Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tylko dla kawoszy

2

Komentarz

  • Ja też lubię brazylijską. A co to znaczy "palona na modłę hiszpańską"?
  • Zrobiłam zdjęcia tabletem - zarówno paczki (mają i mniejsze i większe) jak i wytłumaczenia o co chodzi z tym paleniem (80 procent palone normalnie, a 20 procent palone z dodatkiem cukru - którego nie ma, nie czuć, że słodka - ale te ziarna są takie skarmelizowane, ciemniejsze, dają posmak) (Torrefacto). Efekt jest dobry, nie ma kwasu.
    Kupiliśmy najmniejsze opakowania a po spróbowaniu pojechałam po to półkilowe :)
    PS
    przepraszam za kiepską jakość zdjęć - tabletem.

    zdjęcie 2
    zdjęcie1
  • edytowano marzec 2015
    Ależ proszę bardzo http://www.sklep.cafesilesia.pl/ :)
  • @beabea
    dzięki za link - jednak ceny lepsze niż w Pożegnaniu z Afryką - ja na worki pijam kawę. Widzę≤ że mają te brazylijskie też.

  • Od lat już kupujemy tu http://jawa.palarniakawy.w.interia.pl/ja-wa.html
    Tylko nie wiem, czy wysyłają, bo my mamy ze 3 przystanki tramwajem do nich.
  • O rety - a ja karmię i niestety nie mogę zrezygnować z kawy - ale to chyba jakieś promile promili do dziecka docierają wg moich obliczeń.
  • Ja całą ciążę litrami piłam - więc moje chyba przyzwyczajone, nie protestują.
  • @MagdaCh chyba picie kawy w ciąży hartuje Malucha- moja Córa karmiona rok nigdy nie zgłaszała zastrzeżeń, a piłam kawę całą ciążę i karmienie :).
  • Ja jestem tak uzależniona, że bez kawy nie zasnę :D
  • Bezpieczna dawka kofeiny w ciąży to 300 mg/dobę czyli 2-3 filiżanki niezbyt mocnej kawy. Ponadto lepsza jest ta z ekspresu - jest zdrowsza od rozpuszczalnej i zaparzanej po turecku.
  • Zawartość kofeiny w napojach i produktach spożywczych

    Napój Zawartość kofeiny [mg/200 ml] Produkt Zawartość kofeiny [mg/100 g]
    Kawa parzona (z fusami) 160 Czekolada mleczna 6
    Kawa z ekspresu 170 Czekolada ciemna (gorzka) 20
    Kawa bezkofeinowa 4 Cukierek czekoladowy, pralinka 12
    Kawa rozpuszczalna 100
    Herbata w torebkach 80
    Herbata liściasta 16
    Kakao 35
    Coca-cola 20
  • To ja się przerzucam na praliny.
    Podziękowali 1Lome
  • Herbata w torebkach 80
    Herbata liściasta 16
    ----------
    ?
    Czy to nie pomyłka?
  • @beabea
    nie strasz tymi zawartościami :)
    A tak na serio, to bardzo umowne - chociażby ta kawa z ekspresu, ja mam 3 możliwości: mocna/normalna/słaba - i jest wyczuwalna różnica między nimi. Pijam zawsze słabą, pół na pół z mlekiem i nie odczuwam po niej sensacji, ale gdybym mocną się zaciągnęła, a czasem pzrez pomyłkę zaparzę - to wylewam, nie daję rady takiej.
  • Herbata ma dużo kofeiny (zależy to też oczywiście od długości zaparzania), ale faktycznie chyba przesadzili z tą ilością w torebkach ;)
    Magda nie straszę. Ja też pijałam kawę w ciąży, nałóg to nałóg, siedziałam i liczyłam mg :) , ale starałam sobie narzucić reżim - góra dwie słabe latte z dużą ilością mleka.
  • A jak z karmieniem? Bo przez łożysko chyba inaczej przenika niż do mleka? Są jakieś dane na temat stężeń w mleku przy kp?
  • Bo ja też z tych co bez kawy ani rusz. Pijam na razie jedną słabą dziennie.
    Ale marzę o takim porządnym czarnym strzale...


