Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Józefowskie wady i zalety

edytowano kwiecień 2015 w Pomagajmy sobie
Rozważamy, jako jedną z możliwości, nad przeprowadzką pod Warszawę, z dołączeniem do józefowsko/międzyleskiego Sternika (mamy obsadę zarówno dla szkoły dla chłopców, przedszkola, jak i szkoły dla dziewczynek.
Czy warto myśleć o mieszkaniu/domu w Józefowie, czy też lepiej myśleć o innych miejscowościach?
Jakie są wady i zalety mieszkania w Józefowie?

Na razie to są rozważania hipotetyczne, uprzedzając ewentualne pytania. :D

Edit: Zmieniłem tytuł. A kysz, słowa kluczowe. ;-)
«1

Komentarz

  • Nie pomogę, ale podbiję :)
    Gościnnie spaliśmy w Józefowie u jednej ze "Sternikowych" rodzin - piękne miejsca, do szkoły na rowerach, a Świder to już w ogóle klimat super.
    Jako świeżo "wizytująca" okolicę - @Małgorzata może Ci wrażenia opisać. :)
    k.
  • Jest pięknie :)
  • Tylko patrz dokąd woda podplywa przy powodzi.
  • Zapraszamy do nas, ładniejsza okolica i dużo taniej :)
  • @Maciek, właśnie mi Julka opowiadała o jakiejś działce na sprzedaz w sąsiedztwie tej łąki na której byliście.

    OT dziecko pod wrażeniem smażenia jajek na ognisku.
  • Daliśmy czadu ;)
  • @Savia
    Możesz rozwinąć temat powodzi? :O
  • @Berenika
    Nie, jesteśmy oryginalni :)
  • @Malgorzata
    Zwiedzasz czy rozważasz zmiany? :)
  • @Maciek
    Owszem, ale dojazd do Sternika chwilę od Was zajmuje...
  • @Socrat znajomi, mieszkający na peryferiach Józefowa mieli problem pare lat temu jak woda w Wiśle ostro sie podniosła. Warto zbadac teren pod tym względem zanim cos się kupi.
  • To więcej niż szkoła Bractwa w Anglii.
  • Milionerzy znad Wisły ...
  • @asiao
    ROTFL

    Po pierwsze: znad Warty.
    Po drugie: skoro wygrałem w Lotto, to chyba mogę zrobić z wygraną to, co chcę, prawda? ;-)
  • Dziwne, że autorytatywnie o Sterniku wypowidają się najczęściej ci, którzy w nim nie są.
  • Miła straż miejska jest w Józefiwie- skorzy do negocjacji wysokości mandatów- znam z autopsji. I parafia fajna.
  • Moi drodzy...

    Mam swoje zdanie o Sterniku, wyrobione najpierw ze słyszenia, a później z własnego doświadczenia. Jeśli chcecie o tym podyskutować - ok, zapraszam do innego wątku lub na priv. W poście otwierającym ten wątek wspomniałem o szkołach czy przedszkolu, by naświetlić kontekst. Proszę, nie reagujcie na TO AKURAT słowo kluczowe. ;-)

    Liczy się dla mnie opinia osób, które mieszkają po wschodniej stronie Wisły, w okolicach Józefowa. Pytam o mieszkanie, dom; nie o szkołę. O szkole możemy porozmawiać w kontekście dojazdów/dojścia spacerem do niej... ;-)

  • Nie wnikam kazdy swoj milion wydaje na co chce B-)
  • Cieszę się, że nie zaczynasz dyskusji na ten temat. ;-)
  • @AB

    Znałem, ale zacne. :)
  • Oj tam...Podobno pierwszy milon trzeba ukraść.
  • Skoro mamy trzymać się tematu, to rozważ zamieszkanie w Starej Miłośnie. Do Żagli dojazd błyskawiczny, do Strumieni nieco dłuższy. Ale mieszkasz w Warszawie, masz masę miejskich autobusów i inne frukta.

    Z drugiej strony - nadświderskie dzielnice Otwocka, okolice stacji kolejowej Świder. Bardzo fajna lokalizacja, blisko Strumieni, a bez józefowskiego zadęcia i przerośniętych cen.
  • A przy okazji - nie potrzeba w okolicach Józefowa lekarza pediatry? :)
  • @Maciek: ok, Stara Miłosna fajnie wygląda, ale to dodatkowe koszty (jak szacuję +20/30% w stosunku do Józefowa).

    Świder, blisko Strumieni... ciekawe :)
  • Józefow jest bardzo fajny - rzeczywiście trzeba popatrzeć czy posesja nie jest na terenie zalewowym. No i warto o pracę postarać się w okolicy, a przynajmniej na prawym brzegu Wisły, a nie na lewym - bo dojazdy pzrez stolicę i mosty są koszmarem.
  • Strumienie są tuż na granicy miasta, więc sąsiednie rejony Otwocka rzeczywiście są blisko. Co do kosztów, to i tak będziesz musiał dowozić dzieci do drugiej szkoły.
  • Ano... Natomiast jadąc do pracy mogę to załatwiać "po drodze" - skupiając się na dowożeniu tylko do jednej placówki/mogę skorzystać z autobusów. To też jest temat do rozpracowania...
  • Z tym Otwockiem to ostrożnie: 'Potrzebny jest ktoś, kto napisalby tak zwany reportaż interwencyjny. Mieszkańcy Otwocka-Swierku bezradni wobec smrodu ze smieciarni. Czuć go teraz . Jesteśmy splawiani od lat.Nikt nie pomaga w tej sprawie. Ktoś coś? Może potęgą mediów zadziala? Nie możemy się poddać. To nasze domy.Nasze inwestycje. Nie zgadzamy się na zatruwanie."
  • Szkoły w różnych miastach często różnią się między sobą, dlatego warto pytać o konkretną placówkę, a nie Sternika jako takiego. Ja na przykład o Sterniku krakowskim słyszałem bardzo dobre opinie. Podobno jest dużo fajniejszy, niż józefowski.

    Co do opłat, to można liczyć na zniżki przy większej liczbie dzieci w projekcie oraz przy niskich dochodach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.