ale nie starczyłoby mi na 2 rundę za 2 tyg. więc dałam mu tylko dwie. 
  • 2 butelki na dorosłego chłopa, to w sam raz dawka.
    Podziękowali 1kika0
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.