Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort... na upał...

Droga Redakcjo! Za tydzień chcę zrobić na działkową imprezę urodzinową tort dla mojej 1-roczniaczki. Stwierdziłam, że przy takim upale to ciężko robić i przewozić tradycyjne torty kremowe, biszkoptowe itd. W sumie mogę zrobić ciasto z truskawkami w okrągłej tortownicy i też będzie.. :) ale chciałam wysilić się nieco :). Pomożecie? ;)

Znalazłam w necie, że można robić np torty naleśnikowe na słodko? Ktoś robił może coś podpowiedzieć?
Albo ktoś ma jakiś pomysł na coś ciekawego. Będzie tak pewnie z 20-25 osób.

Komentarz

  • Może lodowy? Ktoś robił
  • Matko smażyć 100 naleśników w taki upał? Nie masz co robić; )

    Wyślę Ci potem link na szybkie łatwe i pyszne.
  • Robilm z moich wypiekow truskawkowa pianke, czy jakos tak na grilla w zeszlym roku. Dobrze sie sprawdzil.
  • Z arbuza ekstra orzezwiajace
  • @uJa- ale kto każe 100 naleśników? :)

    @zapominajka - jak to z arbuza?
  • jak przeczytałam ten przepis , to taki bym chciała zjeść
    http://durszlak.pl/przepis/wedlowski-bezowy-tort-lodowy?c=tag&t=tort-lodowy-z-bezami
    ja robię lodowy ze śmietany , mrożony
  • no cudny jest, ale tu wszystko trzeba schładzać itd i te lody... zjadłabym i owszem, ale to nie na warunki przewozowe...
  • To moze jakiś sernik na zimno? Galaretki+twaróg+owoce?

    Mozna zrobić całość na herbatnikach, twaróg wymieszać z galaretką rozp. w małej ilości wody, wrzucić pokrojone truskawki, udekorować jakoś;)
  • ten sernik jest pyszny i u nas występuje w roli tortu na lato:
    spód: 200 g sucharków i 400 g kremu czekoladowego w stylu nutelli -
    sucharki zmiażdzyc na pył (polecam w tym celu maszynkę do mięsa),
    wymieszac z kremem, wylozyc blaszkę (a blaszkę wcześniej papierem),
    podociskac mocno i wstawic do lodówki

    środek: 1 kg twarogu sernikowego mielonego, 200 ml śmietanki 30%, biała
    czekolada, cukier waniliowy, 1/2 - 3/4 szkl cukru do smaku, 3 łyżki
    żelatyny
    śmietanę podgrzac ale bez gotowania, rozpuscic w niej bialą czekoladę i
    żelatynę, całość powoli wlewać do sera zmiksowanego z cukrem i
    miksować - wylać na sucharkowy spód i znowu do lodówki

    góra: paczka malin lub truskawek (mogą być mrożone), pół szkl cukru,
    2 galaretki (odpowiednio malinowe lub truskawkowe)
    owoce opcjonalnie najpierw rozmrozić, zasypac cukrem, galaretki rozpuścic
    w połowie ilości wody podanej na opakowaniu - dodać owoce, zmiksować na
    mus - ostudzić i wylać go na tężejący ser i całość przetrzymać co
    najmniej kilka godzin (noc) w lodówce

    całość nie jest przeslodzona, sucharki chrupią super, ilość zelatyny
    trzyma wszystko w całości ale nie utwardza sera za bardzo - polecam jak kto się cukru nie boi ;)
  • bezowca bym robila jak pawlowa

    robilam w najwieksze upaly:
    pawlowa, na to twarozek naturalny drobny na to maliny/borowki, co tam bylo.

    wychodzilo pyszne i w samo lato
  • Właśnie miałam pisać - przywieźć suche spody bezowe i owoce, a na miejscu ubić śmietanę, na świeżo nałożyć i wszyscy się zażerają.
  • Samemu można zrobić, to trudne nie jest.
    Może nie będą super równe, przy Pawlowej równe być nie muszą.

    :)
  • Tez pomyslalam o bezowym z logistyka taka, jak proponuje Marcelina (dobra, pewnie bym zrobila krem jakis serkowy albo lemon curd zamiast bitej smietany) i o arbuzowym. Tutorial na tort arbuzowy np. tutaj
  • Na bezowe mogę podać kilkanaście przepisów-tutaj to najpopularniejsze ciacho,piekę bardzo często,bo są przeróżne-można do masy bezowej jeszcze przed ubezpieczeniem dodać np.płatki kukurydziane,można z brązowym cukrem,można z cukrem pudrem,no mnóstwo możliwości.
    Do środka śmietana,ja latem dodaję zazwyczaj trochę żelatyny,serek waniliowy I owoce-truskawki,lub jagody,przykrywam drugim blatem i tu znów-albo cytrynowy curd ,albo czekolada miętowa rozpuszczona,wzorki jakieś machnąć ,ozdobić truskawkami,maczanymi w białej,lub gorzkiej czekoladzie.Taki tort można zamrozić i jeść prosto z zamrażarki.
  • Na Moich Wypiekach jest artykuł o różnych rodzajach bez krok po kroku. Baaaardzo wyczerpujący. Co do kupnych,,to u nas nawet w wiejskim sklepie są, ale domowe lepsze.
  • Ten tort lodowy Anuli jadłam.pycha!A @Skatarzyna dzięki za ten przepis!jadłam coś prawie identycznego to było to.Ja tak często robię gdzieś spróbuję a potem przepis układam.
  • Ale spody
    bezowe naprawdę się bardzo łatwo robi-kwestia dobrego ubicia piany z cukrem na gęsto,błyszcząco i niezbyt wysoka temp.pieczenia-około 120.stopni z termoobiegiem.Długo,bo około 2godz.,ja sprawdzam od spodu,czy nie jest miękki,ewentualnie delikatnie obracam i dopiekam,a zazwyczaj wyłączam piekarnik i zostawiam w nim bezy na jakiś czas.Zawsze są chrupiące :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.