Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na maile od Allegro

W skrzynce znalazłam dzisiaj maila....
Od: PayU
Temat: [Place z Allegro za uslugi] Zakonczenie transakcji w otoMoto



"Mail informował o naliczonej opłacie za wystawienie oferty w serwisie OtoMoto.pl, także należącego do Grupy Allegro. Wiadomość zawierała identyfikator w systemie PayU, kwotę, tytuł płatności oraz informację, że wspomniana kwota została doliczona do rachunku konta w Allegro.
Kolejnym punktem korespondencji była wiadomość o obciążeniu bieżącego salda rachunku przypisanego do konta w serwisie aukcyjnym oraz informacja na temat możliwości ewentualnych działań w przypadku braku zgody na takie działanie. Użytkownik mógł kliknąć w jeden z dwóch odnośników. Pierwszy w przypadku braku zgody oraz drugi w przypadku wykazania chęci kontaktu z obsługą serwisu Allegro.
Adresy URL przenoszą do fałszywej witryny logowania. W tym wypadku chodzi więc o wyłudzenie danych do konta w Allegro."


powyższy tekst znalazłam w necie szukając informacji odnośnie maila, który dostałam...tekst z 2013, temat jak widać wciąż aktualny...

Komentarz

  • Bo się nie klika w odnośniki ani nie otwiera załączników, tylko w razie wątpliwości dzwoni na support serwisu z którego rzekomo to pochodzi. Fałszywe maile przychodzą też od Poczty Polskiej i większości banków. Ale też pojawiają się takie podszywające pod różne darmowe serwisy niby wprowadzające płatne usługi. Nie ma tygodnia żebym czegoś takiego nie dostał.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.