Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Policja zabiła człowieka

To mógł być każdy, tak się kończy jak na czele MSW stoi pani katechetka

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    też dopiero się dowiedziałem. W Knurowie chuligani wbiegli na murawę, 27 latek dostał kulę gumową w szyję i wykrwawił się. To było w sobotę. Sekcja oczywiście w poniedziałek. Pragnę zwrócić uwagę że kule gumowe ostatnio często latają (np. 11 listopada) więc robi się groźnie.

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019409,title,Kolejna-niespokojna-noc-w-Knurowie-Kibice-znow-atakowali-policje,wid,17510055,wiadomosc.html?
  • edytowano maj 2015
    tak piszę właśnie, śmierć w sobotę sekcja w poniedziałek

    Film opublikowany 03.05.2015.
    Opis pod filmem zamieszczonym na YT:

    "Na filmiku doskonale widać jak kilkukrotnie zostaje złamana ustawa o stosowaniu środków przymusu bezpośredniego:
    - strzały oddane bezpośrednio do tłumu, bez strzałów ostrzegawczych.
    - strzały oddane na wysokość głowy
    - użyty został środek przymusu bezpośredniego o największej dolegliwości bez uprzedniego zastosowania ŚPB o mniejszej dolegliwości

    doskonale widać także, że
    - strzały były kontynuowane (w tym śmiertelny) mimo oddalania się tłumu z miejsca zdarzenia.

    Nie jest tajemnicą, że w oddziałach policji dostęp do ŚPB o największej dolegliwości (broń gładkolufowa, gaz) trafia w ręce osób często bardzo agresywnych o skłonnościach psychopatycznych, którym wielką frajdę sprawia możliwość użycia takich środków."

    Data publikacji: poniedziałek, 4 maj, 2015 - 08

    (FOTO: Print Screen YouTube)

    film jest już niedostępny
  • Bo policja do zadym nie powinna używać kul nawet gumowych tylko przydało by się z 10 koni i 20 psów ( oczywiście w kagańcach) do rozgonienia chuliganów bijących się między sobą, tak jak robi to angielska policja, która ma doświadczenie w tej materii.
  • okej, tylko zauważ że gumowe kule używana są także 11 listopada jak sobie spokojnie maszeruję z rodziną. Teraz nikt nie ma gwarancji że nie będzie następny.
  • ZIWPJB CHWDP
  • edytowano maj 2015
    T&E

    w d... byłeś
    g widziałeś

    MSPANC

    Ja, und?
    _________

    raus
  • Teraz powinni zabronić używania gumowych kul. Ja do tej pory myślałam, że te kulki są niebezpieczne bo mogą wybić oko a nie sądziłam, że można nimi zabić i to przez przypadek.
  • ale z wyłączeniem T&E
    bo on nie dymi
  • To mógł być każdy." Tak? Chodzisz na meczyki podymić?

    Właśnie chodzi o to aby na meczyki takie nawet 4 ligowe nie przychodzili zadymiarze, żeby normalni ludzie z rodzinami, uczniowie z panem od Wfu mogli sobie przyjść i pokibicować.
  • no to już po czymś takim żaden normalny człowiek z dzieckiem ani nauczyciel z uczniami nie przyjdzie
  • Policja jest po to żeby chuliganów temperować.
    Broń gładkolufowa z gumowymi kulami nie służy do zabijania.
    Policjant powinien celować w nogi lub korpus.
    Głupi wybryk skończył się nieszczęściem z powodu braków w wyszkoleniu strzelającego.
  • jasne, celujemy w korpus a ofiara wtedy wstaje i dostaje w szyję
    i tak zapewne było, nie sądzę aby ktoś celowo chciał trafić w szyję
  • Jest zapis wideo - oddany strzał trafił w szyję.
    Policjant źle wymierzył lub nie zapanował nad emocjami/stresem.

