Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

4latka paskudnie trzyma długopis, pomocy!

«1

Komentarz

  • Korygować, albo nie dawać długopisu tymczasem.
  • edytowano maj 2015
    Ludzie litości. 4 lata to nie wiek szkolny. To tylko przedszkolaczek.. Zanim się nauczy prawidłowo trzymać długopis to jeszcze trochę czasu upłynie. dziecko ma na to jeszcze ze 3 lata. No może 2 przy wcześniejszym obowiązku szkolnym.
  • Nie da się nie dawać, ona uzależniona od rysowania jak jej mama :(
    http://empis.pl/empis2/nakladki-na-olowek-dlugopis/3745-zestaw-10-nakladek.html
    takie coś ktoś stosował?
    A może taśmą przykleić palce?
  • @prowincjuszka rozumiem, że miałaś taki przypadek i samo przeszło?
  • takie kredki trojkatne jest, podobno pomocne

    @Predikata zaznajomiona w temacie

    moj syn krotko trzymal zle
    korygowalismy: mowa i czynem (pomagalismy prawidlowo chwycic)

    lyzka tylko jeszcze zle zasuwa, ale tak zadko jemy zupy ze zapominam to korygowac
  • To taka tragedia chyba nie jest.
  • Taśmą palców bym nie przyklejała. Nakładkę można wypróbować, albo specjalny ołówek o trójkątnym przekroju z nacięciami (uwaga! są wersje dla prawo- o leworęcznych!). Obawiałabym się, że nieprawidłowy uchwyt się utrwali, a nie sam poprawi z wiekiem. Gdyby ona tego pisaka używała raz w miesiącu, to bym się nie martwiła, ale jeśli rysuje nałogowo, to pilnowałabym właściwego trzymania. Moje dziewczyny (szczególnie I.) miały ze mną prosty układ - mogą rysować tak długo, jak długo prawidłowo trzymają ołówek czy kredkę. Jak trzymają źle i nie chcę poprawić, to koniec rysowania. Wiem, wredna jestem, ale mam najstarszego, który niekorygowany w szkole nauczył się pisać kółka w odwrotną stronę i po etapie nauczania początkowego (w szkole) jest już nie do skorygowania. A te kółka w drugą stronę fatalnie wpływają na czytelność pisma :-(
  • edytowano maj 2015
    Wielorybku, tak, jedna z moich córek do bardzo późna źle trzymała długopisy, kredki i ołówki i to jej nie przeszkadzało nauczyć się czytać pisać jeszcze przed pójściem do szkoły. Przeszło samo.
  • kiedyś robiłam nakładkę z modeliny i utwardzałam, ale to dawno było

    ale . jak się można umówić z dzieckiem, tak jak mówi Katarzyna- to najlepiej
  • My chodzimismy z roznymi problemami na ergoterapie, w tym tez trzymanie olowka. Matoda pani byla taka, ze wymyslala jakies gry, przy ktorej dziecko zawsze musialo cos zapisac, pokolorowac. W taki sposob dziecko w ciagu 15 minut ze 20 razy musialo dobrze olowek chwycic.
  • Jeśli już przez cztery latka trzyma paskudnie, to trudno będzie odzwyczaić. A ile ma lat?
  • A jak wygląda u niej reszta czynności związanej z motoryką małą?
  • 4 lata i 3 mce. Wiem, że może być trudno, ale chcę jakoś spróbować. Wiem, ze od tego się nie umiera, ale czuję że powinnam przynajmniej spóbować coś zrobić. Mam zamiar kupić nakładkę, i zastosowc metodę Katarzyny z umówieniem się. Będe musiała schować wszystko co pisze..
  • @kociaro, mamy u niej problemy z mówieniem, większośc ciekawszych głosek zastępuje przez "H" stąd mamy w rodzinie samych ..ujków:) Po roku w poradni logopedycznej potrafi ładnie wymówić dużo głosek ale sama w domu zasuwa na skróty niestety poprawiamy ciągle.
    Czynności ręki chyba ok, lubi wycinać itd. Nie znam się na tym za bardzo./
  • Na niedbałą wymowę mam sposób taki, że uparcie twierdzę, że nie rozumiem :-D Przynajmniej wtedy, gdy dziecku zależy, musi się postarać i powiedzieć wyraźnie.
  • edytowano maj 2015
    Jak miała 2,5 roku wygrałam ze ssaniem kciuka, choć uprawialiśmy straszny faszyzm:) i nie wyglądało to za wesoło. Może i to da się jakoś zwalczyć, chciałam się zorientować w dostępnych metodach i coś zaplanować.. zwłaszcza jeśli ktoś stosował i osiągnąć cel. Już mi się trochę układa w głowie.
  • edytowano maj 2015
    Mam trójkątne kredki grubaśne ale to nie pomaga. Potrzebuję nakładki za to, wymienię na wazę i białe miski, @AB co ty na to:P
  • Kiedyś długopisy dawało się najwcześniej w 3 klasie. Młodsze dzieci pisały piórem. Stalówka wymusza prawidłowy kąt pisania i odpowiednie trzymanie.
  • edytowano maj 2015
    Kredki trójkątne w przekroju albo taki sposób (widziałam zdjęcie, ale nie mogę znaleźć): do kredki przyczepiasz spinacz do bielizny, najlepiej plastikowy z szerokim dołem. Dziecko dwoma palcami łapie kredkę, a pozostałymi trzyma spinacz.
  • Super:) poproszę 3 kilo...
  • nakładki są bardzo dobre...i lepszy ołówek...długopisów unikać jak najdłużej...u nas drugoklasista nadal ołówkiem pisze
  • A możecie mi wytłumaczyć jakimi to grozi nieszczęściami? Bo jak tak patrzę, to wszyscy jakoś pisać umieją. Z drobnymi wyjątkami.
  • Moj syn ma 3 lata i 9 miesiecy i trzyma tez zle....ale ja myslalam ze ma jeszcze czas i ze nie jest to wielki problem...
  • edytowano maj 2015
    image

    Taką ciekawostkę znalazłam.
    Ale myślę że i tak potrafiłaby to po swojemu chwycić, nie przejmując się zupełnie instrukcją obsługi.

  • ktoś uzdolniony plastycznie potrzebny , żeby zweryfikować czy nie zmyślam

    Nakładka z modeliny - wygniatać modelinę, aż będzie miękka
    nałożyć na ołówek z lekkim luzem
    odcisnąć prawidłowy uchwyt paluchów
    i utwardzić

    tylko , jak zdjąć do utwardzenia ? @Joanna36
  • oczywiście że u 3-4 latka nie trzeba się martwić, ale źle utrwalony nawyk może rzutować kiedyś w przyszłości na nieprawidłowy chwyt, a więc i gorsze jakościowo pisanie

    można się tym nie przejęć lub przejąć
  • Ja? Można nawinąć na ołówek papier najpierw i z papierem zsunąć.
    A coś takiego nie lepiej kupić?
    http://allegro.pl/dlugopis-trojkatny-do-nauki-stabilo-praworecznych-i5158756617.html
  • generalnie wszystkie długopisy , które maja nakładkę albo "wyróżnik" do uchwytu są dobre ale nakładka pomaga też przy ołówkach , kredkach ...
  • @matka6 , ty masz jakieś takie cuda dla Stasia?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.