Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

gdzie na urlop nad polskim morzem - poczekalnia

Jako, ze jestem z nad morza i wakacje spędzam i weekendy równie nad morzem to....

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    "Jako, ze jestem z nad morza i wakacje spędzam i weekendy równie nad morzem to..."
    To trochę nie wiem o co pytasz?
    edit: nie zauważyłem wątku ogólnego ;-)

    Osobiście lubię Puck i wycieczki rowerowe w stronę grot mechowskich, jeziora Dobrego i Żarnowca oraz spacery plażą w stronę Rzucewa.
    Jak mam przynajmniej tydzień, to i koleją na Hel wyskoczymy ;-)
    Ktoś wspominał o ciepłej wodzie. Pucyfik* jest dość płytki, więc cieplejszej wody na polskim wybrzeżu nie uświadczysz.
    *Tak niektórzy autochtoni nazywają Zatokę Pucką.
  • można do hotelu z basenem :)
  • mi niestety wcina posty, zostaje początek a reszta znika a się rozpisałam :( A więc chciałam napisać, że mimo, że nad tym morzem mieszkam to i wakacje spędzam, a że mąż ze Stegny pochodzi to już prawie wyboru nie mamy. jeśli chodzi o Stegnę, Jantar, Sztutowo, Junoszyno to głownym problemem jest to, że jest tam dość daleko do morza. około 2 km trzeba iść lub można przejechać się meleksem ale to już dodtakowe koszty. w stegnie i Janatrze jest tłum ludzi a popołudniu i wieczorem życie kwitnie - szczególnie w Stegnie pod Biedronką :) Junoszyno i Sztutowo spokojniejsze. dużo kwater prywatnych w dobrych cenach i dobrym stardzie - na pewno się znadzie taka co z psem można ale trzeba pamiętać, że z psem na plaże nie można. Lubię jeszcze półwysep ale tam zawsze pod namiot, warunki na kempingach dość fajne, często tłum ludzi i na pewno kempingi się dzielą na młodzieżowe i takie spokojniejsze. do plaży blizutko i to do tej na otwarte morze gdzie zimniej jeśli chodzi o wodę jak i to tej zatokowej gdzie ciepła woda ale płytko niemiłośiernie przez 1 km :) jak by ktoś się do Stegny, Sztutowa, Junoszyna wybierał to służę pomocą bo znamy tam dużo ludzi wynajmujących kwatery więc mogę polecić coś fajnego - aczkolwiek wady tych miejscowości wymieniłam :) ufffffffff
  • Z Pucka na Hel ponoć można przejść po dnie zatoki. Przepłynąć trzeba tylko kawałek przekopanego do portu toru wodnego. Tak przynajmniej twierdzi mój Tata, a On się zna, o! ;-)
  • można spokojnie, dużo moich kolegów w latach nastalotnich robiło sobie takie przeprawy - w prawdzie nie do końca to popieram bo mimo, że zatoka to to jednak morze jest i czasem jest zdradliwe no ale można (a dodatkowo jak się ma lat naście to jeszcze się ma tą opcje nieśmiertelność włączoną) :)
  • http://rodzinanadzatoka.pl/cms/
    Mosty - blisko (1km) do Mechelinek i 3km do Rewy. Miejsce ładne i bardzo spokojne. Gdynia w pobliżu.
  • @mamababcia - a byłaś tam? oferta wydaje się bardzo ciekawa, szukamy właśnie miejsca na odpoczynek z dzieciakami. Czy to takie bardziej odludne miejsce?
  • Byłam, mieszkałam. To jest moja rodzina.
  • @andora, gdybym ja napisala to co zaraz zacytuje bylaby jatka,ze dyskryminuje biedne pieski i psiarzy ktorzy tez musza wypoczywac i moga gdzie chca... wiec tylko zacytuje "z psem na plaze nie wolno" dziekuje za uwage koniec cytatu.
