Wspomagamy młodzież - maturzyści

Jutro matura z polskiego, a potem cały tydzień egzaminów.Teraz pomoże już tylko
+++
«1345

Komentarz

• Proszę o wsparcie modlitewne w intencji mojego K. O koncentrację zwłaszcza...
  • Na tych młodych ludziach Ministerstwo Edukacji Narodowej przeprowadza swój kolejny eksperyment, jakim jest zmiana formuły matury ustnej i zmiana oceniania pisemnej.

Cały dzień o nich myślałam częściowo z powodu mojego ewentualnego przyszłego zawodu, częściowo dlatego, że 5 lat temu znajdowałam się tak jak teraz na rozdrożu, sama pisząc maturę.
  • A aj proszę za moją zestresowaną maturzystkę o spokojną noc i jutro o skupienie.
  • Ja tez dołącze +++ i proszę za naszym pierworodnym, boi się zwłaszcza j. pol., matury ustnej, to typ matematyczny, ścisły umysł, a tu nowa matura, szczególnie utrudniony ustny polski. Właściwie ten rocznik od początku edukacji realizuje nową podst programową, wiec jeszcze raz +++

• @Elunia , nie śpi jeszcze? Ta maturzystka?
  • @Milamama, u nas dokładnie ta sama sytuacja. Przy czym syn "wskoczył" w tę nową podstawę programową dopiero w drugiej klasie LO, bo miał roczną przerwę z powodu wyjazdu na wymianę. No i musiał się dopasować, ale czy to się udało, zobaczymy...
  • Łazi a to się napić a to toalety, echhh.Polskiego to ona się teoretycznie powinna bać najmniej.Dużo czyta i ma łatwość pisania ale stres ją zżera.
  • O, to się nie wyspi biedactwo:( może herbatka z melisy? Nasz syn z tych późno chodzących spać, ale posłusznie zasnął z godz temu. A stres najgorszy, człek niby wiedzę ma, ale e stresie ciężko wykorzystać...
  • No co zrobić... Mój dzisiaj w mieście świętował 3 Maja w celu resetowania mózgu - oficjalne obchody, pochód itd., poszedł na Mszę Trydencką po raz pierwszy w życiu i przeżył to pozytywnie. Chyba się zmęczył, bo z pokoju nie wyłazi i mam nadzieję, że śpi. To czekanie jest najgorsze, jak zresztą we wszystkim w życiu. Jak już zacznie się dziać, to będzie dobrze :)>-
  • edytowano maj 2015
    Nie chce nic uspokajającego, mam melisę i walerianę ale ona mówi, że musi mieć trzeźwy umysł.Jutro ją wiozę to idę sama spać chociaż też jakoś mi nieswojo.
  • Mieliśmy dziś intensywny dzień, cały czas goście na grilu, trochę z premedytacją, aby młody nie myślał ciągle o jutrzejszym dniu. No i był przez chwilę syn naszych przyjaciół, kumpel młodego x gimnazjum i brat ze wspólnoty w jednym. To typ totalnie wyluzowany, niewiele się uczył, tez typ bystrzaka wygadanego, i ten pewnie nieźle zda, a jeśliby nie, to za bardzo się nie zmartwi. Przeżywają za to jego rodzice, choć tez z dystansem, jak to w rodzinie wielodzietnej, nie możesz poświęcić 100% troski i uwagi jednemu dziecku. Przy okazji wspominalismy własne matury, Eh kiedy to było?:)
  • Tez bym poszła spać, to dla odmiany dwulatek już się wyspal :) i oczywiście mama jest najlepszym towarzyszem tej miłej nocy:)
    Kladzcie się dziewczyny, ja tu jeszcze omodle naszą młodzież, skoro i tak ze spania na razie nici:)
  • Ja w weekend majowy przed maturą uczyłam się w czasie opalania (piękna pogoda) i nie wychodziłam z domu. Wszystko było przygotowane na tip top, ale chyba nikt nie uwierzy, co mogło mi się przydarzyć w dzień najważniejszych matur (kończę polonistykę, a mój rocznik jeszcze zdawał maturę podstawową i rozszerzoną jednego dnia). Mianowicie nie było wody z powodu awarii w całym sąsiedztwie.. I nie mogłam się wykąpać (włosy niemyte do kilku dni). Do dziś nie wiem, jak przełamałam się, by umyć się u obcej osoby w domu, koleżanki z pracy mojej mamy, która mieszka dość niedaleko i rozumiała zaistniały problem.

Mój tata ostatnio wspominał awanturę, jaką zgotowałam w domu z tego powodu. :-S
  • edytowano maj 2015
    Jutro z niecierpliwością poczytam, jakie Wasi synowie i córki mają wrażenia po pierwszym dniu ;)

Edit: I oby wszystko działało jak należy i nie było korków :)
  • Pewnie dlatego, że prezentowanie wcześniej przygotowanych wypowiedzi w ramach egzaminu dojrzałości to kpina.
  • Losowanie pytań na egzaminach ustnych to przecież standard był dawnymi czasy.
  • Tak, pytania były losowane, ale znaliśmy je przeciez wcześniej, tzn. nie wiem, jak z j. pol, no nie musiałam zdawać, natomiast z geografii ustnej losowalam trzy pytania z pośród 50 znanych i przygotowanych wcześniej. Mieliście inaczej?
    Wyjechali wcześniej, mąż pozbieral młodzież z okolicy i pojechali, czekam na przecieki odnośnie tematu, syn na pewno nie będzie interpretowal wiersza, zostaje rozprawka
    +
  • Ja za moje dwie córki, jedna pisze po staremu druga po nowemu i mój chrześniak
  • za Kubę i Filipa, moich bratanków, proszę.
    ++
  • Ja za syna, pisze po staremu i za przyszłą synową, pisze po nowemu
  • Za mojego Michala, wczoraj uczył sie biologii ;) ciekawe, czy az tak z niej niedouczony, czy tak pewnie czuje sie z polskiego?
  • @rusalka- jak to nie zakwitły???? :-O . Przybywaj w moje okolice to obaczysz.

a my żadnych pytań nie znaliśmy, były owiane tajemnicą- znaliśmy tylko zakres wiedzy, którą trzeba było pojąć- a i to zaskakiwali nas np jakąś pozycją nie z kanonu- to na polskim
  • +++
    U nas też matura- pierwsza.
    Zobaczymy jak pójdzie, bo syn orłem nie jest- zwłaszcza z polskiego...

• Ja zawiozłam maturzystkę i już wróciłam.Na mieście masę galowo ubranej młodzieży douczającej się jeszcze. Podobno jest "Ferdydurke", moja podejrzewała bo ta lektura jest pierwszy rok w kanonie.
    Za wszystkich +++
  • Z tym powrotem do dawnych zasad na egzaminie z języka polskiego, to jednak nie do końca. Ja przynajmniej losowałam trzy pytania - zawsze można było się ratować odpowiedzią na inne, gdy któreś "nie podeszło". Natomiast teraz losuje się jedno zagadnienie do omówienia.
  • Byla Lalka, jedna ucieszona,
    O starej maturze jeszcze nic nie wiem od zdajacej
  • Już wyszła ?!!!!!
  • Tak, ona minimalistka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.