Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przemiękająca pielucha u chłopaka - wszelkie patenty mile widziane

Syn mój ma jakieś nieograniczone możliwości.
Zmieniam mu pieluchę średnio 4 razy w nocy. Nieważne czy pampers czy jakaś inna (Rossmann), finalny sik wycieka (to ten tuż po przebudzeniu).
Problem mam z:
- przesikaną pidżamą
- przesikaną pościelą
- przesikanym materacem
i tak kilka razy w nocy.
Ktoś zna i korzystał z czegoś takiego: http://allegro.pl/podklad-materac-ochraniacz-lozko-80x180-80-180-95-i5026998106.html

A może są jakieś specjalne pieluchy dla dzieci mega sikających nocą? Nie radzę sobie.
«1

Komentarz

  • Mamy prześcieradło na gumce z jednej strony frotte z drugiej guma, z allegro, tylko ono schnie długo.
  • Mój M.kupil ostatnio jakies podkłady na lozko, nazywają sie medyczne.
  • Przescieradło dwustrone - z jednej strony bawełna, z drugiej warstwa nieprzemakalna. Fajne są z też z Tencelem, tylko drogie.
  • Podklady medyczne uzywamy, ale H. tak duzo sika w sensie, ze pielucha pelna i ciezka, czy tak sprytnie sika, ze bokiem leci?
  • Trzeba zwracac uwage w jakim położeniu jest siusiak w czasie zawijania w pieluszkę :P
  • My kładliśmy na łóżku w miejscu gdzie T. miał pupę podkład z ikei --> http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40143304/ na to prześcieradło i łóżko było suche. Do wymiany tylko ciuchy, prześcieradło i podkład ;) Przestał przesikiwać pieluchy jak w nocy zamiast butelki zaczęliśmy dawać picie w kubeczku. Okazało się, że chyba pił tylko dla przyjemności ssania, a nie picia. Kubek miał w poważaniu i na szczęście przestał się w ogóle domagać picia w nocy :)
  • H. i dużo sika i przecieka bokiem.
    Kontrolujemy ustawienie siusiaka, ale to się lubi zmieniać.
    W nocy (od wieczora do 6 rano) wypija 3x250ml.
    Zaczęłam się zastanawiać czy on nie za mało zjada na noc i może jest głodny?
  • edytowano kwiecień 2015
    @Haku a ile ma kawaler? Jakies kosmiczne ilosci je w nocy moim zdaniem....moze dlatego przelewa pieluchy. Moj mlodszy (20 miesiecy) w nocy nic nie pije nie je i pielucha starcza choc pelniutka jest rano ;)
  • 21 miesięcy prawie.
  • On pije wodę (ciepłą), czasem na zasypianie mleko ryżowe
  • Kurcze - włąśnie przeliczyłam - prawie 23 miesiące.
    (rok ma 24 miesięce ty durna, a nie 22!)
  • Ja tez przeliczylam i moj ma jednak 21 miesiecy....trudne rachunki ;) Ja daje na noc pieluche rozmiar 5 i zero picia. Moze dasz rade jakos ograniczyc picie w nocy? Ja bym tym tropem szla chyba
  • Pampers i do tego cerata w majtkach. I cerata pod prześcieradło. Swoją drogą mam tak z M , który przesikuje pampersy, zawsze jakoś górą , bokiem itd. zdolny jest.
  • Tez mi sie zdaje, ze za duzo pije. A najlepiej, jakby w ogole nie pil, bo raz, ze pielucha, dwa, ze zeby, trzy, ze pewnie niespokojnie przez to spi, bo wie, ze dostanie.
  • Myślę, że wszystko na raz.
    Ech, czyli muszę mu odstawić to picie.
    Będzie bolało. (mnie i sąsiadów)
  • Sprobuj nie dawac mu tyle picia noca, a zwlaszcza nad ranem zmniejsz porcje.
  • Haku, dzieki za ten watek. Moj starszak ma 4,5 i wciaz w nocy spi w pieluszce, nawet watek o tym zakladalam. Problemem jest nie tylko sama koniecznosc pieluchy, ale regularne zasikiwanie lozka, nawet kilka razy w nocy. Pielucha czasem ledwo zmoczona, a pizama i lozko mokre. Bokiem wycieka chyba. Siusiak zawsze w dol, zgodnie z instrukcja. Ja mysle, ze to dlatego, ze takie duze dziecko to ma duzsze nogi niz taki niemowlak i jak je rozrzuci na boki, to wtedy latwo wycieka. A male dzieci lubia spac w pozycji embrionalnej - nozki razem i cale cialko skulone na boku. Ale nie mam pomyslu, co z tym fantem zrobic, a mam naprawde juz po kokarde przebierania po nocy i zmieniania poscieli. I smrodu sikuszek w sypialni...
  • A tak pomyslalam, jaki rozmiar pampersow uzywasz? My z F. w wieku 9mies wskoczylismy w 5, choc przedzial wagowy wiekszy, bo 4 nam wlasnie przesikiwal zawsze. dady uzywamy, do teraz na 5 i jest ok, choc jak mu sie podwinie conieco...wrr...
  • Raz Kajtek nie jest najgorszy! ;) Zasikuje sie tylko wtedy, gdy zdejmuje pampersa, wyciaga nogawką i zakłada na głowę lub kark. Większość nocy przesypia na sucho. :)
  • UWIELBIAM JAK PISZESZ O KAJTKU! :D
  • Może bezsensowny będzie mój komentarz, ale zaryzykuję:
    Otóż miałam podobny problem z synem. Okazało sie że siusiorek nie był dobrze "ułożony". Gdy to zrozumiałam, starałam się zakładać pieluchę pamiętajac o tym by siusiorek siedział za "ogrodzeniem".
    Od tej pory spokój.
  • @Isako, a nie wywleka go? Moj przez 2 warstwy potrafi lape przelozyc i pogmerac ze i tak nie jest w bezpiecznej pozycji..
  • co to znaczy "za ogrodzeniem"?