    BTW po trafieniu gumą w korpus nie jest łatwo się podnieść. Pocisk - mimo że gumowy ma ogromną energię - to jest broń obezwładniająca.
  • edytowano maj 2015




    w normalnym kraju babsko (szefowa MSW) byłaby już na aucie
    ale u nas nie

  • NA taka zadyme to by pieciu konnych policjanotw wystarczylo. A angielskie psy policyjne nie nosza kagancow - wiec zdarza sie , ze co poniektory rozrabiaka zostanie dziabniety. Gumowe kule to naprawde juz srodek ostateczny, jak wszystko zawodzi. Coz, panstwo nei istnieje, atrapa dziala, jak chce.
  • Miałam zajęcie w poznańskiej katedrze ratownictwa, gdzie bardzo na współpracę z policją narzekali. Cała straż pożarna, nawet najbardziej ochotnicza z największego zadupia jest przeszkolona z pierwszej pomocy i to z egzaminem bez taryfy ulgowej. Policja od lat odmawia takich szkoleń. Smutne, bo to nie musi być interwencja na boisku. Pierwszą osobą na miejscu wypadku może być policjant, który nie umie udroznić dróg oddechowych.
  • @Małgorzata, moja koleżanka, absolutnie nie związana z medycyną, udzielała pomocy na drodze po zderzeniu, a wokół stali ludzie i narzekali, że lepiej nie ruszać, bo zaszkodzi. Z opowieści wynikało, że robił to bardzo dobrze. Następnie spotkało ją dość niesympatyczne przesłuchanie w prokuraturze, z podobnym podtekstem.
    Stwierdziła, że wprawdzie zrobiłby to jeszcze raz, ale potrafi sobie wyobrazić, że ktoś się może zawahać.
    Skoro policja nie wie jak, ma te same lęki.
  • Policjanci powinni byc obowiazkowo przeszkoleni z udzielania pierwszej pomocy - to jest niewyobrazalne, ze nie wiedza, co maja robic i stoja wokol niczym ciolki jakies. Pierwsza pomoc to nie jest 'rocket science' - u nas bebnia o tym, co robic, juz nawet dzieciom w szkole od malego. Uwazam, ze kursy powinny byc przeprowadzane juz na poczatku liceum, aby kazdy wiedzial, jak w razie czego dzialac.
  • edytowano maj 2015
    jeden z nas, patriota
    i nie nazywajcie go bandytą

    image

    image

    image

    jego 6 letni ADOPTOWANY synek
    image



    image

    żaden z "bandytów' nie jest uzbrojony, nie mają nic w rękach
  • Przemek Czaja, Marsze Niepodległości, ciągłe doniesienia typu przetrzymywanie rodzica z małym dzieckiem, ostatnio rowerzystka w Opolu itd., własne doświadczenia wyrobiły daleko idący sceptycyzm wobec policji...

    ...ale akurat w tym przypadku wstrzymałbym się od jednoznacznych ocen.

    Serio.
  • Po co wbiegał na murawę?
    -------
    A za to jest kara śmierci?

    Wg tej logiki można strzelać do przechodzących na czerwonym świetle (którzy zresztą stwarzają znacznie większe zagrożenie niż kibice na boisku).
  • Kary śmierci nikt mu nie wymierzył.

    Jak piszę, wstrzymywałbym się od jednoznacznych ocen. W którąkolwiek stronę.
    " Strzelali do każdego, kto był w pobliżu."

    Kolejny przykład (współczuję...)
    Wolałbym, żeby można było na policji polegać.
  • edytowano maj 2015
    Policjanci powinni być bardziej kompetentni, to nie jest praca dla szczeniaka, któremu z byle powodu puszczają nerwy. PODOBNIE BYŁO Z PRZESŁUCHIWANIEM KOGOŚ W KOMISARIACIE. Chciałabym żyć w wolnym kraju gdzie policja chroni ludzi przed bandytyzmem, mafią, gwałtem i morderstwem a nie jest zbieraniną niedoszkolonych smarkaczy i karierowiczów. Co do kiboli ( nie mówię o prawdziwych kibicach) zdanie mam jakie mam, nie wiem po co wszczynają zadymy, niszczą stadiony na które my musimy płacić podatki i robia ustawki, żeby się naparzać. Dla mnie to głupie. Jak chłoptasiów rozsadza energia to lepiej jakby się do woja zgłosili na ochotnika. Po za tym nie podoba mi się, że policja jest zależna od aktualnych polityków, bo zawsze można ją użyć do stłumienia słusznych protestów.
  • czekam na dymisję katechetki
  • Oficjalna wersja (podawana w mediach) była taka, że to policjanci udzielali pierwszej pomocy.
    Nie dość, że zabito człowieka, to jeszcze cały czas podawano ordynarne kłamstwa - że musiano użyć broni, bo "chuligani" stanowili poważne niebezpieczeństwo, itp.
    A przecież, oni tam nawet kamieni nie mieli, bo to była murawa.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.