Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

założyłam "biznes" - proszę o radę

Od poniedziałku działa mój sklepik, na dużym Gdańskim osiedlu ( Morena) . Udało mi się znaleźć lokal w dobrym miejscu, koszty miesięczne mam nadzieje do udźwignięcia. Jest to sklep z odzieżą używaną. Sklep został dobrze przyjęty i jestem dobrej myśli na dalsze funkcjonowanie.

Chciałabym aby w moim sklepie była stała zniżka dla wielodzietnych.

I tu moje pytanie... Czy mogę wywiesić kartkę, że tu obowiązuje zniżka na kartę dużej rodziny, czy na to potrzebna jest jakaś zgoda?

Cieszy mnie ten biznes, bo przynajmniej tanio się ubierzemy całą rodziną, a i moja mama na emeryturze ma gdzie sobie dorobić.

Proszę trzymajcie kciuki żeby się udało.

Komentarz

  • @dorotta - myślę, że niezależnie od KDR możesz w Twoim sklepiku udzielać zniżki komu chcesz.
  • Wydaje mi się, że fakt bycia oficjalnym partnerem KDR to tez pewnego rodzaju reklama- a to sie przydaje..oczywiscie o ile uczestnictwo oficjalne nie wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami to chyba warto?
  • przystąp oficjalnie do programu ( tam oferujesz wysokość zniżki, a oni wpisują Cię na listę, dostaniesz też wtedy naklejkę KDR na drzwi sklepiku)
    Jako właściciel sklepu możesz robić dodatkowe promocje np jakiegoś wyznaczonego dnia.
    Spotkałam się w Poznaniu w jednym lumpku ze zwyczajem losowania zniżki w piątek.
    Po wybraniu ciuchów z dużego słoja losowało się karteczkę, a na niej było napisane ile otrzymasz % zniżki...od 5% - do 50% nawet...fajne to było...i to nie był jakiś lumpeks - wielka hurtownia, tylko taki mały osiedlowy
  • "@dorotta - myślę, że niezależnie od KDR możesz w Twoim sklepiku udzielać zniżki komu chcesz."

    Tak, państwo w swojej łaskawości jeszcze tego nie zakazało.
  • Jak to ładnie władza nazwała beneficjent, który za wszystko płaci.
  • powodzenia! :)
  • Ja też mam biznes, prowadzimy bawialnię w Kielcach i też wpadłam na pomysł aby oferować zniżki na KDR. Sprawdziłam info w internecie, na stronie ministerstwa pracy i polityki społecznej albo www.rodzina.gov.pl znalazłam wniosek dla przedsiębiorców, którzy chcą przystąpić do programu. Wniosek pobrałam, wypełniłam, przesłałam gdzie kazali, poczekałam trochę, w międzyczasie wnioski się zmieniły, musiałam przesłać nowy (na marginesie trochę dla mnie dziwaczny) . Po jakimś czasie odezwali się do mnie urzędnicy z urzędu wojewódzkiego z info, że będzie uroczyste podpisanie umów nowych partnerów KDR z Panią Wojewodą w dn. 6.05 . Tutaj zapaliła się u mnie czerwona lampka i zaznaczyłam, że nie chcę aby to było połączone z kampanią wyborczą - no nie było. Także 06.05. było uroczyste podpisanie umów , w sumie całkiem sympatyczne. Po południu wchodzę na stronę ŚUW w Kielcach, a tam ... moje zdjęcie na stronie głównej podpisującej umowę z wojewodą. Tytuł "12 nowych partnerów KDR". No to może tyle lansu :)
    Na tej uroczystości porozmawiałam chwilę z kilkoma innymi, drobnymi przedsiębiorcami i nasza wspólna teza jest taka, że Państwo naszym kosztem robi sobie kampanię. Dlaczego ja się na to godzę i oni? Ja ze względów patriotycznych , bo kocham Polskę i osobistych, bo sama jestem wielodzietna i choć troszkę mogę uhonorować takie rodziny :)
    Z podpisaniem takiej umowy nie wiążą się żadne dodatkowe koszty. Dostajesz naklejki do oznakowania miejsca, podziękowania od Władysława Kosiniaka Kamysza, a Twoje logo i dane są widoczne na stronie ministerstwa.
    Także można powiedzieć, że jest to także reklama firmy.
  • Czy chodzi o wiadomość "Dwunastu nowych partnerów"?
    http://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/9406,Dwunastu-nowych-partnerow.html

    Ależ ta Manatta się uwija! Jest prawie na każdym zdjęciu. Krzepka kobieta, mimo że skronie przyprószyła siwizna. Czy to Ty prowadzisz teatr Quadro?
  • Powodzenia!
  • Super @dorotta ! muszę Cię zlokalizować!
  • Powodzenia :)
  • @Joanna i Bronisław
    Ha ha dobre, ja taka skromna ;) , jestem na pierwszym zdjęciu tylko ( na szczęście) czarna marynarka i różowy top :) Ta z siwizną to Bożentyna.
    Moja firma to Sveko-Dyk, a teatr Quadro prowadzi m.in. Marta z którą nawiązałam kontakt wcześniej i mamy zamiar współpracować, nasza bawialnia i jej Teatr.

    @dorotta życzę powodzenia, bo własny biznes to ciężki kawałek chleba
  • @manatta
    świetnie się prezentujesz!
  • :) super.
    swoją drogą fajnie tak znać wizerunek przypisany do Nicka.Czy forum nie mogłoby mieć "profilu" z ważnymi info?
  • @MagdaCh dziękuję, miło mi, zwykle wyglądam inaczej: dresy , poplamiona koszulka, ale haczykowaty nos ciągle na miejscu ;)
  • @manatta dziękuję za informacje, myślę że warto skorzystać.

    @Pola zapraszam serdecznie. Trafisz na pewno. Pawilony przy ul. Bulońskiej.

    Rozniosłam ok. 10 tyś. ulotek po całej dzielnicy. Zajęło mi to ok. 8 godzin. Zawodowi ulotkarze pewnie mają lepsze tempo ;-) .... Ale zaoszczędziłam ok. 80 zł :-D

    Jeszcze raz dziękuję za życzenia powodzenia.
  • @dorotta, trzymam kciuki! Szkoda, że tak daleko mam do Ciebie.
  • @kiwi priv pisze
  • @manatta , jeszcze mam takie pytanko, czy w tym programie trzeba prowadzić jakąś statystykę, ile osób skorzystało z zakupu z rabatem na kartę dużej rodziny, za jaką kwotę itp.?
  • @dorotta W umowie nie ma tego typu zapisów więc nie jestem do tego zobligowana. W sumie umowa jest b. prosta. Ważny zapis to to, że ulgi (zwane w umowie szczególnymi uprawnieniami) przyznaje się na mój koszt , tzn. koszt przedsiębiorcy zwanego Partnerem.
  • "Ta z siwizną to Bożentyna"

    Bożentyna... Bożentyna... nie znam. Jaki ma nick na orgu?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.