Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

KOMUNIA ŚWIĘTA 2015 - POMYSŁY, INSPIRACJE

edytowano marzec 2015 w Ogólna
Proponuję wątek, dla rodziców tegorocznych "komunistów" :-)

Na początku poproszę o pomysły na drobne prezenty, podziękowania dla gości.
Myślałam o:
- aniołkach z masy solnej, takich jak tu: http://allegro.pl/aniolki-komunijne-podziekowania-dla-gosci-komunia-i5039021808.html, ale myślę sobie, że to mało praktyczne, wrócą do domu, schowają do szuflady i już
- jakiś fajnych czekoladkach
- dziesiątkach różańca, wykonanych przez rodziny z Betlejem - http://pkwp.org/oferta/produkt/dziesiatek-rozanca-na-gumce
plus napisane przez dziecko krótkie podziękowanie.

«1

Komentarz

  • A może ktoś z utalentowanych forumowiczów mógłby zaproponować jakieś swoje rękodzieło? ;-)
    Mnie interesowałoby ok. 16 sztuk
  • @Agax4 - chyba Cię tu potrzebują :)
  • ja robię takie zakładeczki do książek z datą i imieniem komunijnego dziecka i karteczką na imienne podziękowanie
    może też być coś innego np. podkładki pod kubek,małe świeczniki, dekory na patyczku, serduszka ze sklejki, zawieszki ... co tylko zamawiający wymyśli a ja jestem wstanie ozdobić ;)
    image
    image
    image
  • Piękne!!!
    Jaka byłaby cena za jedną?
  • edytowano marzec 2015
    Nie wiem, na ile jest to realne przed I Komunią, ale robiłam coś takiego przy okazji chrztu:
    Przed TYM dniem zrobiłam dziecku zdjęcie w ubranku do chrztu, dodałam podpis: Dziękujemy że byliście z nami w tym dniu! + data. Wywołałam odpowiednią ilość
    i zapakowałam w kalkę kreślarską (można kupić blok w formacie A4), przewiązałam wstążeczką.
    W ten sposób każdy dostał zdjęcie dziecka i ma pamiątkę :)

    Może przed Komunią też się da? na tle jakiegoś krzewu itp.
  • Fajny pomysł, ciekawe tylko, kiedy alby będą gotowe :-w
  • 5 zł/szt. zakładka
  • Właśnie skończyłam wianek frywolitkowy dla córki.
    image

    image

    image
  • Mistrzostwo!
  • Jestem zadowolona i córka też. Zrobiłam jeszcze osłonkę na świecę do kompletu.
  • Wianek piekny! Podziwiam!
  • prawdziwe mistrzostwo świata ten wianeczek =D>
  • piękny , naprawdę
  • Dziękuję!
    @Elunia wianek składa się z 25 kwiatuszków
    @Malgorzata Chętnię zrobię, tylko przypomnij się odpowiednio wcześnie bo robi się toto conajmniej tydzień.
  • U nas był krawat ale po zdjęciu alby :)
  • kupiłam koszule ze stójkami :)
  • Nasze drobiazgi od @Agax4 zobacze w sobote, wiem, ze juz doszly do Warszawy.

    Zdjec PRZED nie zrobimy, albe dostajemy dopiero dopiero dzien przed uroczystoscia. Mysle, ze mozemy jednak wykorzystac ten pomysl i podziekowania rozdac po Komunii (dwa wyslemy, reszta goscie miejscowi).

    Poza tym robimy sobie mala rodzinna pielgrzymke po Komunii, niestety nie damy rady metoda Grzelaka ("Dziki ojciec", na pewno znacie), u nas to bylaby Sycylia. Ale tez beda Wlochy.

    Na razie musze dzisiaj i jutro obkupic dzieci banalnie - garnitur dla W. (strasznie frustrujace, ze nie wiem nawet, czy go zalozy jeszcze na wesele, jakie nam wypada w rodzinie czy tez do wesela juz wyrosnie... bo do swojej Komunii za rok na pewno wyrosnie) i takie tam. I przegladam dwie ulubione strony z wypiekami.

