Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Modlitwa o dary Ducha Świętego dla narodu polskiego

edytowano maj 2015 w Ogólna
Jutro Zesłanie Ducha Świętego i wybory prezydenta RP, zachęcam do modlitwy za naszych rodaków, zwłaszcza tych niezdecydowanych jeszcze o:
1. Dar mądrości
2. Dar rozumu
3. Dar umiejętności
4. Dar rady
5. Dar męstwa
6. Dar pobożności
7. Dar bojaźni Bożej

Komentarz

  • Zupełnie inne mam rozumienie tych darów. Z katechezy wyniesione.
  • edytowano maj 2015
    Poniższa lista została podana za Katechizmem Kościoła Katolickiego:

    Dar Mądrości – by uznać, że Bóg jest miłością
    Dar Rozumu – by rozumieć prawdy wiary
    Dar Rady – by podejmować właściwe decyzje
    Dar Męstwa – by bronić wartości
    Dar Umiejętności – by dostrzegać Boga w świecie
    Dar Pobożności – by doskonalić relacje z Bogiem i ludźmi
    Dar Bojaźni Bożej – by być ufnym

    http://oblubienica.odnowa.org/wp-content/uploads/2010/11/Dary-Ducha-Świętego2.pdf
  • Aż sprawdzę.
  • Mylisz prawdy wiary Z Katechizmu KK z charyzmatycznymi darami Ducha Świętego.
  • Nic nie mylę, wiem, że prawdy wiary to cos innego.

    chodzi mi o rozszerzenie

    Bojaźń Boża np. oznacza obawiać się grzechu jako największego zła.

    Mądrość to odróżnianie dobra od zła, a rozum - prawdy od fałszu.


    Tak mnie uczono.
  • edytowano maj 2015
    Właśnie to są prawdy wiary KK- 7 darów Ducha Świętego. Trudno jest opisać znaczenie każdego jednym zdaniem, dlatego jest to jakiś skrót. I Twoje i moje rozszerzenie jest prawidłowe. Nie ważne. Nie chcesz nie módl się. Wojna polsko-polska ważniejsza.
    ps.
    Mnie uczono, że Bojażń Boża wynika z miłości Stwórcy a nie "lęku przed grzechem jako najwiekszym złem" Grzech to dobrowolne odłączenie od miłości Bożej. Boga należy się bać ale ufać bardziej w miłosierdzie Boże.
  • Proszę o wykasowanie wątku, bo chętnych do modlitwy za dużo nie ma , a nie chce żeby się stał powodem rozkmin teologicznych, mądrzenia czy sporów.
  • Trzeba się modlić. Dobrze, że do tego zachęcasz.
  • aby Polska byla Polska...
  • I za uniemożliwienie fałszerstw, podobno bezdomni postanowili gremialnie iść do urn...Mają wpisany adres zameldowania-adres komisji wyborczej . W śródmieściu Warszawy spis wyborców zwiększył się w ten sposób o 8 %...
  • Pono 47 : 53

  • Ale dla kogo te 47?
  • Ciebie prosimy [-O<
  • Jak to tweety mojej siostry podają bigos przegrywa z budyniem :)
  • Bogu niech będą dzieki!!!

  • No i jednak Duda!
    Ale super!
    :)
  • róznica już 52 do 48 dla Dudy
    Nie mogę w to uwierzyć.
    O 23 juz byłam w domu po pracy w komisji wyborczej.
  • I nie sfałszowali teraz? :D
  • Dzięki pracy i zaangażowaniu ludzi dobrej woli nie sfalszowali.
  • Sfałszowali zapewne ale niewystarczająco:) Za duża przewaga była.
  • Wiem że mocno obstawiono komisje mężami zaufania, tam gdzie ich nie było w I turze.
  • edytowano maj 2015
    Za duża przewaga była.
    --------------
    Zbyt duża przewaga nadużyć obecnej władzy. No tego już nie da sie łatwo znosić!

    Wiem także, że na tzw. narodowców i korwinowców nie ma co liczyć, to jacyś fantaści bujający w obłokach :D. Margines :D
  • To elita Aniela. Elita zawsze jest w mniejszosci. Większosc w tym ja z mężem głosowaliśmy przeciw Komoruskiemu, a nie za DUdą. Na jesieni musi wygrać prawdziwa prawica zjednoczona(Braun, Korwin, ruch narodowy, Kukiz)!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.