Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdańsk 9-14 czerwca

2

Komentarz

  • Wybaczcie, smazylam sie dzis na plazy i mi na mozg padlo:D


    Czy juz wiemy gdzie i kiedy dokladnie?
  • nie no, foch nad fochami! jutro moi rodzice u nas są :(
  • @Dorotak , @Bambidu , @ Agnicha to piszcie gdzie. Sugeruje 13.30. Moze na priva przejdzcoe? @tymka, moze choc chwilke? zgibilam tel:( musze na sztywno ustalic.
  • I dodam, że mam auto, więc się mogę szeroko dostosować:)
  • ok 14 jak sie nie boicie slonca moze byc plaza w Gdy, wczoraj bylo calkiem ok, dalo sie nawet zaparkowac niezle;)

    Albo park Oliwski, tez fajne miejsce, dzieciaki sie moga wybiegac. A cien jest:)

    ja odbieram Z. o 13,30 i wtedy moge jechac na koniec swiata:P
  • edytowano czerwiec 2015
    Ja niestety odpadam. Po 13.30 już do wieczora za taksówkarza robię ;). A i wcześniej nie dam rady bo wczoraj przeholowałam i muszę przystopować.
  • edytowano czerwiec 2015
    @Agnicha nie kuś, wczesnym przedpołudniem to i ja bym teoretycznie mogła, tylko, kurka siwa, raczej leżeć powinnam (i to raczej nie na plaży!!! ;)) )

    Edyta: przed nie po(południem)
  • Stanelo na godz 14, ja wczesniej odpadam... hm...
  • Polecam Dni Pruszcz Gdańskiego pruszcz-gdanski.pl/

    Patriotyzm lokalny :-)
  • @Agnicha, mam nadzieję, że nie.
  • Wiecie co... było super, tylko generalnie bardzo niebezpiecznie...



    ;)
  • No nie, chyba udało mi soę dokumenty w parku zgubić
  • NA PEWNO było beznadziejnie, tylko tak się teraz pocieszacie ;)!
  • Nie było beznadziejnie, było patologicznie ;)
  • Patologicznie beznadziejnie :p nie przewisujesz drugiego terminu widzenia ;)? Może na poprawlę się załapiemy :p
  • Niestety, jutro do wlkp.
  • edytowano czerwiec 2015
    Ejże, @MartynaN, to niezgodne z regulaminem. Wyraźnie stoi napisane 9-14. Jutro jest CZYNASTY! ;)
  • łeee, myslałam że się załapię, ale dzisiaj była arcyważna uroczystość rodzinna.
  • Ech...Ale nawet mnie bardzo spodobało się Trójmiasto, a ja górska jestem, więc jest szansa, że co się odwlecze...
  • Juz nigdy nie powiem, ze park to dobre miejsce na spacery z dziecmi...

    :-S
  • Nie zaważyłam tego wątku wybaczcie. Pozdrawiam serdecznie :) Piękne słoneczko zapowiada się.
  • @Dorotak, ale dlaczego? Za dużo wody?
  • Wody, ludzi, miejsca:D

    ogolnie raj dla dzieci, gorzej z rodzicami:D
  • Jesteśmy w Szymbarku. Ale zdzierstwo za badziewie!
  • @MartynaN piwa z miejscowego browaru spróbujcie - nam smakowało :)
  • edytowano czerwiec 2015
    @MartynaN, zdzierstwo? Kiedyś było półdarmo. :|
    Ale weszliście do domu do góry nogami? Bo, że wygląd kicz to 100% zgody, ale wrażenie wewnątrz dla mnie niezapomniane. W sensie trudności z funkcjonowaniem kiedy gubisz orientację w pionie i poziomie. Szczególnie po przeczytaniu tekstu o tym, że dom obrazuje stan Ojczyzny. Chyba, że i to się zmieniło, bo daaawno byliśmy. Chata Sybiraka, wagony zsyłkowe i barak z łagru też uważam, że warto dzieciom pokazać i samemu pokontemplować. Ale fakt, że nie mam pojęcia jak jest obecnie.
  • kupa kasy za wejście, zwłaszcza dużą rodziną, byliśmy w kwietniu

    z drugiej strony nasi więksi chłopcy dziś rozmawiali najpierw o nocy polarnej a potem na syberię zeszło, tak, chata Sybiraka, wagony zostały w pamięci.
  • Rano opiszę moje wrażenia, padam na twarz
  • edytowano czerwiec 2015
    Wejście na teren kompleksu nietanie, bez zniżek emeryckich.
    Dom na głowie, z zewnątrz ok. W środku - brakowało tylko pana Marka , wyobrażonego na wersalce pod sufitem, któremu kręci się w głowie w pijackim widzie. Do " podłogi" przykręcone ze trzy sztuki mebli, ewidentnie z głębokiego demobilu. Część pokoi pustych, za to z dziurami w karton-gipsie. w pomieszczeniu odgrywającym łazienkę trochę zbitych płytek na ścianie i wystający syfon - to wszystko. Następnie wchodzi się do góry na parter, gdzie jest ekspozycja dramatycznie pacykarskich obrazów, już powieszonych zgodnie z grawitacją, o tematyce pacyfistycznej. Nie powiem, zakręciło mi się w głowie, ale.... To jest atrakcja, która przyciąga olbrzymie rzesze ludzi i uważam, że skoro już przed sezonem wygląda to jak plac zabaw popeerelowski, to to jest komunikat " zapłaciłeś - mam cię w d..."

    Następnie dzieci uparły się udać do "Świata Bajek". Oczywiście płatne dodatkowo. Poszedł mąż z maluchami. Część wystawek nie działa, tam, gdzie powinna lecieć woda - suche błoto.


    Ogólnie jest kontrast między wychuchaną częścią gastronomiczno - hotelową a "darmowymi"(czyli w cenie nietaniego wejścia) atrakcjami.
    Okolica sybiracka. Wyraźnie widać, że nie zadbana, tu odstaje, tu się odkleja. Rzeźba niedźwiedzia Wojtka - no fajnie, ale widać, że część elementów kiedyś była kolorowa, ale farba w większości zlazła. Itd. , itp.

    A wszystko podlane sosikiem bogoojczyźnianym. niby fajnie, ale straszny dysonans z tym niezadbaniem i bylejakością. Jak z tą rybką na samochodzie. Też niby fajnie, o ile nie widzisz, że samochód zaparkowany na pasach, bo wtedy to już zostaje tylko niemiły zgrzyt.


    Chyba najgorsza ta rozbieżność, między wychuchaną okolicą płatną dodatkowo, a cała resztą. Bo gdyby wszystko wyglądało podobnie, to uznałabym, że zwyczajnie mamy z właścicielem inne poczucie estetyki.
  • Ale, tak poza tym wakacje świetnie. jesteśmy zachwyceni latarnia morską w Gdańsku, molem w Sopocie, nową ścieżką spacerową w Helu i proponowaną przez forumowiczów wystawą LEGO. Mieszkaliśmy w miasteczku Żukowo na Kaszubach z bardzo ciekawymi i klimatycznymi kościołami. Polecam choć z samochodu zobaczyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.