    Używamy 4+, Him waży 10kg, a z 5 wycieka za dużą dziurą na nogi (tymi luzami)
  • A moze pieluchy typu majtasy lepiej trzymaja?
  • Ok, wyrwalam sie z tymi wiekszymi pieluchami, F. wazy juz 13kg... ;)

    A te gumki na okolo nogi z falbankami ma zawsze ok ulozone, niepodwiniete?
  • http://p1.storage.canalblog.com/11/74/1171456/94606289.jpg

    ogrodzenie = soufflets latéraux

    członek ma nie dodykać souffletów. ;)
  • @Dorotak, grubas jeden ;).
    P. waży 13,5, a między nim jest kilka miesięcy różnicy. Ile ma F. przypomnij?

    Moi obu się to zdarzało, na szczęście na tyle rzadko, że nie robię z tego problemu. Czasem przeciekłona prześcieradło, czasem na kołdrę, najczęściej tylko pidżamka i to dół, czyli spodenki są trochę mokre.

    Częściej się zdarzało jak młodsi byli. Teraz tylko P. i to sporadycznie.

  • U nas też kołdra jest fajna, jak rano wypiorę to wieczorem, przy dobrych wiatrach, sucha. W sumie zwykła antyalergiczna, bez poszewek używam.
  • O jena, dwulatek przesypiajacy cala noc - brzmi jak marzenie;)
    Moja prawie 4 latka sie jeszcze budzi....

    @MonikaN, F.ma niecale 14 miesiecy, ale on wysoki jest, bardzo, nowi ciuchy juz na 98 wlasciwie, bo jakis specjalnie serdelkowaty to nie jest;)
  • Jak On pije 750 ml w nocy to żadna pielucha tego nie przyjmie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.