  • A Mechelinki sa sliczne,plaza urzekajaca :x
  • @anna-z zadała konkretne pytanie w wątku ogólnym, gdzie na urlop nad polskie morze z dzieckiem, mężem i psem. Ponieważ wiem, że na trójmiejskie plaże w sezonie (01.04 - 30.09) na pewno nie wolno wchodzi z psem a zarówno straży miejskiej jak i policji dużo w sezone, a mandat duży (500 zł) to napisałam. Już dopytałam męża, w Stegnie też nie wolno na plażę z psem. Jeżeli na wakacje jedzie piesek, a chcemy go mieć cały czas przy sobie to warto wiedzieć gdzie będzie mile widziany. Paradoksalnie w trójmieście obecnie prawie do każdej restauracji można wejść z psem. Nie dyskutuje czy przepis nie plażowania z psem jest słuszny.
  • Faktycznie warto wiedzieć, gdzie wpuszczają na plażę z psem (wszystko jedno brak zakazu czy brak egzekwowania), żeby mieć świadomy wybór ;)
  • Mi się wydaje ze powinny byc i takie i takie plaze. Pas nadmorski dlugi, conza problem wydzielić do tych z pieskami i dla tych co nie lubią z pieskami plażować. Plaze naturystów w końcu tez sa wydzielone.
  • @Elunia- tłumów nie było na Wyspie Sobieszewskiej , gdy byliśmy dwa lata temu
    tzn. - na jednej w weekendy- sporo osób było, ale były takie miejsca gdzie kilka osób
  • W Świbnie plaże piękne, szerokie i spokojnie jest
    Na weekendy ciut wiecej ludzi zjeżdża ale nawet i wtedy luz i spokój
    Mam nadzieje ze uda sie w tym roku znów wyskoczyć
    Fajne kempingi - małe domki bez łazienek . Kuchnia w pełni wyposażona i tylko 30 zł od osoby (pole namiotowe 10 zł /osobę )
    Cały ośrodek to cos jak cofnięcie sie do czasów komuny
    Ale po wczasach AI fajnie zajechać w takie miejsce
    Do plazy spacerkiem przez las jakies 10 min
  • @Elunia
    Wyspa Sobieszewska to dobry trop
  • ja lubię Hel i Świnoujście
  • A ja uwielbiam Międzyzdroje,na początku czerwca też jedziemy po raz kolejny. Miło wspominam Mikoszewo,cisza, spokój ,dla maluchów raj.Do plaży kawałek przez las.Ale to było ....dzieścia lat temu.
  • Mikoszewo to w zasadzie ta sama okoloca co Sztutowo, jantar, Stegna. Jak by ktos sie wybieral w te okolice to mogę polecić 2 miejcs gdzie bardzo dużo ludzi sie zmieści.
  • To może ja poproszę o te namiary do Mikoszewa
  • Ja tez chętnie @andora
  • Mam namiary na Sztutowo i stegne. Jutro będzie u mnie tesciowa to zapytam sie dokladnie o ceny. I wszystko dokladnie opisze. Uprzedzam jednak ze to są miejcowki gdzie do morza jest z 2km przez las
  • Super, można dojechać na rowerze?
  • Można rowerem, jest sciezka rowerowa, można tez iść lub lasem jechac. Jest jeszcze normalny chodnik i asfaltowka i meleksy jeżdżą. Każdy może jak chce
  • Och...
    Jeszcze na plaży luz....i cenowo przystępnie:))) Już mi się chce wakacji!!!!
  • No na plaży to tam nadmiernego luzu nie ma. Chyba ze soe zboczy z głównej trasy. Jakoes 200 metrów w prawo lub w lewo
  • No więc zgodnie z obietnicą piszę:
    Stegna: dom podzielony na dwie części - dół - poziom ziemi, oraz góra, wysoki parter i pierwsze piętro. Dół: 200 zł za dobe za 4 osoby, kolejne osoby 35 zł, oczywiście do dogadania, 2 pokoje w każdym 2 miejsca do spania, plus salon z aneksem kuchennym z rozkładaną kanapą - kolejne 2 osoby się wyślą plus duża łazienka. warunki bardzo luksusowe.
