Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

smalec z gęsi ..dostałam i co dalej ?

Dostałam niedawno smalec z gęsi i nie wiem za bardzo co z tym robić. Niby ma być dobry na kaszel...moje dzieci dostały na łyżeczce i omało nie zwymiotowały, na chlebie też nie podchodzi. Może ktoś stosuje regularnie na jakies dolegliwości? a może zużyć do smażenia?

Komentarz

  • Jeśli zdarza mi się upiec gęś i wytopić smalec, to zazwyczaj zużywam cały do smażenia.
  • A to nie jest do smarowania? Cos mi gdzies dzwoni, ze na bóle stawów sie stosuje/owało.... I jako maśc rozgrzewająca, ale po dodaniu jeszcze czegos. :-/
  • edytowano maj 2015
    Takie znalazłam:

    Oto kilka przepisów na leki z gęsiego smalcu
    : Na dolegliwości dróg oddechowych
    Łyżeczkę smalcu gęsiego i łyżeczkę miodu rozpuść w połowie szklanki gorącego mleka. Pij 1-3 razy dziennie, zwłaszcza przed snem.Przy takich dolegliwościach można też wcierać czysty smalec (bez dodatków) przed snem w piersi i plecy. Da to efekt rozgrzewający.
    Na regenerację kręgosłupa
    Zmieszaj smalec gęsi z olejkiem rycynowym (na słoiczek smalcu ok. 30 ml olejku). Tą miksturą naciera się kręgosłup 1-3 razy w tygodniu. Nacieranie powinno być w miarę upływu czasu coraz mocniejsze i dłuższe. Po miesiącu powinno trwać nie krócej niż 10-15 min.
    Na regenerację stawów
    Przyrządź miksturę jak wyżej. Co wieczór nacieraj bolące stawy przynajmniej przez 5 min tak. Ulga następuje po miesiącu kuracji, ale terapię dobrze stosować jeszcze przez miesiąc.
  • A przetopić dodać jabłko pokrojone,cebulę sól,pieprz,majeranek.I jako smarowidło do tego ogórek kisz.
  • nie wiem, co zrobić ze smalcu ale z tym specjałem jeden dowcip jest "zszyty", więc nim wątek podbiję:

    Pani w szkole pyta Jasia.
    - Co mamy z gęsi?
    - Smalec.
    - I co jeszcze?
    - No, smalec.
    - A, co masz w poduszce?
    - Dziurę.
    - A, co wylatuje z dziury?
    - Pierze
    - No to co mamy z gęsi?
    - Smalec.
  • w "mojej wersji" Jaś był prostszym chłopcem, z gęsi było "t(ł)uste".
  • No i na włosy jeszcze świetnie działa. :)
  • Ja stosuje na przeziebienie. Smaruje stopy plecy i klatke piersiowa. Nie wiem czy dzialaale faktem jest ze tego sezonu dziecko nie bylo chore. 2 razy bylo lekko przeziebione ale leczone wylacznie smalcem :)
    Oj i "katarkiem" nos odciagany.
    My stosujemy tylko u dzieci. Na sobie nie probowalam.
  • A wysmaruje sobie stopy i zużyję na cerę☺A jak coś zostanie to dzieciom klatkę, żeby ich coś nie wzięło, bo kat Art już mają z tej koszmarnie pogody. Dzięki
  • Mmmm! Smacznego!
    Z chlebem świeżym...
  • Najlepszy do smażenia! Bardzo cenimy u nas w domu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.