Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kolejna cesarka??

Witam Was serdecznie.Jestem tu nowa.Czytam od rana Wasze wypowiedzi dotyczące możliwości porodu sn po cc.Dałyście mi nadzieję,że moje marzenie może się spełnić.Proszę pomóżcie mi .Szukam szpitala w którym będę mieć możliwość porodu sn po 2 cc.Pierwsza cesarka w roku 2003,druga w 2005 a kolejna zaplanowana jest na koniec października,więc minęłoby 10 lat od poprzednich. Wszędzie natrafiam na negatywne komentarze,straszenie i odradzanie. Dużo piszecie o Żelaznej.O kogo tam pytać ?Ma ktoś jakieś konkretne namiary ?

Komentarz

  • Ja chodziłam do dr Slizien ale ona tylko prywatnie przyjmuje :(
    Ale nie trzeba mieć lekarza z żelaznej zeby tam rodzic.
    Urodziłam tam dwoch ostatnich synów. Dwa psn po 2cc. Wspominam bardzo dobrze.
    Choc pomimo tego ze o Żelaznej mowi sie ze tam zgadzają sie na takie porody to i tak człowiek zderzy sie z kilkoma osobami które otworzą szeroko oczy i bedą straszyć pęknięciem.
    Moze warto byłoby choc badanie blizny przeprowadzić tam?
  • Również w szpitalu św. Anny w Piasecznie można próbować rodzic sn po 2 cc. Oczywiście, pod warunkiem braku jakiś konkretnych przeciwwskazań. W tej sprawie warto tam się spotkać z ordynatorem drem Kuźlikiem lub z drem Fedunivem. Niestety, tylko prywatnie. Na Żelaznej najlepiej uderzać wprost do dyrektora Puzyny.
  • Ja teraz szykuje sie na psn po 2cc, ostatnie CC niecałe 2 temu.
    poprzednim razem próbowałam w Piasecznie i mocno się o probe porodu nawalczylam szczególnie dr Kuzlikiem, za to bardzo dobrze wspominam dr Galewska
    Teraz jestem na żelaznej pod opieką dr Kajdu i dr Boryczko
  • @zapominajka - to ciekawe, co piszesz o dr. Kuźliku Jak byłam "załatwiać" z nim próbę porodu naturalnego dla pewnej naszej koleżanki, co podówczas była po 2 cc, to odpytał mnie szczegółowo o ewentualne przeciwwskazania do sn w tej konkretnej ciąży (których nie było), a potem powiedział coś w stylu: "Nie rozumiem, po co kobieta po 2 cc miałaby chcieć rodzić sn, ale to nie moja sprawa - skoro chce, a przeciwwskazań nie ma, to niech próbuje." Wiem też od znajomych położnych, że się w Piasecznie zdarzały naturalne porody po 2 cc. Oczywiście, nikt tam takich kobiet nie przyjmuje z zachwytem i na pewno nie zachęcają, a nawet przeciwnie, na pewno straszą i zniechęcają. Ale dają szansę, a to już sporo jest. W dodatku, ja blisko mieszkam i można u mnie spędzić I okres porodu czekając na właściwy moment, żeby ruszyć do szpitala :-D
  • Dziewczynki? :-??
  • @ald23
    Ja w końcówce drugiej ciąży, po jednym cc wybrałam się na wizytę do dr Puzyny i on mi wystawił skierowanie do szpitala z adnotacją "do próby porodu naturalnego". Papier mały i na zdrowy rozum całkiem zbędny ale skutecznie załatwił wątpliwości lekarza na IP.
  • @E.milia
    Pssssst! Nie wszyscy muszą wiedzieć, że jesteś smokiem w przebraniu ;)
  • Kobietka mi pasi. Zwlaszcza w zestawieniu z koszulka,w ktorej planuje pojawic sie na AMR za tydzien. Oby sie zrobila i doszla ;-)
  • Baby jedne, nie rzucać się z zębami na nowych.
  • Z tym czekaniem do 38 tyg to chyba o termin wizyty lekarskiej a nie poród
  • @ald32, mnie sie udalo urodzic sn po 2cc na Karowej. Takze.i tam sie da, gdybys miala trafic (a roznie przeciez jest, czasem sie trafia gdzie indziej niz sie planowalo). W ciazy bylam pod opieka dr Romejko, ona nie boi sie takich porodow, na kazde pytanie odpowie. Ale wydaje mi sie, ze gdziekolwiek bedziesz rodzic trzeba sie liczyc, ze pojedyncze osoby beda.straszyc, a niektorzy beda miec mine pt.zaraz.zemdleje #-o .
    Przy porodzie mialam swietna lekarke, sympatyczke porodow naturalnych, sprobuje przypomniec sobie nazwisko. Z tym, ze na Karowej jest rotacja lekarzy miedzy oddzialami co pol roku.
  • Papier, ze odmawiam cc podpisywalam. Oczywiscie, gdyby cpkolwiek poszlo zle, dalabym sie pociac.
  • Nie miałam takich dylematów jak poród sn po cesarce. Ale dr Romeyko bardzo polecam!
  • Właśnie dziś się spotkałam z położną, żeby omówić mój ewentualny poród naturalny (jestem po 1 cc z ablacją), entuzjazmu wielkiego nie było, ale próba porodu naturalnego, ufam, będzie podjęta. Fajny pomysł z tym skierowaniem do próby porodu naturalnego:D Może zagadam moją ginkę.
  • Ja nie zebato,ja chcialam z humorem,no ale to moje poczucie humoru,jak walec. Sorki.

    ald32 i inne,powodzenia! +
  • Och! Dr Romejko ! ;;)
  • Nooo :) . @Savia i @Malgorzata32, jeszcze sie okaze, ze wysiadywalysmy wspolnie w poczekalni :).
  • I ja i ja bylam pacjentka dr Romejko :D
  • @Tusia bardzo realne, bo ja u niej przesiedziałam dziesięciolatkę ;)
  • edytowano czerwiec 2015
    Ja jakieś 17 lat temu pierwszy raz do Niej trafiłam.
  • Ładne nazwisko Romejko

    coś jak z Musierowiczowej
  • @AgaMaria dla smaczku jest Wolniewicz-Romejko ;-) Kresowe nazwiska i kresowe pochodzenie. :-)
  • Grubość blizny można zbadać przez powłoki brzuszne, ale w 20 tyg wynik niewiele wniesie, blizne po cc bada się pod koniec ciąży 36-38 tyg, teraz może być gruba a za kilka tygodni, miesięcy może to die zmienić. Ja w 36 tyg miałam grubość 3,7mm a tydz później niecałe 2.
  • edytowano czerwiec 2015
    Dr Ewa Romejko przyjmuje prywatnie, na Łuckiej, chyba pn i Sr po 16 (w tych godzinach trzeba dzwonić). Chyba ze cos się zmienilo. Nie mam jak teraz wkleić telefonu. Wygooglaj.
  • 22 654 24 64- Gabinty Łucka
  • edytowano czerwiec 2015
    Dubel
  • Ale ten do ER
    226541891

    Tam pietro nizej jest kilka gabinetów.
  • edytowano czerwiec 2015
    Ja zawsze dzwonię na ten, który wkleiłam
  • Mnie lekarz powiedział, że tak naprawdę i tak w trakcie porodu, podczas skurczów, blizna może się różnie zachować, więc nie ma co wyrokować wcześniej, choć oczywiście przy usg sprawdza się też grubość blizny.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.