    II częśc, parter i pierwsze piętro do wynajęcia razem - 240 zł doba, dla 6 osób, dodatkowe osoby płatne 35 zł osoba, ale tutaj można spokojnie negocjować przy dłuższym pobycie szczególnie. w tej części do spania są, 3 pokoje na 3 piętrze w każdym 2 miejsca ale pokoje na tyle duże, że do każdego da się spokojnie wstawić łózeczko turystyczne, na piętrze też jest łazienka i wc, na parterze duży salon z 3 osobową kanapą (super się na niej śpi) więc spokojnie kolejne 3 osoby się wyśpią (a dzieci to tam spokojnie 4 wejdzie - kanapa ma 220 szerokości), na parterze duża kuchnia - standard dobry plus, wady - teściowa również korzysta z kuchni ale bardzo dyskretnie i śpi na parterze w takim pokoju koło drzwi więc nie przeszkadza.
    Sama stegna dość tłoczna i gwarna, jest w niej też biedronka co ważne w przypadku żywienie dużej rodziny bo w kurortach w sklepach ceny są powalające. Dom znajduje się już na skraju wsi, pod samym lasem (5 metrów:), więc jest spokój i znajduje się od tej dobrej strony bo od strony morza. do morza idzie się około 2 km. Można lasem, można chodnikiem, można na rowarze, można autem (ale i tak nie ma gdzie zaparkować :P), podwórko przed domem wykostkowane, miejsce do grila, altanka i mały kawałek trawnika). wszystko zamykane
  • Sztutowo - duży dom bliźniak - 300 zł za dobę za 6 osób plus 35 za każdą dodatkową osobę. Niski parter łazienka i jeden pokój - 2 miejsca do spania, wysoki parter, kuchnia, jadalnia, bardzo duży salon z wyjściem na taras, wc, w salonie mogą spać 2 osoby, pierwsze piętro 3 pokojie i lazienka, w każdym pokoju 2 miejsca do spania. pokoje dość duże. warunki dobre. Dom rownież znajduje się pod samym lasem na skraju wsi z dobrej strony czyli od strony morza. do morza również około 2 kilometrów i też można rowerem, autem albo pieszo. Sztutowo zdecydowanie spokojniejsze niż stegna. podwórko domu z trawnikiem, nie wielkie. do tego zadaszone ławki. na terenie ogrodu znajduje się dodatkowy domek, z 4 miejscami do spania, (powierchnia na zasadzie open space wieć dla 2 małżeństw np. nie jest intymie) plus mała kuchnia i łazienka. Koszt wynajęcia 180 zł doba (dla 4 osób). W przypadku wynajęcia obu domków równolegle można się trochę potargować. warunki dość dobre
  • opisałam najszerzej jak umiałam, ale nie wiem co jeszcze ewentualnie może być dla was ważne więc jak byście byli zainteresowani to piszcie. ja osobiście wole jeździć do Stegny bo się wiecej dzieje wieczorami. w obu wśiach są fajne, ogólnodostępne i bezpieczne place zabaw, w steggnie pod przedszkolem a sztutowie pod policją ale tan jest super, cały ogrodzony, bardzo duży, super zadbany i taki i dla maluchów i dla większych. w stegnie jest też park linowy dla strszaków (stegna i sztutowo są w odległości 4-5 km od siebie) pomiędzy nimi jeżdzi kolejka wąsko torowa i autobusy, można też rowerem) kolejką można też się wybrać np. do mikoszewa i obejrzeć ujście wisły do morza, w sztutowie jest muzeum. plaże są zatoczone, szczególnie w stegnie ale jak się odejdzie w lewo albo w prawo z 400 metrów to jest ok :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.