Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

.

123457»

Komentarz

  • Ok. Ale mówimy o zmianie oceny z półrocza na półrocze. On jest w 5 klasie, więc nawet jeśli będzie miał poprawną na koniec tego roku, to ona w żaden sposób nie ma wpływu na ocenę na półrocze za rok, jak będzie w 6 klasie? Równie dobrze może mieć bdb?
  • oczywiście,że moze
  • edytowano lipiec 2016
    Tak
  • Tego nie wiem, tak mi powiedziała dyrekcja. Wgląd do tego mają tylko uprawnione instytucje-prowadzący i nadzorujący (wydz oświaty i kuratorium)
  • W takim razie trzeba poprosić wyższą instancję o wgląd. Masz w końcu prawo wiedzieć, dlaczego dziecko ma obniżoną ocenę. On ma ocenę jak jakiś żul. Przepraszam za ostre słowa, ale pamiętam, jak bardzo trzeba było się postarać, żeby mieć taką ocenę, a nauczycielowi, żeby ją uzasadnić.
  • Uzasadnienie jak najbardziej, natomiast protokół dotyczy całego posiedzenia rady pedagogicznej, omawiane są różne sprawy, także dzieci, rodzin itp. informacje tylko dla nauczycieli. Więc tak raczej niekoniecznie postronne osoby mogą do tego zaglądać ;)
    Uzasadnienia są na ogół w formie załączników, dyrekacja w trakcie rady wpisuje oceny w rubryczki, frekwencje, średnie itp. oraz właśnie uzasadnienia ocen niedostatecznych z przedmiotów i z zachowania. W rubryczki uzasadnień dyrekcja nanosi"w załączniku" i wszystko do kupy sie składa i chowa
  • edytowano marzec 2015
    Nie mówi się przecież o wglądzie do całego protokołu, tylko o uzasadnienie tej konkretnej oceny.
  • jutro poniedziałek

    +
  • Pytanie było o protokół, to odpowiedziałam
  • edytowano lipiec 2016
    Tak
  • Pytajcie o to, którzy konkretnie nauczyciele chcieli obniżenia oceny, a najlepiej poprosić o listę nauczycieli. Poinformujcie że zapytacie każdego z nich o powody. Jeśli to tylko tandetna przykrywka ( inni tak chcieli) to wycofa się z czerwoną twarzą przy dyrekcji...
  • edytowano lipiec 2016
    Tak
  • Tak, rozumiem, ale prosząc o nazwiska tych nauczycieli postawicie wychowawcę pod murem przy świadkach. Pewnie nie będzie chciał podać i zacznie się wycofywać.
  • Tych nazwisk nie znajdziecie w uzasadnieniach ;) przyjęte jest, ze inni nauczyciele mogą podawać swoje propozycje oceny zwłaszcza wtedy, kiedy wychowawca ma mało zajeć z klasą, rzadko widzi wychowanków, to i pewne rzeczy mogą poumykać. Ale nawet wówczas, gdy ktoś domagałby się tak drastycznego obniżenia, wychowawca musiał o tym wiedzieć wcześniej.
    Ostateczną ocene stawia wychowawca i nie ma takiej siły, zeby go zmusić do postawienia innej. Oj, ileż ja takich bitew widziałam o oceny z zachowania. Raz jeden tylko wychowawca pod wpływem sugestii (delikatne określenie) zmienił ocenę, ale w tym układzie to on był tym, który chciał ukrzywdzic dziecko a za nim ujęli się inni ;).
    No sorry, jak wychowawca taki za przeproszeniem trep i "wrabia" innych nauczycieli, to niech się teraz martwi, jak to odkrecać
  • edytowano luty 2016
    odbiorę wszystko na papierze i chyba po wszystkim.
    Dziękuję za pomoc. Wszystkim.
  • Super! Jeżeli Leon się cieszy to najważniejsze!
  • No, to chyba można uznać sprawę za zakończoną pomyślnie.

    Bardzo mnie to cieszy, bardzo :)
  • cieszą takie pozytywne rozwiązania :)
  • Git. Pozdrowienia dla komandosa.
  • ale super koniec. jak w filmie...:) nie wierzylam ze ktos tam sie do bledu przyzna..
  • Bardzo się cieszę. Bądźmy dobrej myśli. Zobaczymy, jak to na piśmie będzie wyglądało.
  • Strasznie się cieszę @elizarybka ! :) No i dobrze, że dziecko widzi, że też powinno byc czasem przeproszone, że nie zawsze nauczyciel - despota ma rację. I dobrze, że nie musi się przenosić do innej klasy /szkoły.

    Daj znać, jak będziecie mieli na piśmie odpowiedź, że rzeczywiście sprawa zakończyła swój bieg formalny.

    Super! To bardzo dobre wieści :)
  • Dobre wieści. Pozdrowienia dla Leona Dzielnego :o)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.