Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Proszę o modlitwę za bliznięta, urodzone w 28 tyg ciąży

1235»

Komentarz

  • Ja urodziłam moich w 33 t.c. Jak byłam w 24 tygodniu to miałam cholestazę ciążową. Pani profesor powiedziała mi po badaniu tak: "Ma pani ciężką cholestazę, płody są skrajnie niedojrzałe. My możemy robić ktg, przepływy, usg, ale i tak może to nic nie dać. Musi się pani liczyć z obumarciem płodów."Każdy tydzień do przodu to dla mnie była radość. Jak dotrwałam do 33 tygodnia i ich urodziłam to czułam duży luz;)Będąc na neonatologii widziałam, że moje dzieci należą do tych "zdrowych". Muszą przybrać, nauczyć się jeść i oddychać, ale pamiętam, że spadki saturacji powtarzające się u jednego z synków też mnie stresowały. A najbardziej mnie stresował powrót do domu, bez tych wszystkich maszyn!;)
    Była tam też Zuzia. Urodziła się w 30 tygodniu z masą 820g z powodu hipotrofii i łożyska niewydolnego. Kilka dni temu ukończyła roczek, a wieku 10 miesięcy ruchowo była sprawniejsza od moich chłopaków, z których ten lżejszy urodził się i tak o 1kg cięższy od Zuzi.
  • U nas po 4 tyg. wcale spokojniej nie było. Tak ok. 10 tyg. to owszem.
  • @szczurzysko
    Twój w 28 tygodniu się urodził?
    My w 19 dobie wyszliśmy do domu..Jeden z chłopaków w międzyczasie załapał jakąś infekcję i dostawał antybiotyk - wtedy było też najwiecej tych spadków saturacji, ale poza tym to dodatkowych przygód u nas nie było - nauka jedzenia i przybieranie. .
  • Tak, w 28tc.
    Wyszedł równo po 12 tygodniach. W planowanym terminie urodzenia.
  • Wiadomosc od Ani:
    "Przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam. Ciagle cos i te jazdy szpital dom i ciagle brak czasu :( u nas chyba coraz lepiej. Pani Doktor wspominala ze moze juz w ten piatek pojdziemy do domu. Wszystko zalezy od wynikow badan, wczoraj bylo duzo. Mamy problem z oczkami bylo widac poczatki retinopatii czyli niedojrzalosci siatkowki typowe dla wczesniakow ale musimy to pilnie kontrolowac w czd czy nie bedzie koniecznosci lasera...Sama w to nie dowierzam i juz panikuje na mysl o wyjsciu ;) Dziekuje za modlitwe. Jas wazy dzis 2380 a Julcia 2050. "
  • edytowano czerwiec 2015
    Dziękuję, od kilku dni chodzi mi po głowie, co u nich słychać.
    Pamiętam codziennie o nich +
  • Dobre wiadomosci, Julcia i Jasieczek juz w domu!
    "my od piatku w domu. Stresu mnostwo, ale i radosci duzo :) Dzieciaczki sa wspaniale, chociaz dostalismy ze szpitala inne zelazo niz mieli wczesniej i chyba cos brzuszki im dokuczaja bo tak sie preza. W piatek jedziemy na pierwsza kontrole do czd na oczka. Nadal prosze o modlitwe. I baaaardzo za nia dziekuje"
  • Mam nadzieję, że milczenie oznacza tylko dobre wieści
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.