Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

od jutra nowe przepisy drogowe

Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Przewożenie dzieci poniżej 150 cm wzrostu na przednim siedzeniu bez fotelika bezpieczeństwa będzie zakazane.
    [...]
    ilekroć w dotychczasowych przepisach mowa jest o foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, należy przez to rozumieć fotelik bezpieczeństwa dla dziecka lub inne urządzenie przytrzymujące dla dzieci.

    tzw. poddupek to też fotelik?

    Jeśli dziecko ma <150 cm wzrostu to może jeździć na poddupku z przodu?
  • Można jeździć i bez fotelików, byle się nie dać złapać.
  • Palusia, z przodu dziecko z zakresu 135-150 tylko w foteliku, z tylu moze bez.

    Z tego co czytałam podstawka to forma fotelika stosowna do wieku.

    Powiem szczerze ze zupełnie nie rozumiem logiki fotelika z przodu.
  • czemu?
    w małym przypinaliśmy tak najszerszy fotelik, teraz szczęśliwie wszystkie dzieci w dużym mamy z tyłu, ale jak mąż jedzie tylko z jednym dzieckiem, to wygodnie jest mieć je obok.
  • edytowano maj 2015
    Doprecyzuje: Nie kumam idei fotelika z przodu dla dziecka 135-150cm. Skoro takowe dziecie moze z tylu jechac bez, pasy juz dobrze trzymają. Dlaczego z przodu nie moze bez?
  • Bo z przodu jest poduszka i może za nisko wybuchnąć twarzy?
  • Ale mniej niż 150 to mają niektórzy dorośli. Też ze względu na poduszkę muszą jeździć w foteliku? A małe dzieci? mają głowę nisko mimo fotelika. Poza tym w ustawie nie ma mowy o poduszce. W samochodach bez niej też obowiązuje taki przepis. A mojego prawie 12-latka nie wcisnę w fotelik. A ponoć podpupnik to nie fotelik... Dziwne są te przepisy.
  • I będą coraz dziwniejsze. Tym czasem im bezpieczniej czujemy się w samochodzie, tym mniej bezpiecznie jeździmy. Taka dziwna zależność w mentalności człowieka.
  • Prawda, ja czasem wsadzam dzieciaki jakkolwiek, jak ze 300 m do szkoły mam ich podrzucić, albo i raz 9 osób jechało - jadę wolniej. Choć na takiej drodze jak ja mam, to można wszystko...
  • Savia ale z zakresu 135-150... a z zakresu 0-135?, tzn. ~0 to ma dziecko jeszcze w brzuchu mamy, ale chodzi mi np.o dziecko 112 cm. Czyli poddupnik mu z przodu wystarczy?

    A myślę sobie, że skoro ustawa dotyczy dzieci, to dorośli nawet jeśli mają <150, mogą bez fotelika jeździć :) Tak czy owak do osiemnastki wydaje się to śmieszne.
  • Podstawka, jak rozumiem, tez jest "fotelikem czy innym urządzeniem"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.