    Zeby nie zgnusniec do reszty, zrobie w dlugi weekend, jako ze ma byc deszczowy, wiec niespecjalnie zachecajacy do grillowania i wycieczek, no wiec wykorzystam pogode i zrobie jakis tematyczny wianek na drzwi. Bialy z jakimis delikatnymi dodatkami. Wiecej pomyslow nie mam, albo raczej, nie mam czasu na wiecej pomyslow. Musze mloda przygotowac do spowiedzi. Teoretycznie wszystkie dzieci spowiadaja sie dzien przed Komunia, ale to kolchoz i klapa, wiec chce ja puscic na spokojnie w pierwszy piatek miesiaca, do madrego ksiedza.
  • Osłonka na świecę
    image
  • Piękne zdjęcia :)

    image


  • Frywolitki to najpiękniejsze koronki jakie znam.
  • a moja ulubiona biżuteria to frywolitki od Aleksandry :D
  • A co ofiarować księdzu, który przygotowywał tylko moja Amelke do Komuni??

    Agax4 to piękne zakładki.....
  • musisz otworzyć zdjęcie w nowym oknie
    jak chcesz to mogę jeszcze któreś wstawić
  • moje opaseczki nie takie pracochłonne jak frywolitki AleksandrB

    image
    image
  • Ale piękne, są moje!!!!!
  • Innego watka technicznego za bardzo nei znalazłam, a mam pewien problem. jak u Was jest rozwiazywana sprawa zdjec i filmowania uroczystosci? U nas sa dwie oferty. O ile oferta fotografa jest moze cenowo przesadzona, ale przynajmniej uczciwa w tym sensie, ze fotograf robi zdjecia, wrzuca na strone (pewnei w marnej jakosci i ze znakiem wodnym), po czym rodzic sobie wybiera to co mu sie podoba i zamawia, no a jak nie chce to nie, o tyle z filmem wyszla jakas wg. nas absurdalna cena, czyli ok 100 zl od osoby. Idzie niezbyt duza grupa, nawet gdyby wszyscy sie zdecydowali, to za ok 40 osób wychodziło 70 - 80 pln, ale w zwiazku z taka cena juz sie powykruszali i tak to wyglada. pan sobei liczy za swoja prace (+ drugiego kamerzysty) ok 2 tys. - jak rozumiem powstaje "profesjonalny" film zmontowany z dwóch kamer, dostaje sie jedna sztuke w opakowaniu podpisanym imieniem i nazwiskeim dziecka. Materiały jak sobie sprawdziłam to ok 50- 100 pln (płytki i okładki +wydruki okładek), czyli cała reszta to robocizna. Oczywiscie rodzice nie moga filmowac w czasie uroczystosci w sensie chodzenia po kosciele, podobnei ze zdjeciami. Nieopatrznie zgodziłam sie na filmowanie (rozmawiajac z innymi rodzicami), ale wydawalo mi sie, ze cena to ok. 50 - 60 zł, jak bylo poprzednio. Maz zawetował, twierdzac, zreszta słusznie, ze ok 500 zł za godzine pracy to jest jednak przesada. Takie ceny (czyli te 2 tys) to juz za filmowanie wesela mozna zrobic - praca i na slubie i na weselu przez kilka godzin, montaż tego itp. Tutaj jest ok godziny - póltorej w kosciele, + ten montaż, zapakowanie w okładki, nagranie płytek. Czy spotkaliscie sie z sytuacją, ze film nagrywał (oczywiscie nie az tak profesjonalnie ;) ktos z rodziców lub rodziny dzieci przystepujacych do komunii? Chodzi mi o jedna wyznaczoną osobę, zeby nei bylo tłumu? Potem składka po 5-10 zł na materiały dla zainteresowanych i tyle. U nas trzy poprzednei komunie stoja na półce i nikt tego nei oglada, wiec tym bardziej wątpliwosci narastaja, chodzi tylko o to, zeby nie bylo tak, ze tamci beda mieli pamiatke, a nagle Szymek pokrzywdzony i nie ma.
  • Na szczęście, u mnie żadne dziecko nie ma filmu z komunii (podobnie, jak my nie mamy ze ślubu), więc tym razem nie mam cienia wątpliwości, że nie chcę. Nawet nie pytałam o cenę. Zdjęcia pewnie zamówimy.
  • @Ula, też nie mam filmu ze ślubu ani z żadnej I Komunii Św. dzieci i mnie nie interesowało. Ale cena aktualna (ubiegła niedziela) obiła mi się o uszy. Było 35 zł/szt. Dzieci 35, my nie braliśmy, nie wiem czy pozostali wszyscy czy nie. Kamerzysta profesjonalny, Trójmiasto. Może zacznijcie od poszukania konkurencji. Tylko kogoś z wyczuciem religijnym, bo pajac skaczący po ołtarzu dzieciom nie pomoże a Wam wielki niesmak może zostawić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.