Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

i wszystko jasne

2»

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2015
    Główna kwestia jest taka czy Kościół Soborowy jest heretycki czy nie. Jeśli jest to sakramenty których udziela są nieważne i rozsądne by było odejść od niego. Jeżeli nie to "tradycjonaliści" są heretykami (nawet brzmienie tego zdania jest dziwaczne). http://www.ultramontes.pl/Sprzeciw.htm Szach-mat - oto prawdziwa sytuacja współczesnego Kościoła.

    Obecnie mam bardzo prostą wiarę i dzięki temu unikam rozczarowań, wielkich dołów i górek psychicznych itp. Wierzę w Boga niewyobrażalnie Miłosiernego i Cierpliwego, który nadal uczestniczy w życiu człowieka, wspiera go w sakramentach (mimo że zniekształconych) i w każdym dobru które stara się ten człowiek czynić. Takie autorytety jak JPII czy św. Paweł (w tym jego listy oraz ewangelię św. Łukasza) traktuję jak powinno się traktować autorów treści apokryficznych. Pozostałe Ewangelie uważam za spójne i natchnione przez Boga.

    Jestem także pod wielkim wrażeniem Septuaginty. Uważam że to ona zawiera orginalne Słowo Boże tym bardziej że wszystkie cytaty Pana Jezusa są właśnie z niej (a nie przekładu hebrajsko-aramejskiego). W końcu zrozumiałem też na czym polega Prawo Mojżeszowe: tworzy ono wizję narodu bardzo ubogaconego przez Pana Boga, który te bogactwa rozdaje całej ludzkości. Wszystkie te prawa w sposób dla mnie zdumiewający miały służyć właśnie temu celowi i wielka szkoda że Naród Wybrany źle je zinterpretował i tym samym nie wydał spodziewanych owoców. Teraz czekam na naród który ma wydać te owoce.

    Właśnie na płaszczyźnie miłości (i związanej z nią ufności) można zadawać pytania i uzyskiwać prawdziwą odpowiedź. Bez manipulacji, pozbawioną czczych słów, w/g zasady tak tak, nie nie oraz dostosowaną do poziomu rozumienia rozmówcy. Jednak ta odpowiedź często wymaga cierpliwości u słuchającego, odpowiednich przygotowań, podważenia fałszywych przekonań itp; innymi słowy Prawda wyzwala.


  • edytowano czerwiec 2015
    Dlatego powiadam wam: Królestwo Boże będzie wam zabrane, a dane narodowi, który wyda jego owoce.
    Ew. Mateusza 21:43, Biblia Tysiąclecia

    Niestety człowiek nie posiada możliwości odróżnienia prawdy od fałszu. Ja tylko wierzę że powyższy cytat z Biblii jest prawdziwy. Myślę także że Naród Wybrany zostanie Narodem Wybranym i oprócz niego będzie(jest) naród który wyda owoce Królestwa Bożego.

    Oprócz marginesu, Jezus odwiedzał też "centrum" i był tam raczej niemiło traktowany. Politycy, duchowni i inne autorytety moralne. I tak zostało do dnia dzisiejszego. Trochę liberalny ten ksiądz Halik. Chrześcijanin nie może być przesolony - ten jego tekst trochę pod publiczkę. Ot takie moje pierwsze wrażenie gdyż nie znam jego twórczości i być może niejeden powie nic nie powinienem w związku z tym pisać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.