    Albo trzech... 8->
  • Z tęsknotą czytam wątek, bo na razie mnie od kawy odrzuca, ale jeszcze ze dwa tygodnie i mmm... kawusia zaraz po obudzeniu ;;)
    Zawsze piję kawę w ciąży (jak już mogę), i w czasie karmienia, bez sensacji u dzieci.
    I the best oczywiście - z ekspresu ciśnieniowego z mlekiem, albo latte.
    Też muszę nowy ekspres kupić, bo mąż bezczelnie zawłaszczył i wywiózł do swojej stolarni.
    Co myslicie o ekspresach z automatycznym poborem i spienianiem mleka?
  • Nasz pierwszy ekspres działał bez zarzutu 11 lat.
    Byliśmy z mężem z niego bardzo zadowoleni.
    Electrolux AEG 150 za 350 zł. Kolbowy, czyszczony co pół roku, nigdy nieodkamieniany.
    Dwa miesiące temu wysiadła pompa wody, a naprawa nie była opłacalna.
    I niestety nie produkują już go :(

    Kupiliśmy więc także kolbowy DeLonghi.
    http://quito.com.pl/Ekspres-do-kawy-DeLonghi-EC-820-B,p,38902
    W tym sklepie cena wyniosła 620 zł.
    Porównywalnie w MediaExpresie ten sam model kosztował 749 zł.

    https://im9.cz/iR/importprodukt-orig/dfa/dfa8d5c5c43fd65db5ee57dee355e22e--mmf250x250.jpg

    Na razie jesteśmy zadowoleni.
    Jest bardzo cichy, a ubijanie mleka zajmuje zaledwie kilka sekund.
    Parzy gorącą kawę, a nie letnią.
    To był dobry wybór, a cena jest niezwykle niska.

    Kawę kupujemy kilogramową Segafredo ( Netto )
    lub okazjonalnie na Allegro - Lavazza Oro.

    Kupujemy ziarnistą i mielimy na świeżo w żarnowym młynku Krupsa.
    http://i.imged.pl/nowy-mlynek-zarnowy-do-kawy-krups-gvx242-gvx2-4111992830.jpg

  • Żeby nie była aluminiowa ;)
  • Ja uzywałam Bialetti, ale mąż kupił w supermarkecie jakąś stalową no name i też jest ok. Tylko nie powinno się przypalić jej. Ale i tak chciałabym ekspres.
  • my mamy baaaardzo długo Bialetti. Nie była najtańsza, ale to zakup na lata.
  • Taką kawiarkę da się jakoś na płycie ceramicznej (nie indukcyjnej) używać? Bo średnica znacznie mniejsza niż najmniejsze poke i uchwyt z tworzywa :/
  • Masz tu dużą, najtańszą i od sprawdzonego sprzedawcy ;-)
    http://allegro.pl/kawiarka-bialetti-venus-10tz-tommycafe-i6914048852.html

    Podziękowali 1Bambidu
  • @mama_asia, ale w tym mniejszej ilości kawy nie da sie zaparzyć? Czy mogę mniej wsypać a wody nalać normalnie i będzie po prostu wiecej słabszej? Sorry za głupie pytania, ale my pijemy słabą kawę i w sumie nie za dużo a chciałabym skończyć z rozpuszczalną. Fusów nie cierpię.
  • @Bambidu można.

    My mamy zwykłe, tzn nie firmowe.
    Są ok.
    Tez bym sie wystrzegała aluminium.
  • @Bambidu - pewnie, że się da. Jak robię dla siebie wlewam mniej wody i wsypuję mniej kawy.
    Podziękowali 1Bambidu
  • I niestety żadna kawa mi nie smakuje, tylko Astra......
  • @mama_asia, naprawę się da? To świetnie, bo tam w opisie piszą, że musi być tyle ile przewiduje producent czy jakoś tak. To super jeśli nie musi :)
  • Kurde, ja robię tak już bardzo długo, nigdzie nie przeczytałam, że tak nie można....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.