Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wielorazowa pielucha nocna dla chorującej siedmiolatki...

... poszukiwana. Myślę o zrezygnowaniu z jednorazówek - ze względów zdrowotnych i ideologicznych.
Problem jest oczywiście pod kontrolą medyczną - i to wielowątkową, mimo to odpieluchować póki co się nie udało

Jakiej firmy kupić, żeby nie przeciekało??? Dziecię jest chudziutkie - waży niecałe 17 kg, czyli tyle co przeciętny czterolatek, siusia jednak dużo. W sklepie z wielorazówkami mówili mi, że nic nie utrzyma nawału. A prać codziennie kompletu pościeli to mi się nie chce. Wie ktoś coś???

Komentarz

  • Dla mojego niespelna 4 latka (ok 16 kilo) tylko pampers 5 daje rade....raz probowalam wielorazowej i niestety przeciekla. Tez ciekawa jestem czy daloby sie w wielorazowce jednak
  • ile ma w pasie?
  • Marsjanko: 54 cm.
  • 1. można spróbować opcji: duży otulacz + duży prefold bawełniany lub bardzo chłonna formowanka (nie mam pojęcia ile "na raz" sika 7.latka, ale trzeba przyjąć że po jednym siknięciu trzeba będzie zmienić wkład w otulaczu)

    aczkolwiek trzeba mieć świadomość, że to będzie dawało sporą pieluchę na pupie (w sensie: to nie będzie cieniutka jednorazówka)

    2. ewentualnie można szyć pod wymiar (jest sporo mam szyjących pieluchy hand-made - pod zamówienie)
  • edytowano maj 2015
    Marsjanko - dzięki!!!
    Uzupełniłam wiadomości w kwestii kilku wyrazów i mogę zadać następne pytania :)

    1. A jakie prefoldy są najbardziej chłonne?
    2. Które otulacze najmniej przeciekają?
    3. Gdzie ustrojstwo kupić żeby było jak najlepsze i jak najtańsze? (Czy Ty masz swój sklep, czy tylko mi się pomyliło?)

    Mała jest alergikiem, ze stanem przedastmatycznym, więc musi mieć jakieś nieuczulające materiały.
  • edytowano maj 2015
    wielorazowo.pl

    1. proponuję: Bambino Mio rozmiar 2, ECOpi rozmiar Toddler, GroVia r. Toddler, Kikko Premium (wszystko bawełna - w przypadku GroVia bambus z bawełną)
    2. nie sprzedajemy przeciekających otulaczy :P a tak bez żartów - polecę otulacze PUL rozmiarowe: Bambino Mio rozmiar 12-15kg, Tots Bots rozmiar 3, Imse Vimse rozmiar SL, i ewentualnie Pop'N'Gro rozmiar 2
    3. sporo z tych produktów mamy w promocji - a dodatkowo wszyscy z wielodzietni.org mają u nas rabat 5% (kod WD-15) doliczany do wszystkich inny rabatów i zniżek
  • DZIĘKI!!!
    Jak tylko się wyśpię zaczynam myśleć i wydawać kasę :)
  • Obejrzałam ofertę - najbardziej mi się podoba Bambino mio - otulacz i prefoldy. Może to głupie, ale nie wiem, ile tego kupić na samo pieluchowanie nocne. Niestety nie mogę zaszaleć - muszę nabyć wersję minimum. Pewnie za każdym razem siedmiolatek skasuje otulacz + prefold (jeden?). Czyli na noc 2 otulacze i 2 prefoldy? Jak szybko to wysycha???
    Mamuniu, ale ze mnie laik... Po czwórce dzieci...
  • @mamaa
    generalnie jest tak, że w otulaczu można kilka razy wymienić wkład zanim otulacz trzeba prać

    i na początek proponowałabym (dla wersji minimum) właśnie: 1 otulacz + 2-3 prefoldy
    Bambino Mio to dobra firma (a ich prefoldy to jedne z moich ulubionych - tylko trzeba je przed pierwszym użyciem kilkukrotnie uprać, żeby nabrały chłonności)

    otulacze schną bardzo szybko - 1-2h, prefoldy - podobnie jak ręczniki
  • Kochana!!! Biorę kiece i lecę!
  • poszło...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.